مفاهیم سئو

سئو محتوا

کار سئو چیست

همه ‌گیری ویروس کرونا، باعث شده که بسیاری از کسب ‌و کارها بر حضور آنلاین خود تمرکز کنند. اما حتی قبل از آن، ما شاهد افزایش پیوسته همه چیز به سوی آنلاین شدن بودیم. شاید شما می خواهید به مسافرت بروید و تصمیم گرفته اید که به سرعت یک وب سایت برای کسب و کار خود راه اندازی کنید. یا تصمیم گرفته اید که وب سایت موجود خود را احیا کنید. یکی از راه های جذب و نگه داشتن افراد در وب سایت شما، سئو است. به احتمال زیاد قبلا در جایی با این اصطلاح روبرو شده اید. اما مفاهیم سئو و کار سئو چیست؟ در این مقاله ما به عنوان کارشناسان سایت سئو محتوا، شما را با اصول سئو آشنا می نماییم و توضیح می دهیم که کار سئو چیست و چگونه می توانید با تکنیک های سئو به رونق کسب و کار خود کمک نمایید. شاید این سوالها برای شما پیش آمده باشد که سئو چیست، سئو مخفف چیست و چه کاربردی دارد. سئو مخفف سرچ اینجین اپتیمایز یا به عبارتی بهینه سازی موتور جستجو می باشد. به زبان ساده، این به معنای فرآیند بهبود سایت شما برای افزایش دید آن است، زمانی که مردم به دنبال محصولات یا خدمات مرتبط با کسب و کار شما در گوگل، بینگ و سایر موتور های جستجو، می گردند. هرچه صفحات شما در نتایج جستجو بهتر دیده شوند، احتمال بیشتری وجود دارد که مشتریان احتمالی و فعلی را به سمت کسب و کار خود جذب نمایید. موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ از ربات ها برای خزیدن صفحات در وب، رفتن از سایتی به سایت دیگر، جمع آوری اطلاعات مربوط به آن صفحات و قرار دادن آنها در فهرست بهره می برند. فهرست را مانند یک کتابخانه غول پیکر در نظر گرفته که در آن یک کتابدار می تواند یک کتاب را برای کمک به شما پیدا نماید. سپس، الگوریتم ‌ها با در نظر گرفتن صدها عامل یا سیگنال رتبه ‌بندی، صفحات موجود در فهرست را تجزیه و تحلیل می‌ نمایند تا تعیین کنند که صفحات ترتیب باید در نتایج جستجو برای یک پرس ‌و‌ جوی معین ظاهر شوند. در قیاس کتابخانه ما، کتابدار تک تک کتاب ‌های موجود در کتابخانه را خوانده و می‌تواند دقیقا به شما بگوید که کدام یک پاسخ سوالات شما را در خود دارد. الگوریتم های جستجو به گونه ای طراحی شده اند که صفحات مرتبط و معتبر را نشان خواهند داد و تجربه جستجوی کارآمدی را در اختیار کاربران قرار می دهند. بهینه سازی سایت و محتوای خود با در نظر گرفتن این عوامل می تواند به رتبه بندی صفحات شما در نتایج جستجو کمک نماید.

سئو محتوا

سئو محتوا

برای بهینه سازی یک وب سایت برای موتورهای جستجو، باید مجموعه ای از قوانین را رعایت کنید و زیر ساخت وب سایت خود را بر اساس آن تنظیم کنید تا خزنده های موتورهای جستجو بتوانند بدون هیچ مشکلی به وب سایت شما دسترسی پیدا کرده و آن را ایندکس کنند. این به طور کلی به عنوان سئو تکنیکال شناخته می شود .گام بعدی این است که از طریق محتوای خود سیگنال های مناسبی به آنها بدهید که می خواهید وب سایت شما در نتایج نشان داده شود. این به عنوان سئو در صفحه شناخته می شود. در نهایت، برای اینکه یک وب سایت در رتبه بالایی در گوگل قرار گیرد، داشتن لینک هایی از سایر وب سایت ها بسیار مهم است. لینک‌ ها در سئو به عنوان رای اعتماد عمل می‌ کنند و می ‌توانند به طور مثبت بر رتبه‌ بندی یک وب ‌سایت تأثیر بگذارند. در اصطلاحات سئو، به این کار سئوی خارجی گفته می شود. در این چند خط به این دو سوال که سئو تکنیکال چیست و سئوی خارجی به چه معناست پاسخ داده شد. برای اینکه بهتر متوجه شوید که مقصود از مفاهیم سئو چیست به ادامه ی مقاله ی تهیه شده توسط سایت سئو محتوا ادامه دهید. اکنون که ایده کلی در مورد اینکه SEO چیست و چگونه کار می کند پیدا کردید و همچنین پی بردید که کار سئو چیست، توصیه می شود که چند دقیقه را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه کار موتورهای جستجو اختصاص دهید.


دانستن مراحل مختلفی که موتورهای جستجو از زمانی که یک وب‌ سایت در اینترنت پیدا می ‌کنند تا زمانی که نتایج یک جستجوی خاص را نشان می ‌دهند، انجام می ‌دهند، می ‌تواند به شما در درک نقش قوانین سئو در هر مرحله و همچنین درک بهتر مفاهیم سئو کمک کند. به طور خلاصه، موتور های جستجو کار خود را در سه مرحله خزیدن، نمایه سازی و رتبه بندی انجام می دهند. در مرحله خزیدن، موتورهای جستجو در وب می خزند تا صفحات جدید را کشف کنند. هنگامی که آنها یک وب سایت جدید پیدا می کنند، ابتدا بررسی می کنند که کدام صفحات مجاز به خواندن و فهرست بندی هستند. خزیدن از صفحه اصلی شروع می شود و سپس هر پیوند داخلی یا خارجی را دنبال می نمایند تا صفحات بیشتری را کشف کنند. آنها همچنین می توانند از نقشه سایت استفاده کنند که یک فایل ایکس ام ال، است و تمام صفحاتی را که باید توسط موتورهای جستجو خوانده شوند فهرست می کند. در طول مرحله ی نمایه سازی، موتورهای جستجو اطلاعات خاصی را از یک وب سایت و تمام صفحات منفرد استخراج کرده و در فهرست خود ذخیره می کنند. آنها مواردی مانند عنوان صفحه، توضیحات، نوع محتوا، کلمات کلیدی مرتبط، تعداد لینک های داخلی، تصاویر، ویدیوها و موارد دیگر را استخراج می کنند. درک این نکته مهم است که موتورهای جستجو محتوای یک صفحه را در فهرست خود ذخیره نمی کنند، بلکه فقط اطلاعات مورد نیاز برای فرآیند رتبه بندی را ذخیره می کنند. گوگل این فرآیند را به عنوان فهرست یک کتاب واقعا بزرگ توصیف می نماید. در مرحله رتبه بندی، تصمیم می گیرند که کدام صفحات را در نتایج جستجو برای یک عبارت جستجوی خاص نشان دهند و به چه ترتیبی. برای این فرآیند، آنها از تعدادی الگوریتم استفاده می کنند که ترکیبی از یادگیری ماشینی، پردازش زبان طبیعی و قوانین دستی تعریف شده توسط مهندسین رتبه بندی است. سایت سئو محتوا با داشتن جمعی از متخصصان، مرجعی قابل اعتماد است برای اینکه پروژه های سئوی خود را به آنها بسپارید. در صورت داشتن سوالاتی از قبیل اینکه کار سئو چیست، نیز می توانید از مشاوره های رایگان این تیم کارشناسی بهره مند شوید.

