طراحی گرافیک لوگو

سئو محتوا

طراحی گرافیک لوگو چیست

در ابتدای این مقاله لازم است که یک سری از نکات در مورد اصول مهم در طراحی لوگو را برای شما عزیزان شرح دهیم. اصول مهم در طراحی لوگو: طراحی لوگو یکی از مهم ترین عناصر تبلیغاتی و برندینگ می باشد که در موفقیت یک کسب و کار و معرفی به مخاطب سهم بسزایی دارد. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه می توان برندی را رسمی نمود و آن را در اذهان ماندگار کرد؟ برای پاسخ به این سوال کافیست برای یک لحظه چشمان خود را ببندید و یکی از برندهای معروف جهان را به یاد آورید. اولین چیزی که از آن برند در ذهن شما تداعی می شود چیست؟ بله درست است. لوگو یا نشان تجاری برند، اولین تصویری است که به ذهن خطور می کند. از این رو در تبلیغات و برندینگ مهم ترین و ماندگارترین تصویر ذهنی از یک برند، لوگو می باشد. گرافیست های حرفه ای هر کدام دیدگاه متفاوتی در طراحی حرفه ای لوگو دارند، اصول طراحی را همواره مدنظر قرار می دهند و با توجه به آن ها آرمی را برای برند های خاص طراحی می کنند که بتواند تاثیر مثبت و ماندگاری در ذهن مشتری و جوامع بگذارد. برای آشنایی بیشتر با این موضوع توصیه می کنیم چگونگی طراحی لوگوهای برتر جهان را ببینید و معنای هر کدام را مطالعه کنید. این مقاله به شما کمک می کند تا بهتر با چگونگی انتخاب نام برندهای جهانی و ارتباط آن با لوگو آشنا شوید. در ادامه ما در تیم طراحی ظریف گرافیک برخی از اصول مهم طراحی لوگو حرفه ای را شرح خواهیم داد.

سئو محتوا

سئو محتوا

نکات مهم در طراحی لوگو: یکی از مهم ترین نکات در طراحی لوگو حرفه ای، سادگی است. نگاهی به لوگوی خودروی لوکس و محبوب بنز بیاندازید. آیا به سادگی طراحی این لوگو در کنار معنای زیبای آن توجه کرده اید؟ در برندینگ، سادگی یکی از مهم ترین و اثرگذارترین جنبه های تبلیغاتی است. به طوریکه استیو جابز از سادگی به عنوان کلمه ای مقدس یاد می کند. دلیل اینکه آن را مقدس می داند این است که باید سخت ترین کارها را انجام دهید تا افکار خود را نظم دهید و آن کار را ساده کنید. یک طراح لوگو باید با الهام، تمرکز، تجربه، ایده پردازی و خلاقیت ساده ترین و با معناترین نشان را به عنوان لوگو حرفه ای برای برند طراحی کند. برای طراحی لوگو حرفه ای باید بسیاری از لوگو های حرفه ای، برند و هم رده را بررسی کرد و از آن ها الهام گرفت. توجه داشته باشید در طراحی لوگو، کپی برداری مجاز نمی باشد زیرا تاثیر مخربی روی نام تجاری خواهد داشت و جاذبه ای برای مخاطبین نخواهد داشت. قبل از طراحی لوگو حتما اطلاعات به روز شده و اپدیت داشته باشید. با علم روانشناسی رنگ، شناخت نیاز مخاطب، اصول طراحی لوگو و بازار هدف آشنایی داشته باشید. تاثیر انتخاب تخصصی رنگ در تبلیغات را جدی بگیرید و هرچه در این زمینه حرفه ای تر عمل کنید، قطعا چشمان بیشتری به طراحی شما دوخته خواهد شد. در طراحی لوگو هدف از طراحی را بدانید. با توجه به نوع محصول و نیاز برند المان ها را انتخاب کنید و نمونه ای از بی نظیرترین ها را خلق کنید. متفاوت باشید. طراحی لوگو حرفه ای باعث ماندگار شدن آن در ذهن افراد می شود چون ذهن انسان ناخودآگاه آنچه را که متفاوت است بهتر به ذهن می سپارد. از اشکال هندسی، خطوط، رنگ ها، فونت و حروف هوشمندانه استفاده کنید. ارتباط معنایی و روانشناسی را بین آن ها بیابید تا خط ربط موثر و زیباتری ایجاد کنید. از فونت های معمول استفاده نکنید و سعی کنید در طراحی لوگو تخصصی تنها از یک فونت استفاده کنید تا طرح ساده و زیبا باشد. لوگویی که پیچیدگی داشته باشد تاثیر منفی بر برند خواهند گذاشت. سایز و مقیاس پذیری نیز از نکات مهمی هستند که باید به آن توجه کنید. ابعاد لوگو در جاهای مختلف قابل افزایش و کاهش باشد در عین حال انسجام، زیبایی و خوانایی آن حفظ شود. برای شروع هر طراحی سوال این است که هدف از طراحی حرفه ای لوگو و برندینگ چیست؟ انواع لوگو: لوگو های مختلف برای برند های مختلف زندگی هر روزه ما را احاطه کرده اند اما همه آن ها به یک نوع و شکل نبوده و ساختاری متفاوت از یک دیگر دارند. در ادامه با برخی از آن ها آشنا می ‌شوید:


لوگو تایپ حرفه ای: یکی از انواع لوگو های پر مخاطب و حرفه ای، لوگو تایپ است که نام تجاری را با حالت و رنگ خاص طراحی می کنند که لوگوی یک سازمان به حساب می آید. در لوگو تایپ می توانید نام تجاری یا اختصار آن را تشخیص دهید حتی با یک کلمه یا یک حرف. در طراحی نماد یا لوگو تایپ نیازی نیست با اشکال و تصاویر کار کنید، تنها کافی است بدانید چطور خط و رسم های استاندارد را در دل حروف قرار داد و ان را به اثری هنری و شایسته تبدیل کرد. طراحی لوگو حرفه ای مفهومی: یکی از چالش برانگیز ترین لوگو هایی که می توان ارائه نمود طراحی حرفه ای لوگو مفهومی است. با استفاده از مفاهیم اصلی و پایه یک کسب و کار می توان طراح لوگو را به گونه جذاب ارائه نمود. این نوع لوگو ها ممکن است کمتر به چشم تان خورده باشد که همین امر سبب می شود یک برند نسبت به سایر رقبا باز شناخته شود. همیشه نمی توان روی اشکال انتزاعی و متداول حساب کرد، گاه باید برخی قوانین را شکست و به خلق آثار حرفه ای وهنری پرداخت تا نام تجاری را مانا و محبوب نمود. طراحی لوگو حرفه ای ترکیبی: اگر تمایل داشته باشید ترکیبی از لوگو تایپ و لوگو های رسمی را داشته باشید، به شما لوگو های ترکیبی را پیشنهاد می دهیم. این نوع از لوگو ها حاوی عناصر چند گانه است که به سادگی مخاطب را به هدف نهایی می رساند. در نظر داشته باشید در طراحی لوگو از حروف و اسامی زیادی استفاده نکنید. طراحی لوگو حرفه ای باید به گونه ای انجام شود که مقیاس پذیر باشد و در ابعاد مختلف اندازه یک مهر، بج سینه و ابعاد بزرگتر همچون بیلبورد و تلویزیون شهری را پاسخگو باشد. از این رو در نظر داشته باشید، تعداد حروف و نوع ساختار لوگو باید به دور از هر گونه پیچیدگی باشد تا کمترین لطمه ای به اصل و ماهیت لوگو وارد نشود. طراحی لوگو انعطاف پذیر: به چه لوگو هایی لوگوی منعطف می گوییم؟ لوگویی که قالب و ماهیت اصلی آن با تغییر برخی المان های جانبی و حروف تغییر نکند. برخی طراحان به صاحبان کسب و کار های تازه تاسیس پیشنهاد طراحی لوگو انعطاف پذیر را می دهند تا در صورت تغییر طی سال های آینده، لطمه ای به اصل لوگو وارد نشود. فعالیت و معرفی شدن به جامعه و جلب رضایت مشتریان طی سال ها بسیار ارزشمند تر از آن است که بخواهید با تغییر لوگو، سبب سلب اعتماد و شروعی دوباره شوید. اگر طراحی لوگو انعطاف پذیر، حرفه ای انجام شود در هر زمان که بخواهید می توانید بدون هیچ نگرانی تغییرات لازم را اعما کنید و با رویکردی جدید وارد عرصه رقابت شوید.