سئو محتوا

سئو محتوا

ابزارهای سئو

وجود ابزارهای متفاوت در هر کاری به ما در بالا بردن دقت و یا تسریع روند کار کمک خواهد کرد. سئو هم از این گفته مستثنی نمی باشد. با وجود ابزارهای سئو می توان مدیریت بهتری بر روی روند سئوی سایت داشت. به اعتقاد کارشناسان سایت سئو محتوا، در هنگام استفاده از این نوع ابزارها، به درک بهتری از این سوال که کار سئو چیست، خواهید رسید زیرا ابزارهای سئو از جمله مهمترین عوامل در پیش بردن این فعالیت می باشد. نیز بهتر آشنا خواهید شد. با کمک ابزار سئو می توان بررسی دقیق تری از سایت ها و مراحل انجام سئو انجام داد. در این بخش از مقاله ی مفاهیم سئو با ابزارهای بررسی سئوی سایت آشنا خواهید شد. این ابزارها به شما در کسب سئو و در نتیجه کسب رتبه بهتر سایت کمک خواهند کرد. در واقع ابزار سئو، سایت‌ ها یا برنامه هایی می باشند که بتوان از طریق آنها سایت را به لحاظ رعایت تمام جوانب و زوایای مختلف، آنالیز و بررسی کرد. اکثر ابزار سئو می ‌تواند هزینه‌ ای را در بر داشته باشد. نکته قابل توجه در استفاده از ابزار سئو این است که، ابزارهای رایگان سئو در برخی کاربرد ها می‌توانند حرفه ‌ای عمل نمایند و نقاط ضعف و قوت رقبا را به شما، نشان دهند. استفاده از ابزارهای سئو، به طور حتم می ‌تواند در افزایش میزان کسب و کار، سرمایه و ثروت شما بسیار تاثیرگذار باشد و کمک شایانی به کسب و کار شما نماید. تمامی این موارد زمانی میسر خواهند شد که، شما اطلاعات و آگاهی کافی در مورد ابزارهای سئو و سایت های آنالیز سئو داشته باشید و درست زمانی این موارد به درد شما می خورد که، بتوانید سایت‌ های رقبای خود را آنالیز و تحلیل کنید. بسیاری از این ابزارهایی که ارائه شده است، توسط سایت‌ های حرفه‌ای مورد استفاده قرار گرفته اند. در صورتی که صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستید، شغل شما ایجاب می‌ نماید‌ که از ابزارهای سئو، اطلاعات مختصری به دست آورید. هرکدام از ابزارهای سئو کاربرد متفاوتی خواهند داشت. برخی به یافتن کلمات کلیدی، برخی دیگر به تعیین استراتژی لینک سازی خارجی و برخی دیگر برای پیدا کردن مشکلات سایت شما مفید خواهند بود. ولی مهمترین دلیل استفاده از این ابزار را می توان آنالیز سایت خود و همینطور آنالیز سایت رقبا، به دست آوردن اطلاعات دقیق و همینطور داشتن آمار و گزارش دانست. در کنار استفاده از این ابزار، باید یک تحلیل صحیح از کلمه کلیدی، لینک، لینک سازی، تبادل لینک، بک لینک و تولید محتوا که مورد پسند کاربران است، داشته باشید تا به راحتی بتوانید رقبای خود را کنار زده و سایت خود را در رتبه‌ های بالاتر جستجوی گوگل، جای دهید.


نکات سئو

همه ما می دانیم برای ورود به بازار رقابت تجارت های آنلاین، با سئو و بهینه سازی سایت سر و کار پیدا می کنیم. اولین قدم، رعایت مهم ترین اصول مقدماتی سئو خواهد بود. در ادامه ی مقاله ی مفاهیم سئو، به نه مورد از مهمترین نکات سئو برای کسب رتبه عالی در گوگل اشاره می نماییم. هدف از تولید محتوا در وب سایت فقط ارائه مطلب و اطلاعات نیست، بلکه باید این محتوا برای موتور های جستجو قابل قبول باشد. یک محتوای عالی دارای دو ویژگی اصلی ست. اولین آن، جذابیت برای کاربران بوده و دومین مورد، نوشتن بر اساس استاندارد های سئو می باشد. محتوای مناسب، به بالا بردن سئو سایت کمک شایانی خواهد کرد. اگر می خواهید، محتوای شما بازخورد بهتری داشته باشد، باید حتما محتوای خود را طبق استاندارد های سئو منتشر نمایید، در غیر این صورت انتظار پیشرفت در وب سایت خود را نکشید. سئو فرآیند ساده ای نیست اما پیروی از نکات سئو که از قضا پیچیده هم نیستند و توسط سایت سئو محتوا تقدیم می شود، برای پیشرفت در نتایج موتورهای جستجو حائز اهمیت می باشد. اگر مفاهیم سئو را به خوبی درونی کرده باشید، اکثر این نکات مطلب جدیدی نخواهد بود. در مفاهیم ذکر شده، اولین و اساسی ترین سوال این بود که کار سئو چیست؟ طرح این سوال، راه ورود به دنیای جذاب سئو بوده است. حال ببینیم که این نه مورد از نکات سئو، کدامین هستند. این موارد، نکاتی مهم و حیاتی، برای چگونگی استفاده از سئو در تولید محتوا می باشند. نکاتی که لازمه ی بی چون و چرای هر مطلب و تولید محتوایی خواهند بود. ما در سایت سئو محتوا، این نکات را چک لیست سئو می نامیم. اگر این نکات را در مطالب و محتوای وب سایت خود اعمال نمایید و با ابزارهای سئو نیز آشنا باشید، به بالا بردن سئو سایت خودتان یاری رسانده اید.

سئو محتوا

سئو محتوا

اولین قدم برای سئو، انتخاب یک کلمه کلیدی اصلی خواهد بود. کلمه کلیدی انتخابی شما باید از دو ویژگی اصلی برخوردار باشد. این کلمه کلیدی باید یک کلمه کاملا مرتبط با متن و محتوای شما و همچنین کلمه ای مناسب و منطبق با جستجوی کاربران باشد. در واقع باید این کلمه را با همان چیزی که می خواهید در جستجو ها نمایش داده شود یکسان سازی نمایید. برای این کار کافیست ببینید موضوع متن شما، با جستجوی کاربران چه تناسبی خواهد داشت. جستجو کنید تا متوجه شوید مردم برای رسیدن به مطلب و محتوای شما چه کلمه ای را بیشتر جستجو نموده اند. یکی از راه های ساده برای این کار استفاده از ابزار گوگل کی ورد پلنر است. با کمک این ابزار که ممکن است برای استفاده از آن نیاز به دسترسی حساب کاربری داشته باشید، خواهید توانست به تخمین ها و ارزیابی های گوگل از جستجوی عبارات و کلمات مرتبط که قوانین سئو در آن رعایت شده است، دسترسی پیدا کنید و در نتیجه انتخاب مناسب تری انجام دهید. برای مثال فرض نمایید که موضوع مطلب شما در مورد رستوران هایی است که غذای گیاهی سرو می کنند. با کمک این ابزار می توانید کلمات کلیدی مرتبط با این موضوع را بررسی نمایید. می توانید از بین چند کلمه کلیدی مرتبط که بیشترین مقدار جستجو را دارا بوده اند، گزینه ای که از دیگر موارد بیشتر جستجو شده را انتخاب نمایید. در این مورد به عنوان مثال غذاهای گیاهی، بیشترین جستجو را نسبت به دیگر کلمات دارا بوده است. پس منطقی است که شما هم کلمه کلیدی مرکزی خود را همین کلمه انتخاب نمایید. به عنوان مثالی دیگر، می توان به کلمات کلیدی مهم در جستجوی مطالب مربوط به سئو اشاره نمود. عبارات و کلماتی مانند مفاهیم سئو، کار سئو چیست یا ابزارهای سئو از جمله مهمترین موارد جستجو توسط کاربران این حوزه بوده است.


دومین مورد از نکات سئو این است که، در مورد رقبا و رقابت با آن ها تحقیق نمایید. یک صفحه خصوصی در مرورگر خود باز نمایید تا اطلاعات جستجو های شما در مرورگر و گوگل ثبت نشوند. سپس موضوع مرتبط با مطلب و محتوای خود را در گوگل جستجو نمایید. به جز چند مورد اول که تبلیغات کلیکی گوگل هستند، موارد بعدی همان رقبای شما خواهند بود. وارد صفحات آن ها شده و به آنالیز آن ها مشغول شوید. هدف جستجوی خود را نقاط ضعف و نقاط قوت آن ها قرار داده تا با پیدا کردن نقاط ضعفشان بتوانید از اشکالات مشابه جلوگیری کنید و همچنین از نقاط قوت آن ها الگو برداری صحیح نمایید. انتخاب و نگارش محتوای شما احتمالا سخت ترین و در عین حال مهم ترین پروسه برای کسب موفقیت در این زمینه خواهد بود. با توجه به اطلاعاتی که از رقبا به دست آورده اید، حالا دست شما برای نگارش مطلبی جامع و کامل باز تر خواهد شد. مقایسه های خود را بیشتر نمایید. سایت ها و مطالب مشابه را با دقت بیشتری باز بینی نموده تا هر خلا ممکن در آن ها را در کار خود برطرف نمایید. مهم نیست که مطلب شما چه موضوعی دارد و در چه جایگاهی از جمله وبلاگ، صفحه اجتماعی، صفحه تجاری، صفحه محصولات و غیره منتشر شده است، مهم ترین نکته این است که محتوای متن شما آنقدر عالی و بی نقص باشد که نتوان آن را با دیگر محتوای مشابه از سایت های دیگر مقایسه نمود. این مورد نه تنها برای کاربران بسیار مهم می باشد، بلکه از نظر گوگل نیز امتیاز بالایی خواهد داشت. رعایت اصول سئو در تولید محتوا، حیاتی ترین مورد از نکات سئو است که رعایت آن، به بالا بردن سئو سایت شما منجر می شود. مفاهیم سئو، نکاتی گسسته نیستند که یک یا چند مورد از آنها را رعایت کنید و دیگر موارد را فراموش نمایید. به عنوان نمونه نمی توان بدون حل این سوال اساسی که کار سئو چیست یا اینکه ابزارهای سئو به چه کار می آیند، به موفقیت در بهینه سازی سایت خودتان امیدوار باشید. این تجربه ای است که تیم کارشناسی سئو محتوا در طول سالهای فعالیت موفقیت آمیز خود به دست آورده است.

سئو محتوا
سئو محتوا

فراموش نکنید که از کلمه کلیدی انتخاب شده در عنوان صفحه استفاده نمایید. کلمه کلیدی باید در عنوان صفحه استفاده شود. اما یک نکته جالب در این مورد وجود دارد. اگر کلمه کلیدی انتخابی شما بیشتر از یک بخش باشد، لزومی به نوشتن بخش ها کنار همدیگر وجود ندارد. این یعنی ترتیب حضور پشت هم این کلمات الزامی نیست. اگر چه پیشنهاد می کنیم جهت پیچیده نشدن عنوان و ساده تر بودن آن، چنین کاری انجام ندهید اما اگر مجبور به این کار نیز شدید جای نگرانی وجود نخواهد داشت. نکته مهم بعدی در این مورد استفاده از جمله بندی و عبارات کوتاه و در عین حال جذاب و خواندنی می باشد. سعی کنید از مبالغه کردن دوری کنید اما تحریک کردن حس کنجکاوی کاربران هیچ اشکالی نخواهد داشت. برای مثال می توانید برای مقاله ای که در مورد آموزش کسب درآمد است، از عنوان تکراری و کلیشه ای مثل آموزش کسب درآمد بیشتر برای شما، اجتناب نمایید و با جزئی تر کردن ماجرا این عنوان را به پنجاه روش برای کسب درآمد بالا، تغییر دهید. همین تغییر کوچک ده ها و صد ها کاربر را مشتاق به کلیک کردن و خواندن محتوای شما خواهد نمود. یا اگر در مورد ابزارهای سئو و همچنین مفاهیم سئو می خواهید تولید محتوا نمایید، ابتکار به خرج داده و فرم نوشتاری خود را تغییر دهید.