سئو محتوا

سئو محتوا

تاثیر طراحی لوگو حرفه ای برای مخاطب: هرگز از قدرت حافظه ناخودآگاه و بصری افراد غافل نشوید. می توان با طراحی لوگو که در عین حال ساده انجام شده و به دور از هر نوع پیچیدگی است برندی را به مخاطب معرفی نمود. مخاطب در یک نگاه تمایل دارد با لوگو ارتباط گیرد و مفهوم آن را در یابد، پس از سر درگم کردن وی بپرهیزید و اجازه دهید در آنی شما را بشناسد. با این حال می توانید به راحتی در قفسه های فروشگاه، بیلبورد های تبلیغاتی و بروشور های سازمانی و غیره معرف برند خود با لوگو تجاری باشید. طراحی لوگو حرفه ای در ظریف گرافیک: طراحان ما در ظریف گرافیک اصولی که در بالا بیان شدند را مدنظر قرار داده اند، اما به دنبال بهترین پاسخ در حین طراحی لوگو و برندینگ هستند و به این پاسخ رسیده اند که هدف طراحی لوگو و برندسازی ایجاد حس و ذهنیت مثبت در افکار جامعه نسبت به یک برند خاص می باشد. یک برند با لوگوی ساده و با معنا نشان این است که این برند پیشینه ی مثبت و قابل اعتمادی دارد و در تجارت خود اصول حرفه ای را پیش گرفته است و بهترین ها را در کار خود انتخاب کرده است. برندی که لوگوی موفقی دارد با لوگوی خود به دیگران نشان می دهد که با بهترین ها در طراحی و تبلیغات خود مشورت کرده و نتیجه ی مطلوب آنرا به همراه دارد. چرا شما بهترین نباشید؟ چرا در تجارت و برند خود موفق نباشید؟ موفقیت در تجارت با مشاوره و تبلیغات درست بدست می آید. با ما همراه باشید و نمونه ای از لوگوهای طراحی شده توسط ظریف گرافیک برای برندهای معروف را در بخش نمونه کارها مشاهده کنید. هدف لوگو چیست؟ هدف اصلی لوگو هویت است و هویت چیزیست که واقعا اهمیت دارد. گرایشات در حال ظهور هستند، ابزار ها و تکنیک های طراحی در حال تکامل هستند، یک لوگو ممکن است در طول زمان تغییرات زیادی داشته باشد اما برای ابدیت و دائمی بودن یک لوگو مهم ترین هدف همیشه هویت فرد، محصول، کسب و کار یا خدمتی است که برای آن لوگو طراحی می کنید. ابزار و تکنیک های طراحی در حال تکامل است، آنچه ما به عنوان لوگو می بینیم ممکن است با گذشت زمان بسیار تغییر کند، اما مهم ترین هدف یک لوگو همیشه این است برای هویت فرد، محصول، کسب و کار یا خدماتی که برای آن طراحی می کنید. این به آن معناست که یک طراح یا صاحب کسب و کار قبل از کار کردن روی ایده هایش باید درک کاملی از محیطی که لوگو دیده می شود را داشته باشد. رقبای برند جه کسانی هستند و آن ها چگونه به نظر می رسند؟ چه رنگ ها و نمادهایی اخیرا توسط رقبا به وجود آمده است؟ چگونه می توان یک لوگوی متمایز ساخت؟


چرا به لوگو نیاز داریم؟ داشتن یک لوگوی حرفه ای که به خوبی طراحی شده است اعتماد ایجاد می کند. اگر شما یک لوگوی حرفه ای داشته باشید مشتریان بیشتری با شما کار خواهند کرد. اگر لوگوی شما حرفه ای نباشد مردم سوال می کنند که شما که قادر به طراحی یک لوگوی حرفه ای نیستید چگونه می توانید محصولات و خدمات مهم شان را ارائه دهید؟ طراحی لوگو هنر نیست بلکه یک ابزار استراتژیک است. طراحی لوگو هنر نیست خیلی از افراد فکر می کنند که چون لوگو یک چیز بصری است پس طراحی آن یک کار هنری است. وظیفه یک طراح لوگو ایجاد یک اثر هنری نیست بلکه طراحی لوگو باید یک ابزار کسب و کار استراتژیک باشد که به شرکت ها اجازه می دهند در دنیای گسترده ای که در آن زندگی می کنیم قابل شناسایی باشند. طراحی آرم به معنی پنهانی نیاز ندارد. بسیاری از طراحان اغلب فکر می کنند که لوگو باید پر معنا باشند با این حال این همیشه مورد نیاز نیست بلکه تمرکز باید همیشه بر روی هویت باشد. با گذشت زمان و از طریق بازاریابی های مداوم و تعاملات مشتری با برند شرکت ، معنا و مفهوم به لوگو اضافه خواهد شد. برای درک درستی از این موضوع، به لوگوی اپل و آدیداس نگاه کنید. این لوگو ها بیشتر شبیه آیکن هایی هستند که به خوبی طراحی شده اند و بسیار پیچیده نیستند ولی هر کسی که به آن نگاه می کند متوجه می شود که به چه شرکتی تعلق دارد و این بخاطر بازاریابی و تعاملات مشتریست. اما چرا لوگو ها مهم هستند؟ اهمیت آن ها چیست؟ لوگو ها چهره کسب و کار، محصول یا خدمات شما هستند وقتی که شما سعی دارید که یک کسب و کار را به یاد بیاورید غالبا اولین چیزی که به یاد می آورید لوگو است. وقتی که شما یک لوگو را مشاهده می کنید بلافاصله آن را به خاطرات، تجربیات و نام برند ربط می دهید. لوگو باعث می شود که برند فورا قابل تشخیص باشد لوگویی که به خوبی طراحی شده است همیشه به یاد ماندنی خواهد بود و به مشتریان کمک می کند تا نام برند را به یاد داشته باشند. شکل ها و رنگ ها همیشه روی مغز انسان تاثیر می گذارد و باعث می شود راحت تر فرآیند ها را به یاد بسپارد. این بدان معناست که اگر لوگوی شما منحصر به فرد باشد و به راحتی قابل تشخیص باشد فرد می تواند به راحتی شرکت شما را به یاد بیاورد و بار دیگر هم از محصولات شما استفاده کند و شما را به دوستان معرفی کند. طراحی لوگو روی تصمیمات ما تاثیر می گذارد از همان روز اول ما یک کتابخانه بصری در ذهنمان ایجاد می کنیم و شروع به ارتباط دادن فونت ها، شکل ها و رنگ ها با احساسات و اشیا خاص می کنیم.

سئو محتوا
سئو محتوا

با نگاه کردن به یک لوگو ما بلافاصله قضاوت می کنیم و کسب کار، محصول و یا خدمات را به نحوی خاص درک می کنیم. اگر یک لوگو خدماتی که ما به دنبال آن هستیم را نشان بدهد و بتوانیم با آن ارتباط برقرار کنیم با این شرکت مشارکت خواهیم کرد و محصولات و خدمات خود را از آن خریداری خواهیم کرد. به همین دلیل ضروریست که لوگو به درستی کسب و کار را نشان دهد و مخاطبان مناسب را جذب کند. لوگو انتظارات شرکت را نشان می دهد و اگر نتواند مردم را جذب کند زمان و پول هدر می رود و مردم به مشتری تبدیل نمی شود. طراحی لوگوRocks & Road نمونه خوبی از نحوه نمایش درست یک کسب و کار از طریق طراحی لوگوی خوب است. اولین تصور خوب را ایجاد کنید بسیاری از شرکت ها در جهان، فرصتی برای تحت تاثیر قرار دادن و جذب مخاطبان دارند. اگر یک لوگوی طراحی شده نتواند در دنیای دیجیتال امروز مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهید مخاطبان خیلی راحت به جای دیگری می روند. برخی از صاحبان کسب و کار ها که در ابتدای شروع کار خود اگر یک لوگوی ارزان و آماتور استفاده کنند از میزان تاثیر تصور اولی که در ذهن مخاطب ایجاد می شود بی خبر هستند. ارتباط با ارزش های برند و معانی بیشتر اگر چه هدف اصلی لوگوها هویت هستند اما آنها می توانند با پیام های مهم تجاری و ارزش ها ارتباط برقرار کنند. به عنوان مثال لوگوی آمازون یک لبخند را نشان می دهد که رضایت از خرید چیزی که شما واقعا می خواهید را نشان می دهد و با رنگ نارنجی این لبخند ایجاد شده ست که گرمی را به کاربر منتقل می کند. مثال دیگری که می توان بیان کرد لوگوی شرکت تحویل FedEx است که بزرگ بودن و حرفه ای بودن شرکت را نمایش می دهد و چون فضای خالی بین حروف E و X نیست به مخاطب سرعت و دقت را انتقال می دهد. با درک درستی از طراحی لوگو شما قادر خواهید بود یک برند قوی برای کسب و کار خود ایجاد کنید. طراحی لوگو ابزاری استراتژیکیه نه یک اثر هنری: واقعا ماهیت لوگو چیست ؟ یه اثر هنری؟ یا یه ابزار تجاری؟ خیلی ها لوگو رو با هنر اشتباه می گیرند. نقش ما به عنوان طراح این نیست که یک چیز زیبایی رو طراحی کنیم. مهم نیست که ما یا مشتری ظاهر لوگو رو دوست داشته باشیم بلکه در اصل باید به لوگو به عنوان ابزاری استراتژیک نگاه بشود. با این کار هویت کسب و کار به راحتی در بازار دیده می شود. موردی نداره که هنر در طراحی لوگو استفاده بشه اما در صورتی که در اولویت دوم بعد از معرفی هویت محصول قرار بگیرد.


طراحی لوگو نیازی به معانی پنهان ندارد بیشتر طراحای لوگو از ابتدا می خواند یک لوگوی پر از معنی رو طراحی کنند، اما نیازی به این کار نیست. تمرکز اصلی باید روی هویت باشه. لوگوی هر برندی در طول زمان با کسب اعتبار، مفهوم و جایگاه خودشو بین مردم پیدا می کند. ما در تیم سئو محتوا ، همواره به مشتریان خودمون تاکید می کنیم که به لوگو به چشم یه ابزار تجاری نگاه کنن نه یه تابلوی نقاشی، و البته مشتریان آگاه توصیه ی ما رو همیشه جدی گرفتن و در نهایت صاحب یه لوگوی حرفه ای و ماندگار شدند. دلیل اهمیت جهانی لوگو چیست ؟لوگو چهره یک کسب و کار، محصول یا خدمات هست وقتی صحبت یه کسب و کاری پیش میاد، طرح لوگوی اون سریع براتون مجسم می شود. که عکس این قضیه هم صادقه. طرح لوگو باید گویا باشد یک لوگو با طراحی فوق العاده ست که تو ذهن مردم موندگار می شود. شکل ها و رنگ ها بهتر از کلمات تو مغز انسان ثبت می شود. وقتی لوگو مفهوم و هدف کسب و کار رو سریع منتقل کنه و متفاوت باشه، به راحتی در بازار دیده و انتخاب می شود. طرح لوگو بر انتخاب ما اثر می گذارد همه ی ما از کودکی یه دنیای تصویری رو تو ذهن خود مون ایجاد می کنیم و شروع می کنیم به پیوند دادن علائم، اشکال و رنگ ها، با احساساتمون. با یک نگاه ساده به لوگو سریع می توانید متوجه بشیند که ازش خوشتون میاد یا نه. و بلافاصله اون کسب و کار رو قضاوت می کنید. به این صورت که اگه لوگوی اون کسب و کار همه جوره افراطی باشه. مثلا بیش از اندازه حالت طنز داشته باشه و یا طرح لوگو خیلی درهم برهم و پیچیده باشه و یا اسم تجاری شرکت موزون نباشه توجه مونو جلب نمی کند. برعکس وقتی طرح انتخابی لوگو با نوع کسب و کار ، محصول و خدمات ارائه شده همخوانی داشته باشد، بطور ناخودآگاه ذهنمون باهاش ارتباط می گیرد و مشتری اون کسب و کار می شویم. به همین دلیل ضروریه که لوگو به درستی نشون دهنده ی هویت کسب و کار مورد نظر باشه تا بتونه مشتری جذب کند. پس اگه لوگو نتونه انتظارات کسب و کارتون رو برآورده کند ، هم در هزینه ها و هم در زمان ضرر می کنید.

سئو محتوا

سئو محتوا

لوگو باید یک تصویر درست از کسب و کارتون نشون بدهد با وجود تعداد زیاد مشاغل در جهان ، هر کاری فقط یک شانس برای تاثیر گذاشتن و جذب مشتری داره. اگه نوع طراحی لوگو نتونه روی مردم تاثیر بذاره، با وجود اینترنت خیلی راحت جذب رقبا تون می شوند. گاهی وقتا صاحبای مشاغل میان و از طراحای آماتور کم هزینه استفاده می کنند ، بدون این که بدونن چطور طراحی ضعیف تأثیرگذاری خیلی کمی دارد. اینطوری بگیم بهتره: چیزی گرونتر از طراحی ارزون نیست حاصلش ضررهایی که شرکتی با پذیرش ارزون ترین ها و سریع ترین ها برای خودش بوجود میارد. پس تو انتخاب مجموعه ی طراحی برای طراحی لوگو خیلی دقت کنید و با دیدن کارها و سبک طراحی اون مجموعه تصمیم درستی بگیرید. 


ما در تیم سئو محتوا، با در اختیار داشتن یک تیم طراحی حرفه ای و با تجربه به شما کمک می کنیم تا یک لوگوی یونیک، به روز و ماندگار داشته باشید تا در آینده با توسعه ی کسب و کارتون از نتایج داشتن یک لوگوی کارآمد و اصولی طراحی شده بهره مند بشید. ایجاد معانی جدید با تنوع در طراحی لوگو همانطور که می دونیم هدف اصلی لوگو ارائه هویت کالا یا خدمات مربوطه ست. باید برای نشان دادن هویت برند در حالت ایده آل فقط به یک ایده کلیدی تمرکز کنید. مثلا لوگوی آمازون فلشی رو زیر اسمش آورده که می خواد ارتباطی بین اسم آمازون با در دسترس بودن رو نشون بده. با فلش نقطه ی A رو به Z وصل می کنه تا بگه طیف گسترده ای از محصولات رو ارائه میدن؛ از شیر مرغ تا جون آدمیزاد. تو این لوگو خیلی هوشمندانه عمل شده. یه مثال دیگه لوگوی شرکت پستی فدکس هست که با ایجاد یک فلش سفید بین E و X خواسته تا نماد سرعت و دقت در جابجایی رو به زیرکی نشون بده. در آینده داستان طراحی لوگو های مشهور رو براتون تعریف می کنم.