مورد دیگر از نکات سئو، این می باشد که از کلمه کلیدی خود در بخش هدر سایت استفاده کنید. این به بالا بردن سئو سایت شما کمک می کند. شما می توانید صفحات سایت خود را با یک هدر بزرگ و اصلی در بالا و چندین ساب هدر در ادامه سازمان دهی نمایید. با این کار دست رسی کاربران و همچنین موتور های جستجو به صفحات دسته بندی شده و سازمان یافته شما، بسیار راحت تر می شود. این مورد به گوگل کمک می کند تا عنوان دقیق مطالب و عناوین صفحات شما را به نمایش بگذارد. بنابر این فراموش نکنید که حداقل یک بار از کلمه کلیدی خود در هدر و ساب هدر استفاده نمایید. نکته ای دیگر که نباید فراموش شود، استفاده از کلمه کلیدی در نام تصاویر و تگ نام جایگزین است. برای اینکه گوگل و دیگر موتور های جستجو بیشتر از قبل به محتوای صفحات شما دسترسی پیدا کنند، پیشنهاد می نماییم، در مطالب خود از تصاویر استفاده کنید. اما باید تصاویر خود را نیز حامل کلمات کلیدی کنید. برای این مورد، باید دو کار را به انجام رسانید. یکی اینکه کلمه کلیدی را در نام اصلی فایل عکس قرار دهید و دوم اینکه کلمه کلیدی را در تگ نام جایگزین عکس جایگزاری نمایید. تگ نام جایگزین، منحصرا مخصوص موتور های جستجو می باشد. تگ نام جایگزین، مانند یک مهر بر روی تصاویر ثبت خواهد شد اما دیده نمی شود و در صورتی که تصاویر نتوانند لود شوند، متن تگ نام جایگزین نمایان خواهد شد. بنابر این از نام گذاری های بی ربط و پیچیده پرهیز و به جای آن، در نام گزاری ها از کلمه کلیدی استفاده نمایید. با این کار می توانید تصاویر خود را در تب تصاویر در موتور های جستجو نیز ثبت نمایید. سئو محتوا، در دوره های آموزشی که برگزار می نماید با پایه قرار دادن سوالاتی از قبیل اینکه کار سئو چیست، به طور اصولی مفاهیم سئو را به دانش پژوهان عزیز، منتقل خواهد نمود. در این دوره ها، همه چیز درباره سئو را خواهید آموخت. کلمه کلیدی انتخابی خود را در آدرس صفحات، استفاده نمایید. این مورد از مهمترین نکات سئو می باشد. یکی دیگر از راه هایی که گوگل متوجه موضوع مطلب شما خواهد شد، آدرس صفحات می باشد. حتما کلمه کلیدی خود را در آدرس صفحه وب مورد نظر خود استفاده نمایید. چنین کاری نه تنها دسته بندی مطالب شما را بسیار شیک تر و سازمان یافته تر می کند، بلکه شناسایی آن ها را نیز بسیار راحت خواهد نمود. در حالت عادی اگر آدرس صفحات را خودتان انتخاب نکنید، ممکن است از اسامی پیش فرض و یا تمام حروف موجود در عنوان اصلی مطلب استفاده شود. بنابر این در نوشتن آدرس صفحات خود به دو نکته توجه نمایید. نکته اول اینکه کلمه کلیدی در آن قرار گرفته شده باشد و نکته دوم اینکه تا حد امکان این آدرس کوتاه باشد. کوتاهی آدرس باعث خوانایی بیشتر آن خواهد بود.

سئو محتوا

سئو محتوا

نکته ی دیگر، استفاده از لینک های داخلی می باشد. مطالب با کیفیت و با ارزش خود را در صفحات مختلف وب سایت معرفی نمایید. مطالب مهمی که نقش مهره های اصلی محتوای سایت شما را دارند انتخاب کنید و لینک آن ها را در مطالب قدیمی و جدید قرار دهید. برای این کار بهتر است هر از گاهی مطالب قدیمی را مرور نموده و با قرار دادن این لینک ها آن ها را به روز نمایید. لینک دادن به سایت های معتبر حتما در دستور کار قرار داده شود. به عقیده متخصصین سایت سئو محتوا، مهمترین نکته سئو همین می باشد. شاید این قضیه از نظر کاربران عادی اصلا چیز مهمی به نظر نرسد و حتی شاید بی فایده قلمداد شود اما لینک دادن به سایت های معتبر بازخورد خیلی خوبی برای سایت شما در پی دارد. یکی از مهمترین ابزارهای گوگل برای آنالیز حرفه ای بودن یک صفحه، لینک های خارجی موجود در آن خواهد بود. اعتبار مطالب شما با لینک دادن به مطالب سایت های معتبر دیگر به شکل قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد. این درست مثل زمانی است که شما از خودتان تعریف نمایید. اما تا زمانی که شخص دیگری حرف های شما را تیید نکند، حرف های شما ارزشی نخواهد داشت. با لینک دادن به سایت های معتبر و قابل اعتماد دیگر، ارزش کار خود را ثابت خواهید کرد و به بالا بردن سئو سایت خود کمک می نمایید. این مقوله، یکی از مهمترین و پر کاربرد ترین مسائل مربوط به دنیای سئو می باشد. برای نتیجه گیری بهتر، حتی می توانید سایت های همکار را به تبادل لینک دعوت نمایید. مطمئنا بسیاری از همکاران و صاحبان سایت های دیگر نیز چنین تصمیمی دارند. البته زیاده روی در تبادل لینک دو طرفه با سایت های دیگر می تواند نتیجه عکس به همراه آورد و به سئو‌ سایت شما لطمه بزند، در انجام این کار دقت داشته و زیاده روی به خرج ندهید. این بخش از مقاله ی مفاهیم سئو، به مهمترین نکات سئو اختصاص یافت. سئو، دنیای گسترده ای است که مفاهیم گوناگونی را در خود جای داده است. به عنوان مثال، ابزارهای سئو یکی از این مفاهیم است که به درک این پرسش که کار سئو چیست، کمک قابل توجهی می نماید.


تکنیک های سئو

رعایت استاندارد های سئو در طراحی سایت و تولید محتوای با کیفیت، یکی از مهمترین نکات سئو و رمز موفقیت ما برای حضور در صفحه اول نتایج گوگل خواهد بود، ولی برای رسیدن به رتبه اول گوگل، باید از تکینک ‌های سئو و روش ‌های تکمیلی برای کسب جایگاه استفاده نماییم. همانطور که در بخش کار سئو چیست اشاره شد، دانش سئو هر روز در حال تغییر و به‌ روز رسانی است. برای آن‌ که جایگاه خود را در نتایج جستجو بهبود دهیم و یا رتبه ی به دست آمده را حفظ نمایم باید الگوریتم ‌های گوگل را به خوبی شناخته و از آنها بهره بری داشته باشیم. الگوریتم رنک ‌برین که به عنوان هوش مصنوعی گوگل شناخته شده است، یکی از سه سیگنال اصلی گوگل برای سنجش میزان رضایت کاربران از نتایج و رتبه ‌بندی سایت ‌ها است. در کارگاه تکنیک ‌های سئو که سایت سئو محتوا برگزار می نماید، ابتدا با مفهوم رنک ‌برین و عملکرد آن در تحلیل رفتار کاربر آشنا می شوید و با استفاده از آن، تکنیک ‌هایی کاربردی و موثر برای حفظ و بهبود رتبه را به شما خواهیم آموخت. در ادامه به برخی از تکنیک‌ های سئو اشاره می شود.