سئو محتوا
سئو محتوا

خدمات طراحی گرافیکی لوگو

در ابتدای این متن لازم است که اطلاعاتی از تفاوت بین لوگو و برند را در اختیار شما عزیزان بگذاریم. تفاوت بین طراحی لوگو و برند سازی: این تصور عمومی وجود دارد که طراحی لوگو و برندینگ یک چیز هستند. گاهی اوقات این دو اصطلاح حتی به عنوان مترادف به کار می روند. با این حال، اگر چه آن ها ارتباط نزدیکی با هم دارند و باید به روشی منسجم با هم کار کنند، اما فرآیند های بسیار متفاوتی هستند. طراحی لوگو فرآیند طراحی لوگو است. و برند سازی فرآیند ساخت یک برند. بنابراین، برای درک بهتر تفاوت بین طراحی لوگو و برندسازی، ابتدا باید مفاهیم لوگو و برند را تعریف کنیم: تعریف لوگو: لوگو یک نماد گرافیکی به راحتی قابل تشخیص است که یک شرکت، یک محصول تجاری یا هر نهاد دولتی یا خصوصی را مشخص می کند. این یکی از راه ‌های متمایز کردن یک برند در دنیای رقابتی، پر از عناصر گرافیکی است که هر روز سعی می ‌کنند توجه ما را به خود جلب کنند. لوگو معمولا ترکیبی از تایپوگرافی ها، گرافیک ها نماد ها و رنگ ها است. این یک عنصر گرافیکی است که بخشی از هویت بصری یک برند است.

سئو محتوا

سئو محتوا

به عنوان مثال لوگوی CHANEL: لوگوی CHANEL یکی از مشهورترین لوگو ها در بین برندهای لوکس است. این از دو C در رو به رو و در هم تنیده تشکیل شده است و کلمه CHANEL با تمام حروف نوشته شده است. گاهی اوقات برند از دو C به طور جداگانه به عنوان مثال در بسته بندی برخی از محصولات یا فقط از قسمت CHANEL (به عنوان مثال در وب سایت استفاده می کند. به این ترتیب، استفاده چند منظوره از لوگو در کانال های مختلف وجود دارد. تعریف برند: برند ایده یا تصویری است که افراد هنگام فکر کردن به محصولات، خدمات و فعالیت ‌های خاص یک شرکت، چه به صورت عملی و چه احساسی، در ذهن دارند. این ترکیب از نشانه های فیزیکی و احساسی زمانی ایجاد می شود که در معرض تمام نقاط تماس بین یک شخص و یک برند خاص قرار گیرد. این ها می توانند نام تجاری، لوگو، محصولات، هویت بصری، کارکنان، یا تبلیغات از جمله موارد دیگر باشند. به عنوان مثال نام تجاری CHANEL: پس از دیدن لوگو، و اگر کمی با برند آشنا هستید، ممکن است برخی از تصاویر و احساسات به ذهن شما خطور کند و چیزی شبیه به عکس کلاژ بالا باشد. برخی از افراد ممکن است احساس تجمل و ظرافت داشته باشند، بنیانگذار برند را به عنوان یک نماد مد به یاد بیاورند، به محصولات آرایش، لباس، لوازم جانبی، مد فرانسوی، قیمت های بالا یا تجربه در فروشگاه فکر کنند. . تجربه و درک برای هر یک از ما متفاوت خواهد بود. با این حال، در نتیجه استراتژی برند سازی CHANEL، تصور کلی از برند باید کاملا شبیه به جمعیت عمومی باشد. تفاوت بین طراحی لوگو و برندینگ چیست؟ طراحی لوگو فرآیند طراحی لوگو است. برند سازی فرآیند ساخت یک برند است. به طور دقیق تر، این یک استراتژی است که توسط شرکت ها طراحی شده است تا به مردم کمک کند تا محصولات و سازمان خود را به سرعت شناسایی کنند و به آن ها دلیلی برای انتخاب محصولات خود نسبت به رقبا ارائه دهند. استراتژی برندینگ مشخص می کند که یک برند خاص چیست و چیست. برند سازی را می توان با استفاده از ابزار های مختلف انجام داد. برخی از عناصری که در استراتژی برند سازی استفاده می شود عبارتند از :تعریف برند: هدف، ارزش ها، وعده بیانیه موقعیت برند هویت برند: نام، لحن صدا، طراحی هویت بصری (که شامل طراحی لوگو می شود) تبلیغات و ارتباطات: تلویزیون، رادیو، مجلات، تبلیغات در فضای باز، وب سایت، برنامه های موبایل… حمایت مالی و مشارکت و طراحی محصول و بسته بندی و تجربه در فروشگاه و تجربه فضای کاری و سبک مدیریت و خدمات مشتری و استراتژی قیمت گذاری همانطور که می بینیم طراحی لوگو یکی از ابزار هایی است که برای طراحی هویت بصری یک برند استفاده می شود.


چرا لوگو برای اهداف برندسازی بسیار مهم است؟ اگر چه لوگو تنها یکی از عناصر برند سازی است، اما به احتمال زیاد در اکثر نقاط تماس با مشتریان و سایر ذینفعان مانند وب سایت، بروشورها، لوازم التحریر، محصول، بسته بندی، تبلیغات، لباس فرم، فروشگاه ها و غیره ظاهر می شود. بنابراین یک لوگو می تواند به عنوان یکی از عناصر گرافیکی اصلی در نظر گرفته شود که به افراد امکان می دهد به سرعت یک سازمان، محصولات و خدمات آن را شناسایی کنند. و اغلب، این اولین چیزی است که مردم برای شناسایی شما استفاده می کنند. به همین دلیل است که یک لوگوی خوب طراحی شده برای اهداف برندسازی بسیار مهم است: یک لوگوی خوب طراحی شده به مردم این امکان را می دهد که به سرعت برند شما را شناسایی کرده و به یاد بیاورند. لوگو یکی از نکات اصلی شناسایی مشتریان و سایر ذینفعان است. سپس به شناسایی برند خود در چند ثانیه، در کانال ها و نقاط تماس مختلف کمک می کند. باعث ایجاد ثبات در کانال های ارتباطی مختلف می شود. در دنیای امروز، کسب‌وکار ها و سازمان ‌ها در پلتفرم ‌های مختلفی از جمله وب ‌سایت ‌ها، وبلاگ‌ ها، رسانه ‌های اجتماعی، رویداد ها، بروشورها، کارت ‌های ویزیت و غیره وجود دارند. کانال های ارتباطی. بخشی از هویت برند شماست: لوگوی برند یا سازمان شما بخشی از هویت برند (بصری) شما خواهد بود. این بسیار مهم است زیرا یکی از ابزار های اصلی برای انعکاس گرافیکی نام برند، ارزش ها و شخصیت شما به بقیه افرادی است که با آن ها در ارتباط هستید. تصویری حرفه ای ایجاد می کند و انتظارات را بالا می برد. مردم از یک برند انتظار دارند که ظاهری حرفه ای داشته باشد که از لوگوی آن شروع می شود. یک طراحی لوگوی خوب که توسط یک طراح متخصص ساخته شده است، برند شما را متمایزتر می کند، اما قابل اعتمادتر و قابل اعتماد تر به نظر می رسد. همچنین، استخدام یک طراح لوگو شانس شما را برای داشتن لوگویی منحصربفرد، نوآورانه و نشان دهنده هویت برند شما افزایش می دهد. برند شما را از رقبا متمایز می کند. برند ها می توانند با طراحی لوگو بازی کنند تا خود را از رقبا متمایز کنند. استفاده از رنگ ‌ها، شکل ‌ها، سبک ‌ها و تایپوگرافی ‌های مختلف برای طراحی لوگو راهی عالی برای نشان دادن این که برند شما در مقایسه با رقبا چیست و چه چیزی نیست. طراحی لوگوی مرتبط همچنین به افراد کمک می‌کند تا برند را در صنعت به یاد بیاورند. این می تواند ارتباط عاطفی با سهامداران شما را تسهیل کند و وفاداری به برند را افزایش دهد. مردم باید با دیدن لوگوی شما فورا با برند شما ارتباط برقرار کنند. یک طراحی لوگوی خوب به تقویت حافظه افراد از سازمان شما و احساسی که در آن ها ایجاد می کند کمک می کند. اگر این احساس مثبت باشد، چه آن شخص یک مشتری بالقوه، کارمند یا ارائه دهنده باشد. لوگو به ارتباط عاطفی او با برند، از جمله دیگر عناصر استراتژی برند سازی شما کمک خواهد کرد. این چیزی است که در سال ۲۰۱۰ شاهد بودیم، زمانی که برند پوشاک Gap تصمیم گرفت لوگوی خود را تغییر دهد و بسیاری از مصرف کنندگان آنقدر از طراحی لوگوی جدید ناامید شدند که شرکت تصمیم گرفت به لوگوی اصلی بازگردد. یک لوگو حرفه ای می تواند سبب ارتقاء یک شرکت، یک سازمان یا یک محصول بشود. در مقابل یک لوگو غیرحرفه ای و ضعیف می تواند منجر به نابودی کامل یک برند شود .بسیاری از لوگو های در حال استفاده بصورت غیرحرفه ای و توسط طراحان مبتدی و کم تجربه طراحی شده اند. بسیاری از افراد این گونه می پندارند که می توانند به راحتی طراحی لوگو حرفه ای انجام دهند. اما تنها تسلط به نرم افزاری همچون فتوشاپ برای طراحی لوگو حرفه ای کافی نیست .در ادامه این مطلب به معرفی کامل مراحل طراحی لوگو حرفه ای می پردازیم. با بکارگیری این روش ها و همچنین کمی خلاقیت شما می توانید طراحی لوگو حرفه ای را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

سئو محتوا

سئو محتوا

ایده پردازی و طرح اولیه :بسیاری از طراحان مبتدی به سرعت شروع به طراحی لوگو می کنند بدون این که هیچ گونه ایده اولیه برای آن داشته باشند. در واقع به جای این که زمان خود را بر روی طراحی هویت اصلی لوگو بگذارند، بیشتر با جلوه های ویژه و فیلترها کار می کنند .راه بهتر برای شروع فرآیند طراحی لوگو حرفه ای به این صورت است که کار خود را با یک قلم و کاغذ شروع کنیم. به معنی و احساسی که لوگو باید به بیننده منتقل کند فکر کنیم. این لوگو مربوط به یک شرکت بازی سازی خواهد بود یا یک نهاد دولتی؟ طرح لوگو باید ساده باشد یا پیچیده؟ همانطور که فکر می کنید، ایده های خود را بر روی کاغذ پیاده سازی و نقاشی کنید. نگران کم و کاستی های احتمالی نباشید چون در این مرحله فقط می خواهید طرح و خلاقیت اولیه مورد نظرتان را برروی کاغذ بیاورید و با نرم افزارهای طراحی کاری ندارید .همانطور که طرح های مختلف را پیاده سازی می کنید، آن هایی را که به نظرتان نامناسب یا ضعیف هستند را حذف کنید. اگر برای یک مشتری لوگو طراحی می کنید باید در نظر داشته باشید که ممکن است آن شخص از ایده شما خوشش نیاید. بنابراین قبل از این که زمان زیادی برروی پیاده سازی هر طرح در نرم افزار بگذارید، بهتر است آن را به مشتری خود نشان دهید تا میزان علاقه آن ها به طرح خود را متوجه شوید. این امر سبب صرفه جویی در وقت شما خواهد شد مخصوصا اگر مشتری ، طرح و ایده خاصی به شما نداده باشد یا این که به دنبال یک طرح بسیار خاص باشد .ساختن گرافیک وکتور یا برداری :دنیای بزرگ گرافیک برداری. این عنوانی است که بسیاری از طراحان مبتدی و بعضا پیشرفته تر را دچار سردرگمی می کند. در سال های اخیر برخی نرم افزار ها از قبیل Photoshop، Paint Shop Pro و Fireworks فاصله بین گرافیک برداری و پیکسلی را از بین برده اند .فرمت های تصویری رایج از قبیل GIF، JPEG، BMP و TIFF همگی از نوع پیکسلی هستند. تصاویر دیجیتال مثال بسیار خوبی از گرافیک پیکسلی هستند. زیرا این تصاویر از کنار هم قرار گرفتن نقاطی که به پیکسل معروف اند ساخته می شوند. تصاویر دیجیتال دارای رزولوشن خاصی هستند و چنانچه بر روی آن ها زوم کنید می توانید پیکسل ها را به صورت جدا از هم ببینید. شما می توانید سایز یک تصویر پیکسلی را کاهش دهید و به نتایج خوبی هم دست پیدا کنید، اما افزایش سایز یک تصویر پیکسلی به این معنی است که پیکسل ها بزرگتر می شوند و نتیجه کار ممکن است چندان ایده آل نباشد .نرم افزارهایی نظیر Photoshop، Pixelmator، Paint Shop Pro و Painter مخصوص ایجاد و ویرایش تصاویر پیکسلی هستند. این نرم افزار ها ابزار مناسبی برای طراحی لوگو حرفه ای محسوب نمی شوند .در مقابل، فایل های گرافیک برداری از پیکسل ساخته نشده اند. بلکه براساس فرمول ریاضی اشکال هندسی ساخته شده اند. تصاویر وکتور را می توان براحتی افزایش یا کاهش سایز داد، بدون اینکه دچار افت کیفیت و کاهش وضوح بشوند. برای مثال یک طرح مبتنی بر گرافیک برداری یا وکتور دقیقا به یک شکل بر روی یک کارت ویزیت کوچک یا یک بیلبورد تبلیغاتی بزرگ ظاهر می شود بدون اینکه دچار افت کیفیت شود.