سئو محتوا

سئو محتوا

هوش مصنوعی، ذره ‌بین گوگل برای تحلیل رفتار کاربر می باشد. این اولین مورد از تکنیک های سئو می باشد. هوش مصنوعی گوگل در قالب دو الگوریتم قدرتمند، پیاده ‌سازی شده است. این الگوریتم ‌ها وظیفه دارند تا رفتار کاربران هنگام جستجو را بررسی نموده و متناسب با میزان رضایت آنها از نتایج جستجو، در مورد رتبه ‌بندی و تغییر جایگاه سایت ما، تصمیم‌ گیری نمایند. رفتار کاربران هنگام جستجو، کیفیت محتوای ما را مشخص می نماید. گوگل، مسیر مشخصی را برای بررسی رفتار کاربران هنگام جستجو دنبال می ‌کند. در این مسیر ابتدا کاربر عبارتی را جستجو کرده و لیست نتایج متناسب با آن را مشاهده خواهد کرد. در ادامه، این‌ که کدام نتیجه توسط کاربر انتخاب شده و چه مدت در آن سایت حضور خواهد داشت بررسی شده و اطلاعات جمع آوری شده برای نمایش نتایج در جستجو های بعدی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در دوره های برگزار شده توسط سایت سئو محتوا، مسیر جستجوی کاربر تا رسیدن به نتیجه نهایی را به صورت کامل بررسی می شود و فعالیت ‌های گوگل برای تحلیل این مسیر توسط رنک‌ برین شناسایی خواهد شد. در نهایت به فاکتور های تاثیر گذار بر هوش مصنوعی گوگل خواهیم رسید که به ما کمک می نماید تا استراتژی خود را برای کسب جایگاه بهتر مشخص نماییم. با شناخت مفاهیم سئو، ابزارهای سئو و همچنین تکنیک‌ های کاربردی و اثرگذار سئو، بهبود جایگاه و رسیدن به رتبه اول گوگل را یاد خواهید گرفت.


بهبود نرخ کلیک موردی از دیگر تکنیک های سئو می باشد. هر چقدر جایگاه صفحه در نتایج گوگل بالاتر باشد، شانس ما برای افزایش بازدید و کلیک کاربران بیشتر خواهد شد. به‌ عنوان مثال رتبه اول نتایج گوگل به طور متوسط سی و پنج درصد از بازدید کنندگان را به خود جذب می ‌کند ولی سهم رتبه دوم تنها پانزده درصد می باشد. سوال مهم این است که این نتایج چون کلیک بالاتری دارند جایگاه بهتری دارند یا چون جایگاه بهتری دارند کلیک بیشتری دریافت کرده اند؟ عبارت سی تی آر، معادل نرخ کلیک کاربران بر روی نتایج جستجو است. به ‌بیان ‌دیگر سی تی آر، مشخص می‌ نماید که نتایج جستجو چقدر برای کاربران جذاب بوده است. هر چقدر تعداد کاربرانی که سایت ما را انتخاب می‌ نمایند بیشتر باشد، نرخ کلیک نیز بالاتر می رود. اگر نرخ کلیک یک صفحه بهتر از متوسط کلیک در آن رتبه باشد، میزان رضایت کاربران از خود را به گوگل نشان داده و شایستگی رسیدن به رتبه‌ های بالاتر را کسب خواهد کرد. سایت سئو محتوا، در دوره های آموزشی تکنیک‌ های سئو به بررسی مهم ‌ترین فاکتور های تاثیر گذار بر نرخ کلیک کاربران می پردازد و تکنیک ‌هایی کاملا کاربردی برای افزایش آن را به شما خواهد آموخت. یادگیری این تکنیک ها به درک بهتر شما از مفاهیم سئو، خواهد انجامید. لازم به یاد آوری ست که در دوره های تکمیلی آموزش سئو، با ابزارهای سئو نیز آشنا می شوید و خواهید آموخت که کار سئو چیست. در این دوره ها صفر تا صد سئو در کنار مهمترین نکات سئو، آموزش داده خواهد شد. افزایش سی تی آر، در قدم اول موجب خواهد شد در همان جایگاهی که هستیم، بازدید کننده بیشتری کسب نماییم و نتیجه آن در دراز مدت کسب رتبه بهتر در نتایج جستجو خواهد بود. تکنیک ‌هایی که برای افزایش نرخ کلیک می‌آموزیم عبارتند از تکنیک‌ های کاربردی برای جذابیت بیشتر در عنوان صفحه، استاندارد های نگارش توضیحات متا برای توصیف مناسب از محتوا و توجه به هدف کاربر، استفاده از نشانه ‌گذاری استاندارد با هدف بهبود حضور در نتایج جستجو، آشنایی با انواع فرمت‌ های محتوا که موجب تغییر در نحوه نمایش خواهند شد.

سئو محتوا

سئو محتوا

ویدیو مارکتینگ از دیگر تکنیک ها و مزایای سئو است. این تکنیک، سیگنالی برای اثبات رضایت کاربر می باشد. تحقیقات نشان می‌دهد که چهل و سه درصد از کاربران، مشاهده ویدیو را به مطالعه مقاله ترجیح می‌ دهند و در پنجاه و پنج درصد از نتایج جستجو حداقل یک ویدیو توسط گوگل نمایش داده خواهد شد. همین آمار ساده اثبات می‌کند که الگوریتم‌ های جدید گوگل توجه ویژه‌ای به استفاده از ویدیو در تعیین کیفیت محتوای صفحه دارند. تاثیر حضور ویدیو بر کیفیت محتوا و تعامل کاربر با صفحه، از مفاهیم سئو می باشد. حالا که از ارزش و اهمیت ویدیو آگاه شدیم و متوجه شدیم که این تکنیک، یکی از مهمترین نکات سئو می باشد، نوبت به اجرا می‌رسد. امکان دارد که در مسیر استفاده از ویدیو با سوالات و ابهامات زیادی روبرو شوید. به عنوان مثال، آیا حضور ویدیو در صفحه به معنی کسب جایگاه بهتر در نتایج گوگل خواهد بود؟ ویدیو را باید روی هاست خودمان بارگذاری نمایم یا آپارات و یوتیوب؟ ربات ‌های گوگل چطور محتوای ویدیو و ارتباط آن با موضوع صفحه را درک خواهند کرد؟ حجم و زمان مناسب برای یک ویدیو چقدر است؟ پاسخ این سوالات توسط مشاوران سئوی سایت سئو محتوا به حضورتان عرضه خواهد شد. بعد از آن ‌که تصمیم نهایی خود را برای انتخاب بستر انتشار ویدیو گرفتیم باید با استاندارد های سئو در هریک از این فضا ها آشنا شویم. این قسمت نیز توسط تیم کارشناسی سئو محتوا پاسخ داده خواهد شد. ما همه چیز درباره سئو از ابزارهای سئو گرفته تا مفاهیم سئو را آموزش خواهیم داد و به شما پاسخ می دهیم که کار سئو چیست و قوانین سئو از چه قرار است.