لوگو های حرفه ای به وسیله گرافیک برداری ایجاد می شوند و قابل استفاده در تبلیغات کاغذی، وب سایت ها، تلویزیون و سایر رسانه های تصویری هستند. فرمت های رایج این فایل ها شامل EPS، PDF و AI می باشد .در صورتی که به نرم افزارهای گرافیک برداری مسلط شوید می توانید با دقت و سرعت بالایی خطوط کاملا صاف، منحنی های نرم و اشکال دقیقی ترسیم کنید و می توانید طراحی لوگو حرفه ای را به خوبی انجام دهید. معروف ترین نرم افزار های کار با گرافیک برداری یا وکتور عبارتند از: Adobe Illustrator، Lineform، FreeHand، Corel Draw پس از انتخاب نرم افزار مناسب برای کار خود، می توانید از طرح اولیه خود که بر روی کاغذ ترسیم کردید، استفاده کنید و یک طرح ساده از آن در نرم افزار ایجاد کنید. اگر به تازگی کار با نرم افزار های وکتور را آغاز کرده اید بهتر است زمانی را صرف یادگیری کار با ابزارهای آنها مخصوصا Pen tool بکنید تا بتوانید خطوط و منحنی ها را به خوبی ایجاد کنید .رنگ بندی مناسب :در طراحی لوگو حرفه ای باید از ترکیب رنگی استفاده کنید که به لوگو جلوه خاصی بدهد. برای مثال نباید در طراحی لوگو یک بانک سرمایه گذاری از ترکیب رنگ های صورتی و نارنجی استفاده کرد .نسخه سیاه و سفید :بعد از این که برای لوگوی خود رنگ مناسب را انتخاب کردید، باید این نکته را درنظر بگیرید که این لوگو در فتوکپی یا فاکس چگونه نمایش داده خواهد شد. بنابراین بهتر است یک نسخه سیاه و سفید از لوگوی خود برای استفاده در موارد این چنینی ایجاد کنید .لوگوی سیاه و سفید ممکن است در ظاهر با لوگوی اصلی تفاوت داشته باشد اما باید همان ظاهر و حسی که به بیننده منتقل می کند را به خوبی نمایش بدهد .در نظر گرفتن رسانه ای که لوگو در آن قرار خواهد گرفت :در پروسه طراحی لوگو حرفه ای همواره به یاد داشته باشید که این لوگو در چه مکانی قرار است به نمایش درآید. اگر لوگو فقط برای نمایش در یک سایت مورد استفاده قرار بگیرد، شما باید آن را با رنگ ها و افکت های مختلف طراحی کنید. با این حال اگر لوگو قرار است برای چاپ تبلیغاتی نیز مورد استفاده قرار گیرد، باید پیچیدگی لوگو و هزینه ای که رنگ و افکت های متعدد به هزینه های چاپ اضافه می کند را در نظر داشته باشیم .در طراحی برخی لوگو ها ممکن است شما بخواهید یک نسخه مخصوص وب و یک نسخه چاپی از آنها ایجاد کنید. به یاد داشته باشید که هرچه تعداد رنگ های بیشتری در طرح خود استفاده کرده باشید هزینه چاپ گران تر خواهد شد.

سئو محتوا

سئو محتوا

انتخاب تایپوگرافی: کلماتی که در طراحی لوگو به کار می روند به اندازه اشکال گرافیکی اهمیت دارند. تعداد زیادی از طراحان مبتدی برای طراحی لوگو از فونت های قدیمی استفاده می کنند. اگر چه استایل حروف، فونت ها و حالت نوشتاری کلمات در طراحی لوگو حرفه ای می تواند تاثیر زیادی در بیننده بگذارد. بنابراین از اهمیت بالای یک تایپوگرافی مناسب برای طراحی لوگو حرفه ای غافل نشوید. فرقی نمی کند که شما یک کسب و کار استارتاپ کوچک تک نفره باشید، یک شرکت بزرگ یا هر چیز دیگری. هنگام سفارش خدمات طراحی لوگو از تیم سئو محتوا، همان توجه به جزئیات و انرژی خلاقانه را از طراح استودیو طراحی لوگو که انتخاب می کنید دریافت خواهید کرد. طراحان لوگوی برتر ما به طور مداوم مرز های طرح های لوگوی سفارشی را تحت فشار قرار می دهند تا لوگو های شرکتی پیشرفته ای را ارائه دهند که موظف به ارائه تصویری است که شما می خواهید برای کسب و کار شما. ما طیف کاملی از خدمات طراحی را برای رفع نیاز های فیزیکی و کسب و کار آنلاین شما ارائه می دهیم. فرآیند ایجاد لوگو: کل فرآیند طراحی لوگو با استودیوی طراحی لوگو بسیار ساده است. تمام لوگو ها و طرح های گرافیکی که مشاهده می کنید به صورت آنلاین از طریق سیستم خدمات ایجاد طراحی لوگو منحصر به فرد ما ایجاد شده اند .فرآیند ایجاد طراحی لوگو زمانی شروع می شود که شما با ما سفارش دهید. هر گونه خدمات طراحی لوگو را به ما سفارش دهید و فقط به چند سوال پاسخ دهید .برای سفارشات طراحی لوگو، ۲ مفهوم اولیه طراحی لوگوی سفارشی خود را ظرف ۴ روز کاری پس از ثبت سفارش دریافت خواهید کرد. سریع صحبت کنید! قبل از شروع، دیگر نیازی به انتظار خسته کننده طولانی نیست .مفهوم طراحی را که دوست دارید انتخاب کنید و طراحان حرفه ای و دوستانه استودیو طراحی لوگو با شما در طراحی جدید شما ارتباط برقرار کرده و کار خواهند کرد. هنگامی که به سیستم خدمات ما وارد می شوید، می توانید فرآیند طراحی را از طریق هر مرحله مشاهده کنید، درخواست تجدید نظر کنید و در نهایت طرح لوگوی حرفه ای جدیدی را که سفارش داده اید بدون ترک راحتی دفتر یا خانه خود تأیید کنید. در تیم سئو محتوا، خدمات طراحی لوگوی شرکتی ما با بازبینی های نامحدود ارائه می شود زیرا ما می خواهیم که شما از طراحی لوگوی خود کاملا راضی باشید. پس از همه، طراحی لوگوی سفارشی شما نشان دهنده شرکت و تصویر کسب و کار شما برای مشتریان شما خواهد بود.


قیمت طراحی لوگو: قیمت طراحی لوگو به عوامل مختلفی از جمله حرفه ‌ای بودن آژانس تبلیغاتی، نمونه کارها، تعداد اتودها، زمان لازم برای طراحی، بررسی برند و کسب و کار، بررسی ابعاد کسب و کار و … بستگی دارد. گاها مشاهده می ‌شود برخی از افراد صرفا کار با نرم افزار کرده و هیچ ایده و تفکری پشت لوگوی یک کسب و کار ندارند، همین موضوع باعث لطمه بسیار جدی به آینده کسب و کارها وارد خواهد کرد. طراحی لوگو اختصاصی: طراحی لوگو اختصاصی کلید خاص، متفاوت و قدرتمند بودن برند شماست. افرادی که سفارش طراحی لوگو خود را به تیم سئو محتوا می سپارند باید این نکته را بدانند که تمامی لوگو هایی که توسط تیم ما طراحی می شود، کاملا خاص و اختصاصی است. لوگو اختصاصی علاوه بر آن که برند شما را در بین سایر برند‌ ها پر رنگ تر می کند، از طرفی نیز موجب جلب اعتماد مشتریان و در نتیجه افزایش فروش شما خواهد شد. لوگو، هرچه خاص ‌تر، برند شما با هویت و منسجم تر! طراحی لوگو اختصاصی، باعث خواهد شد تا از رقیبان خود در حوزه برندینگ، جلوتر و پیشتاز باشید. لوگو های اختصاصی تیم سئو محتوا همگی قابل ثبت بوده و می توانید به راحتی، ثبت لوگو خود را انجام دهید. طراحی لوگو اختصاصی چه مزیت هایی دارد ؟ یکی از اصول اولیه طراحی لوگو خاص بودن آن است. به طوری که لوگو در میان سایر برند های همرده و غیر هم رده به صورت متمایز دیده شود. پس ابتدایی ترین و اصلی ترین مزیت طراحی لوگو اختصاصی حرفه ای ایجاد تمایز ارزشمند برای شما در میان سایر رقبا است. هر چه این لوگو حرفه ای تر طراحی شود رابطه مستقیمی با دیده شدن و جلب توجه کردن برند شما خواهد داشت. دومین مزیت لوگو اختصاصی ایجاد حس اعتماد برای مخاطبان است. اگر لوگو شما به اصطلاح کپی یا ایده گرفته از سایر لوگو ها بخصوص لوگوی برند های همرده باشد، آن لوگو منفی ترین تبلیغی خواهد بود که می توانید داشته باشید. در نتیجه لوگو اختصاصی حس اعتماد و خاص بودن برند شما را به دیگران القا کرده و هویتی متمایز را به شما می بخشد. مزیت دیگر طراحی آرم اختصاصی، داشتن قابلیت ثبت لوگو شرکت است. فرآیند ثبت لوگو یک فرآیند تخصصی است و از آن جایی که تیم برندینگ پارماتیک بر روی این مسئله و تمامی قوانین مادی و حقوقی آن آگاه است، بهترین لوگوی اختصاصی و قابل ثبت را برای برند شما طراحی خواهد کرد. اولین و مهمترین دلیل رد یک لوگو در جریان ثبت لوگو، کپی بودن اثر، از سایر لوگو های موجود در آن است. در نتیجه نقش یک لوگو اختصاصی نمود بیشتری در این حالت پیدا می کند.

سئو محتوا

سئو محتوا

سفارش طراحی لوگو: اگر به دنبال سفارش طراحی لوگو حرفه ای می باشید، تیم سئو محتوا می تواند بهترین گزینه برای انجام و طراحی یک لوگوی حرفه ای برای کسب و کار شما باشد. بیش از ۹۵ درصد افرادی که سفارش طراحی لوگو خود را به ما سپرده اند، در سر انجام کار، از لوگویی که برای آن ها طراحی کرده ایم راضی و خشنود بوده اند. شما به عنوان صاحب کسب و کار، سفارش طراحی لوگوی خود را، تنها باید به شرکت هایی بسپارید که از قبل نمونه های بسیار زیادی در طراحی لوگو داشته اند. این موضوع بخاطر این است که این شرکت ‌ها، توانایی انجام و به اتمام رساندن سفارش لوگوی شما را به عالی ترین حالت داشته باشند. سفارش طراحی لوگو با فتوشاپ: زمانی که مجموعه شما تصمیم به سفارش لوگوی جدید خود می کند، فرقی ندارد که لوگوی جدید شما با چه نرم افزارهایی طراحی شود، چیزی که در این روند باید مورد ارزیابی قرار گیرد، این مورد است که لوگوی طراحی شده برای برند شما، موارد مهمی که در زیر آورده شده است را داشته باشد و طراح لوگو این موارد را به صورت کامل رعایت کرده باشد. طراحان لوگو که به صورت حرفه ای فعالیت می کنند به خوبی می دانند که یکی از نرم افزارهای طراحی لوگو، فتوشاپ است؛ فتوشاپ نقش به سزایی را در روند طراحی لوگو ایفا می کند. یک طراح لوگو، برای خلق یک لوگوی حرفه ای باید بر نرم افزار فتوشاپ تسلط کافی داشته باشد تا بتواند اتود های طراحی شده را به خوبی در فتوشاپ یا ایلوستریتور پیاده سازی نماید. هرچند نرم افزار های دیگری نیز برای این کار وجود دارد. اگر شما نیز قصد دارید، سفارش طراحی حرفه ای لوگوی شما با استفاده از نرم افزار فتوشاپ انجام شود باید ملاک هایی که در طراحی لگوی خود می خواهید بکار ببرید رعایت کنید. گاها دیده می شود یک طراح لوگو، طرح کشیده شده بر روی کاغذ را نمی تواند آن گونه که باید در نرم افزار فتوشاپ درست اصلاح کند و همین باعث می شود آرم و نشانه ما زیبایی مورد نظر را نداشته باشد. پس دقت کنید سفارش ساخت لوگوی خود را تنها به افراد حرفه ای آشنا با فتوشاپ بسپارید. بهتر است به جای سفارش طراحی لوگو با فتوشاپ، طراحی لوگو با نرم افزار هایی نظیر ایلاستریتور و کرول را انتخاب کنید. تیم سئو محتوا ، بیشتر سفارش هایش را با این نرم افزار ها انجام می دهد.


نکات مهم در ساخت لوگو حرفه ای: برخی نکات نیز درمورد ساخت لوگو حرفه ای وجود دارد که دانستن آن ها خالی از لطف نیست. برای دانستن این نکات و یا اصلا سفارش طراحی لوگو به سایت های انگلیسی می توانید کلمه logo design را در گوگل جستجو کنید و سایت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند مشاهده نمایید. اگر هم وقتی برای این کار ندارید، می توانید نکات مربوط به سفارش ساخت لوگو حرفه ای را در ادامه بخوانید: لوگو باید خاص باشد. قطعا هرکسی که به دنبال یک لوگو برای کسب و کار خود است، لوگویی خاص را برای آن می خواهد. اصلا وجه تمایز لوگو به خاص بودنش است. وقتی یک کسب و کار قصد تغییر لوگو خودرا دارد، قطعا به این نتیجه رسیده است که لوگوی قبلی دیگر آن تاثیرگذاری سابق را روی مخاطب ندارد و به دنبال یک لوگو خاص و بامفهوم است. بدین ترتیب لوگویی که طراحی می کنید باید تک و خاص باشد. طراح آرم، باید معنا و مفهوم را برساند. هدف لوگو این است که یک مفهومی را به مخاطب ارائه دهد. لوگو باید بیانگر شغل، خدمت، هویت و ارزش های یک مجموعه باشد. به همین دلیل است که پشت هر لوگویی یک معنا یا مفهومی پنهان است. به همین دلیل لوگو‌هایی که صرفا به عنوان یک شکل طراحی می شوند و معنا و مفهومی ندارند، از هیچ ارزشی برخوردار نیستند. نشان تجاری باید به ساده ترین حالت طراحی شود. همانطور که قبلا نیز گفتیم لوگوی شما باید به ساده ترین شکل طراحی شود. زیرا با ساده بودن لوگو، مفهوم با یک نگاه و در سریع ترین زمان به مخاطب القا می شود و مخاطب با آن احساس راحتی دارد. طراحی لوگو باید خلاقانه صورت بپذیرد. لوگو هرچقدر خلاقانه ‌تر باشد، به همان قدر جذاب و تاثیرگذارتر است. یک راه برای افزایش خلاقیت، نگاه کردن است. دقت کنید که لوگو های مختلف را نبینید بلکه آن ها را نگاه کنید. برای نتیجه گیری، یک لوگو به خودی خود یک عنصر گرافیکی است که نشان دهنده برند است، در حالی که یک نام تجاری ترکیبی از تمام جنبه های ملموس و ناملموس است که سازمان را نشان می دهد. بدون نام تجاری، لوگو معنای واقعی نخواهد داشت، فقط یک عنصر گرافیکی خواهد بود. وقتی با هم ترکیب شوند، یک سیاهه با طراحی خوب و یک استراتژی برندسازی موثر به سازمان ها کمک می کند تا به روشی موثر به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنند، اما همچنین یک برند منعطف و پیشرو در صنعت ایجاد کنند. اگر یک کارآفرین هستید و به دنبال ایجاد یک برند جدید هستید، اهمیت یک لوگوی خوب طراحی شده را که با استراتژی کلی برندسازی شما هماهنگ است، دست کم نگیرید. این یک سرمایه گذاری با ارزش برای برند و سازمان شما در دراز مدت خواهد بود.