کامنت مارکتینگ از جالب ترین تکنیک ها و نکات سئو ست، که سبب می شود تا فراتر از انتظار گوگل و کاربر عمل نماییم. صفحاتی که مورد توجه کاربران هستند و تعامل زیادی با آن دارند، شانس بیشتری برای کسب جایگاه در نتایج جستجو دارند. تعداد نظرات ارسالی در یک صفحه و کیفیت محتوای آن‌ ها موجب می ‌شود که محتوا به صورت مستمر به‌ روز رسانی شده و پاسخ ‌های بهتری را در اختیار کاربران قرار دهد. در فضای وب فارسی، به ویژه در سایت‌های تخصصی، مشارکت در بخش نظرات سایت بسیار پایین می باشد و البته پاسخ‌ گویی مدیر سایت به آنها معمولا با تاخیر و بی‌ حوصلگی انجام می پذیرد. در حالی ‌که کامنت مارکتینگ تکنیکی کاربردی و تاثیر گذار برای تقویت محتوای صفحه و بهبود رتبه در نتایج جستجو می باشد. اجرای صحیح کامنت مارکتینگ، نه‌ تنها در تکرار مفهوم کلیدی و بهبود سئو صفحه تاثیر گذار است که بر فرآیند های مرتبط با بازاریابی و جلب اعتماد کاربر نیز موثر می باشد. کاخ محتوا از جمله تکنیک‌ های سئو برای ایجاد تمایز در ارائه می باشد. در دنیای سئو تکنیک ‌های متعددی برای ساخت صفحه و ارائه محتوا وجود دارد، اگر کمی در این حوزه تحقیق و جستجو کرده باشید، حتما با اصطلاحاتی مانند آسمان ‌خراش ، خوشه ‌های محتوای ، لندینگ بی ‌محتوا، برچسب‌ گذاری و موارد دیگر روبرو شده‌اید. این تکنیک ‌ها معمولا هدف مشابهی را دنبال کرده و تفاوت اصلی ‌شان در نحوه اجرا می باشد. هیچ خط ‌کش یا استانداردی برای انتخاب یا برتری یکی از آن ‌‌ها بر دیگری وجود ندارد. با فراگیری هر یک از این تکنیک ها، زمان و شرایط مناسب برای استفاده از آنها را یاد گرفته و همچنین مزایا و معایب هرکدام را به ‌خوبی خواهید آموخت. بعد از شناخت این تکنیک ‌ها متوجه خواهیم شد که در بسیاری موارد مرز شفافی میان آن ‌ها نبوده و استراتژی ما در یک سایت می ‌تواند ترکیبی از همه این مفاهیم باشد. با شناخت این مسیر و درک مفاهیم جذاب مطرح شده، انتخاب و تصمیم‌گیری سخت نیست، خلاقیت برگ برنده ما در این رقابت می باشد. در پاسخ به این سوال که سئو یعنی چه و کار سئو چیست، می توان گفت که سئو یعنی خلاقیت بدون مرز در چارچوب ‌های مشخص و معین.

سئو محتوا
سئو محتوا

تدوین استراتژی سئو از مراحل ساخت یک امپراطوری پایدار سئو می باشد. استراتژی سئو حلقه ارتباطی میان سایت شما، نیاز مخاطب و الگوریتم‌ های گوگل می باشد. در کارگاه تدوین استراتژی محتوایی، می‌ آموزیم که طراحی یک برنامه هدفمند براساس کلمات کلیدی ارزشمند و ماهیت محتوا تا چه انداره می ‌تواند در کاهش زمان و هزینه رسیدن به موفقیت در سئو تاثیر گذار باشد. بن ‌بست محتوا برای هر سئو کاری پیش می آید. برای رفع آن، نیاز به ایده ‌هایی کاربردی برای تولید و توزیع محتوا داریم. با شروع یک پروژه سئو و در ماه ‌های ابتدایی، موضوعات متنوعی برای نگارش محتوا در اختیار داریم. چالش اصلی ما در شش ماه اول تولید محتوای با کیفیت و پیاده ‌سازی استراتژی طراحی شده در سایت است. هر چقدر که پیش ‌تر می ‌رویم پیدا کردن موضوع جدید برای نگارش سخت ‌تر خواهد شد. در برخی از موضوعات و سایت ‌های تخصصی ممکن است در کمتر از شش ماه به بن ‌بست محتوا برسیم. بن ‌بست محتوا زمانی‌ اتفاق می افتد که پیدا کردن ایده‌ های جدید و جذاب از نگارش و تولید محتوا سخت ‌تر باشد. در صورت برخورد به مشکلی غیر قابل حل می توانید با کارشناسان سئو سایت تماس حاصل فرمایید تا با تشریح دقیق تر تکنیک های سئو به یازی شما بشتابند. سئو محتوا، علاوه بر طراحی سایت، امکان شرکت شما در دوره های آموزشی برای یادگیری مفاهیم سئو و چگونگی استفاده از ابزارهای سئو را نیز برایتان فراهم آورده است. با شرکت در این دوره ها، به طور کامل می توانید پی ببرید که کار سئو چیست و قوانین سئو شامل چه مواردی می باشد.


اهمیت سئو

ممکن است با خود بگویید که آیا واقعا لزومی دارد تا درباره‌ اهمیت سئو صحبت نماییم؟مگر کسی هست که اهمیت سئو را نداند و آن را جدی نگیرد؟ ضمن این ‌که وقتی کسی سایتی را برای خود طراحی کرده است، قطعا با مفاهیم سئو آشنا بوده و در نتیجه می داند که اهمیت سئو تا چه میزان است. این حرف شما منطقی است ولی ما در سایت سئو محتوا هم دلایلی داریم تا نشان دهیم که همه به این موضوع واقف نیستند و نحوه ی کار با ابزارهای سئو را آموزش ندیده اند یا نمی دانند که چگونه باید از تکنیک های سئو استفاه نمایند. بررسی وبلاگ های دوستان متممی و نیز سایت ‌های شخصی و تجاری که بسیاری از دوستان در پروفایل‌ های خود اعلام کرده‌اند، ما را به این نتیجه رسانده که بسیاری از دوستان، هنوز نمی دانند که کار سئو چیست و کارکرد های سئو را نیز جدی نگرفته اند و شاید به این علت، در فرآیند تولید محتوا، جایگاه ویژه و مناسبی را به بهینه سازی محتوا برای موتور های جستجو اختصاص نداده اند. بر همین اساس ما در سایت سئو محتوا، فهرستی را از مهمترین نکات سئو تهیه نموده ایم تا با مرور آنها به اهمیت سئو بیشتر از قبل پی ببرید. حتی به فرض این‌ که همه‌ نکات را پیش از این به شکل پراکنده در ذهن دارید اما باز خواندن آنها خالی از لطف نخواهد بود. پس ما در سایت سئو محتوا، شما را به خواندن این نکات سئو دعوت می نماییم.

سئو محتوا

سئو محتوا

بدیهی ‌ترین نکته‌ ای که می ‌توان به عنوان اهمیت سئو و مزیت استفاده از تکنیکهای سئو مطرح کرد، افزایش ترافیک وب ‌سایت شما می باشد. نمی ‌توانید برای همیشه، روی بازدید کنندگان دوست، آشنا و معرفی وب‌ سایت و مطالب ‌تان توسط آن ‌ها برای بالا بردن سئو سایت مورد نظرتان حساب باز نمایید. حتی بک لینک های سایت های دیگر هم، ظرفیت محدودی دارند. هر روز و هر شب هم نمی ‌توانید در استوری‌ های اینستاگرام مخاطبان خود را با گفتن جمله ‌هایی مانند این‌ که لمس نمایید و بالا بکشید به سایت‌ مورد نظرتان هدایت کنید. بهترین دوستی که می‌تواند همیشه مراقب شما باشد و مطالب‌ تان را بدون ‌چشم‌ داشت به دیگران معرفی کند، گوگل خواهد بود. اگر در پر ترافیک‌ ترین سایت ‌ها هم، بنر تبلیغاتی داشته باشید یا در مقاله‌ های خود به شما لینک بدهند، در نهایت درصدی از ترافیک آن سایت ‌ها را برای بالا بردن سئو سایت مورد نظرتان، جذب خواهید نمود. اما وقتی برای سئو وقت می‌ گذارید، درصدی از کل جمعیت جستجو گر آنلاین را که اتفاقا دقیقا در جستجوی حرف‌ های شما هستند جذب خواهند شد. ضمن این ‌که این سهم نیز، با تلاش و کوشش شما می ‌تواند افزایش پیدا نماید. همان‌ طور که در طول مقاله ی مفاهیم سئو و توسط تیم نویسندگی سایت سئو محتوا گفته شد، رابطه‌ میان جایگاه شما در صفحه نتایج جستجو و ترافیک ورودی از طریق سئو، غیر خطی می باشد. یعنی یک تغییر کوچک در جایگاه، می‌تواند تغییری بزرگ در ترافیک ایجاد نماید. این از مهمترین نکات سئو می باشد. با کوچک‌ ترین تغییر، تفاوتی جدی در ترافیک ایجاد خواهد شد.


اگر به اهمیت سئو پی برده باشید، می توانید اعتماد بیشتر بازدید کنندگان را جلب نمایید. بازدید کننده ‌ای که خودش مطلبی را جستجو می‌ نماید و به شما می ‌رسد، معمولا در مقایسه با کسی که شما به هر روش دیگر، از او خواهش می ‌کنید به سایت ‌تان سر بزند، به سایت شما اعتماد بیشتری پیدا خواهد کرد. البته به فرض این ‌که با یک مطلب ضعیف و غیر مستند و تجاری با هدف فریب مخاطب، روبرو نشده و حسن نیت شما را حس نماید. این‌ که مخاطب حس کند خودش در فضای وب جستجو کرده و مطالب شما را یافته و کشف ‌کرده است، از نظر ماهیت کاملا با این‌ که حس کند توسط شما به سایت هدایت شده است تفاوت خواهد داشت. این مورد از مهمترین نکات سئو می باشد. ممکن است با خود بگویید، وقتی کسی من را می ‌شناسد یا مثلا در شبکه های اجتماعی حرف‌ هایم را دنبال می‌ کند، به پیشنهادم هم اعتماد خواهد نمود. این حرف درست می باشد. اما فراموش نکنید که در این حالت، شما دارید اعتبار خود را خرج محتوای خود می‌ کنید. در حالی که وقتی با استفاده از ابزارهای سئو، برای تولید محتوا زحمت کشیده ‌اید و معتقدید که واقعا حرف‌ های مفید و ارزشمندی مطرح کرده ‌اید، چرا نباید محتوای شما برای افزایش اعتبار شما خرج شود؟ شما که به خوبی با مفاهیم سئو آشنا هستید و می دانید کار سئو چیست، نباید بیهوده ترس به دل راه داده و اعتبار خود را هزینه نمایید. سئویی که با استفاده از تکنیک های سئو حاصل شده باشد، اعتبار سایت شما خواهد بود. فرض کنید سایت یا وبلاگ خود را به یک نفر معرفی می نمایید و او می‌ خواهد اعتبار سایت شما را بررسی نماید. قاعدتا او اگر فرد متخصصی باشد، حداقل سه روش را به‌ کار خواهد گرفت که این موارد هستند. چند مورد از مطالب ‌تان را می ‌خواند یعنی ارزیابی مستقیم محتوا را انجام خواهد داد. رتبه الکسای سایت شما را به عنوان برآوردی از میزان مخاطبان ‌تان بررسی خواهد کرد. جستجوی چند کلمه کلیدی مرتبط با موضوع سایت‌ تان را انجام خواهد داد. ممکن است در مورد رتبه الکسا، بتوانید این بهانه را بیاورید که مطالب ‌تان تخصصی بوده، مخاطبان کمی داشته و نباید کسی انتظار مخاطبان انبوه را بکشد. اما این ‌که گوگل هم حاضر نیست مطالب شما را به دیگران پیشنهاد کند، دیگر به سادگی قابل پذیرش نمی باشد. این نشان می دهد که شما با مفاهیم سئو آشنایی ندارید و نتوانسته اید قوانین سئو را به درستی پیاده سازی نمایید. جمله‌ی سئو هم به هر حال یک سری تکنیک است، حدود پنج یا ده سال پیش معنا داشت. هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی هر روز بیشتر از پیش قدرتمند شده است و پیشنهاد نشدن توسط موتور های جستجو می‌ تواند تا حدی به این معنا باشد که شما به نیاز ها و دغدغه ‌های مخاطبان در فضای آنلاین توجه ندارید و برای دل خودتان تولید محتوا کرده اید.

سئو محتوا

سئو محتوا

کمک به حفظ رتبه الکسای سایت شما را نشان می دهد. هر چقدر هم که بگوییم رتبه الکسا مهم نمی باشد و ارزش آن، امروز کمتر از گذشته است، باز هم الکسا یکی از معیار های قضاوت اولیه در مورد سایت شما خواهد بود. اصول سئو در تولید محتوا، اهمیتی چند برابر نسبت به رتبه ی الکسا دارد. می ‌توان رتبه‌ الکسا را به تاثیرگذاری اولیه در مهارت ارتباطی تشبیه کرد. ما انسان‌ ها، فراتر از کیف و کفش و لباسمان هستیم، اما این را هم می ‌دانیم که در نخستین نگاه، همین معیار ها روی قضاوت دیگران تاثیر می‌ گذارد و برای اصلاح آن ‌ها، به زمان و صرف انرژی نیاز خوتهیم داشت. پس با وجودی که رتبه‌ الکسا نباید دغدغه‌ اول ما باشد، اما منطقی خواهد بود که جایی در میانه یا انتهای فهرست دغدغه‌ هایمان، به آن اختصاص داده شود. کم نیستند کسانی که فکر می ‌کنند، الکسای سایت یا وبلاگ، نشانه‌ای از میزان فعالیت صاحبان سایت و وبلاگ است و برای حفظ رتبه‌ الکسا، باید پیوسته مطالب جدید بنویسند و منتشر نمایند. بحثی در این نیست که نشر دائمی مطلب و به‌ روز کردن محتوا، می ‌تواند مخاطبان شما را حفظ کند و به تبع آن، رتبه الکسای شما را نیز بهبود بخشد. اما این هم که با به روز نکردن سایت و وبلاگ، رتبه‌ شما نابود شود و دیگر هیچ‌ کس از سایت ‌تان بازدید نکند، قابل قبول نمی باشد. به روز کردن سئوی سایت با استفاده از ابزارهای سئو و همچنین تکنیک های سئو، اولویت بندی بالاتری به نسبت این مقوله دارد. اگر بخشی از ترافیک سایت شما توسط گوگل و سایر موتور های جستجو تمین شود، وقتی سایت را به‌ روز ننمایید،‌ صرفا فاصله‌ بازدید مخاطبان دائمی ‌تان افزایش پیدا خواهد کرد، زیرا مخاطبان دیر به دیر به سایت سر می‌ زنند. علتش نیز این است که دیر به دیر، تغییری در سایت شما ایجاد می شود. اما در عین حال، ترافیک ورودی موتور های جستجو، می‌ تواند رونق سایت شما را تا حد خوبی حفظ نماید.


وقت گذاشتن برای سئو، یک سرمایه گذاری بلند مدت می باشد. جایگزین‌ های سئو چه مواردی می باشند؟ می ‌خواهید روی سایت ‌های دیگر، بنر تبلیغاتی قرار دهید؟ می‌ خواهید در پست ‌های شبکه های اجتماعی، بازدید از سایت خود را تبلیغ نمایید؟ تمایل دارید، ایمیل مارکتینگ انجام دهید؟ آیا تصمیم دارید به سایت ‌های دیگر پول بدهید تا برای شما، محتوای حمایت‌ شده، منتشر نمایند؟ می‌ خواهید روی کانال تلگرام پست بگذارید و بخشی از مخاطبان را به سایت ‌تان هدایت نماید؟ هیچ ‌یک از این ‌ها، روش ‌های نادرستی نمی باشند. اما باید به خاطر داشته باشید که ویژگی مشترک آن‌ ها، مقطعی بودن ‌شان می باشد. شما بودجه ‌ای را در نظر می ‌گیرید و تا زمانی که آن بودجه صرف شود، تبلیغ کردن هم ادامه پیدا خواهد کرد. برای این‌ که مخاطبان رسانه های اجتماعی را هم به سایت خود هدایت نمایید، لازم است پیوسته محتوای جدید تولید نمایید. نمی‌ توانید هر روز بدون ‌مقدمه،‌ دوباره لینک مطالب ‌تان را باز نشر کرده و از دیگران بخواهید روی آن کلیک انجام دهند. مزیت سرمایه ‌گذاری روی سئو این است که اثر آن،‌ در بلند مدت باقی خواهد ماند و تلاش برای حفظ جایگاه در صفحه نتایج جستجو هم، کمتر از آلترناتیو ‌های دیگر، وقت و پول و منابع شما را به خود اختصاص می دهد. این مورد از حیاتی ترین، نکات سئو بوده و همچنین نشان دهنده ی اهمیت سئو ست.

سئو محتوا

سئو محتوا
سخن پایانی

بهینه ‌سازی موتور های جستجو یا سئو با استفاده از ابزارهای سئو، موضوعی است که این روز ها در حوزه بازاریابی دیجیتال اهمیت فراوانی پیدا کرده است. به همین دلیل بسیاری از افرادی که به تازگی با بازاریابی موتور های جستجو آشنا شده ‌اند با این سوال روبرو هستند که آیا سئو و مفاهیم سئو یک نیاز و ابزار جدید برای بازاریابی خواهد بود یا هزینه ‌ای برای تشخیص میزان بازگشت سرمایه می باشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که هر دوی این موارد شامل می شود. در حقیقت، سئو برای بازاریابی و تجارت امروز، یک نیاز همیشگی محسوب می ‌شود. در عصر تکنولوژی مشتریان کمتر از دفترچه تلفن، دایره المعارف و کتاب و روزنامه استفاده می نمایند. آنها با استفاده از گوشی ‌های هوشمند، کامپیوتر و تبلت آنچه نیاز دارند را پیدا می کنند. در مقابل هر کسب و کاری که از یک ‌سایت برای معرفی خدمات خود استفاده نموده است، نیاز دارد تا به خوبی دیده شود و توجه و اعتماد مشتریان را جلب نماید. اما در این راه تا چه حد امکان موفقیت وجود دارد؟ چرا سئو مهم است؟ این سوال را در ابتدا مطرح می نماییم چرا که تا از اهمیت سئو و بهینه‌ سازی سایت باخبر نباشیم، نخواهیم توانست به فواید و کارایی آن بپردازیم. یکی از جنبه‌ های مهم سئو، سازگار کردن ‌سایت شما با فهم کاربران و منطق موتور های جستجو می باشد. با وجود اینکه گوگل رضایت کاربران را به صاحبان سایت پیشنهاد می ‌دهد، اما نباید این حقیقت را از یاد برد که موتور های جستجو انسان نمی باشند. اگر چه موتور های جستجو به میزان قابل توجهی پیچیده شده ‌اند، اما هنوز در این حد توانا نیستند که صفحات ‌سایت ‌ها را با بینشی مشابه انسان درک کرده و تجزیه و تحلیل کنند. انجام سئو و بهینه سازی سایت، به موتور های جستجو کمک خواهد کرد تا موضوع و اهمیت هر صفحه و میزان کیفیت آن را بهتر دریابند. این امر با استفاده از تکنیک های سئو، میسر می باشد.


خوشبختانه سئو به وب مسترها اجازه خواهد داد تا با استفاده از معیارهایی به موتورهای جستجو در فهم بهتر مطالب خود کمک نمایند. در واقع اضافه کردن یک ساختار مناسب و قابل فهم برای موتور های جستجو به محتوای وب ‌سایت ‌ها، یکی از اصلی ‌ترین بخش ‌های سئو می باشد. فهم قابلیت‌ ها و محدودیت ‌های موتور های جستجو به شما کمک می‌ نماید تا قالبی مناسب برای محتوای خود تهیه نمایید و مطالب وب ‌سایت خود را به ‌گونه‌ای قرار دهید که برای موتور های جستجو معنا دار باشند. بدون سئو، یک وب ‌سایت نخواهد توانست به ‌درستی در نتایج موتور های جستجو دیده شود. بنابر این اگر موتور جستجو نتواند سایت شما را مشاهده نماید، مطمئنا کاربران نیز قادر به یافتن محتوای سایت شما نمی باشند. موتور های جستجو در فراهم آوردن ترافیک هدفمند بی نظیر و منحصر به فرد هستند. افراد زمانی که به دنبال محصول یا خدمات مورد نیاز خود می باشند، اولین جایی که بررسی خواهند کرد، موتور های جستجو خواهد بود. در صد بالایی از ترافیکی که وارد سایت ها می شود از طریق سرچ افراد در موتورهای جستجوی بزرگی همچون گوگل و بینگ است که البته در ایران بالای نود و پنج درصد جستجوها در گوگل انجام می شود. اگر چه شبکه های اجتماعی و سایر انواع ترافیک می توانند بازدید را برای سایت به ارمغان بیاورند، اما موتور جستجو، کانال اصلی ناوبری بیشتر کاربران اینترنت می باشد. این موضوع درباره همه سایت ها صادق است. بنابر این با دریافت مشاوره ی سئو از کارشناسان سئو محتوا، این امکان را برای کسب و کارتان فراهم آورید تا در فضای اینترنت، در دید افراد بسیار زیادی واقع شود که از قضا ممکن است که از مشتریان بالقوه شما باشند. چه بدانید کار سئو چیست و چه ندانید، تفاوتی در گرفتن مشاوره های تخصصی ایجاد نمی نماید. با توجه به اهمیت سئو، سرمایه گذاری در این حوزه به رونق کسب و کار شما ختم خواهد شد.

سئو محتوا