سئو محتوا
سئو محتوا

طراح گرافیک لوگو

در ابتدا لازم است که توضیحاتی را خدمت شما عزیزان بدهیم و سپس به بحث اصلی خودمون یعنی طراح گرافیک لوگو برسیم. لازم به ذکر است تیم سئو محتوا دارای برترین طراحان گرافیک لوگو می باشد. گرافیک چیست؟ رفقا قبل از این که بخواهیم معنی طراح گرافیک و طراحی گرافیک را بدانیم نیاز داریم کلمه مشترک بین این دو واژه را معنی کنیم کلمه گرافیک از مصدر یونانی graphein به معنی نوشتار و یا نوشتن گرفته شده است. البته این واژه در زبان باستانی یونانیان به معنی نوشتن بوده ولی امروزه در زبان یونانی به معنی خراشیدن، کندن و یا حک کردن است. این کلمه در لغت نامه معین به معنی نقاشی کردن میباشد. عزیزان، گرافیک در معنی به مرز بین هنر و علم تبلیغات گفته می شود. در هنر هیچ قائده و قانونی وجود ندارد یعنی ما در اثر هنری مان تنها یک سری پیش نیاز ها داریم که بعد از رعایت کردن آن ها هیچ قانون دیگری نداریم اما در علم تبلیغات ما قوانین رواشناسی، جامعه شناسی و.. داریم که نیاز به رعایت آنها حس میشود. پس در گرافیک که هم هنر هست و هم تبلیغات باید یک سری قوانین را در نظر داشته باشیم. تفاوت گرافیک و نقاشی در چیست؟ خوب حالا که شما گرافیک رو تا حدی شناختید باید با تفاوت ان با نقاشی اشنا بشویم و بدانیم یک طراح گرافیک با یک نقاش چه تفاوت هایی دارند. در نقاشی فرد نقاش تمام احساسات و تفکرات خود را به وسیله رنگ ها رسم می کند قاعدتا در همچین زمانی با وجود این که نقاش در ذهنش یک پیام خواص داشته اما بدون شک هیچ وظیفه ای در قبال ارائه درست اون پیام ندارد و ممکن است این اثر برای همه افراد پیام و مفهوم روشن و واضحی نداشته باشد به عنوان مثال شما دیده این که در یک نمایشگاه از یک نقاشی برداشت های بسیار زیادی ممکن است شود اما یک طراح گرافیک وظیفه دارد پیام را روشن و واضح به مخاطب برساند و تا جای ممکن امکان برداشت های اشتباه از طرح رو کم بکند. گرافیک رایانه چیست؟ خوب تا این جا شما یک شناخت کلی از گرافیک پیدا کرده این اخرین پاراگراف از بخش گرافیک شناسی هست که قرار است بخوانید و کاملا با گرافک اشنا شوید. گرافیک کامپیوتری یا گرافیک رایانه یکی از قدیمی ترین و با اصالت ترین شاخه های علوم کامپیوتر هست که به تغییر، ترسیم و کار با اصویر به شیوه های وکتور( محاسباتی )اقدام میکند. این شاخه از علوم رایانه که یکی از جالب ترین و وسیع ترین شاخه های علوم رایانه هست و علاقه مندان بسیار زیادی رو به سمط خود جلب کرده از نمونه های این شاخه میتوان به برنامه های ساخت پویانمایی، شبیه ساز های محاسباتی(شبیه ساخ تصاوف خوردرو) و بازی های کامپیوتری اشاره کرد.

سئو محتوا

سئو محتوا

طراح گرافیک هنرمندی است که به کمک مهارت و سلیقه خود تصاویر و آثار بصری بسیار زیبا و چشم نوازی خلق می کند. این شغل امروزه طرفداران بسیاری دارد و دارای آینده شغلی بسیار روشن و درخشانی می باشد. امروزه کلاس های آنلاین و اپلیکیشن های بسیاری برای آموزش طراحی گرافیک وجود دارند و علاقمندان به این رشته می توانند با استفاده از آن ها به راحتی طراحی گرافیک را یاد بگیرند. البته این شغل نیاز به یک سری استعداد و توانایی ویژه نیز دارد و موفقیت یک طراح در گرو ذوق و سلیقه و مهارتی است که در اجرایی نمودن طرح ها دارد. اگر می خواهید با طراح گرافیک و طراح گرافیک لوگو بیشتر آشنا شوید پس تا پایان با ما همراه باشید. طراح گرافیک کیست؟ طراح گرافیک در واقع هنرمندی ست که پس از دریافت هر سفارش بصری اولین کاری که انجام می دهد دریافت اطلاعات و شناخت کامل موضوع سفارش مورد نظر می باشد و پس از آن با مشورت با همکاران و با توجه به مهارت و توانایی های ذهنی خود ایده جذابی برای آن سفارش خلق می کند. با پیشرفت تکنولوژی ابزارهای خاصی برای طراحی گرافیکی تولید شد و تعریف طراحی گرافیک نیز تغییر نمود. بنابراین می توان گفت طراحی گرافیک شامل ساخت گرافیک، تایپو گرافی و همچنین تصاویر بیانگر ایده و .. می شود و فردی که گرافیک را به دیجیتال تبدیل می کند و مطابق نیاز مشتری به ساخت بروشور، پوستر، برند و .. می پردازد طراح گرافیست نام دارد. هدف طراحی گرافیک: انتقال پیام به صورت بصری مهم ترین و اصلی ترین پیام طراح گرافیک است. زیرا قطعا هر پروژه ای دارای یک پیام و محتوا خاص است که قرار است نظر دیگران را به خود جلب نماید. این پیام می تواند در قالب فروش محصول، دعوت به اندیشیدن، شبیه سازی یک مکالمه و … باشد. در اینجا آن چه که بیشتراز همه اهمیت دارد مهارت و توانایی گرافیست است که بتواند ایده ای را خلق نماید که پیام را به بهترین شکل ممکن به مخاطبان انتقال دهد. ویژگی های یک طراح گرافیک موفق: ارتباطات: اگر چه کار طراح گرافیک ایده پردازی، ساخت گرافیک و تبدیل آن به طرح یا برند مورد نظر است اما برای آن که بتواند مشتری جذب کند تا به ایده هایی جهت خواسته های آن ها اجرایی نماید نیاز به مهارت های ارتباطی خواهد داشت. بنابراین یک گرافیست موفق دارای مهارت ارتباطی قوی است که توانسته موقعیت های حساس را کنترل نماید و مشتری را متقاعد کند. اشتیاق: از مهم ترین خصوصیات افرادی که در شغل طراح گرافیک فعالیت دارند داشتن میل و اشتیاق به کار است، زیرا قطعا عدم وجود این دو مولفه نمی تواند موفقیت فرد را به دنبال داشته باشد.


داشتن حس خوب به کار و استعداد موجب می شود که طراح بتواند بهترین طرح های ممکن را پیاده سازی نماید. این شغل از جمله مشاغلی است که دارای زمان کار طولانی مدت و حجم کاری بالا می باشد بنابراین بعض مواقع بسیار خسته کننده خواهد بود و در صورتی که فرد اشتیاق لازم را نداشته باشد نمی تواند چنین شرایطی را تحمل کند. داشتن فکر باز: قطعا برای ساخت طراح ها و ایده های جذاب گرافیست باید ذهنی آزاد داشته باشد تا بتواند از منابع مختلف ایده های بکری بگیرد. اگر به کارهای طراحان مشهور و بزرگ نگاه کنید قطعا قسمتی از خودشان را در کارهایی که ساخته اند مشاهده می کنید. عدم اعتماد به نفس: بد نیست که طراح گرافیک کمی عدم اعتماد به نفس داشته باشد. زیرا موجب می شود که به کار های خود اطمینان کامل نداشته باشد و دائما در حال بررسی و ارزیابی آن ها باشد که کاری بدون عیب و نقص تحویل دهد. بنابراین این امر باعث می شود که خود را به چالش بکشد و بهترین طرح ها را طراحی نماید. وظیفه طراح گرافیک چیست؟ وظیفه طراحان گرافیک برقراری ارتباط بصری، با مخاطب می ‌باشد. آن ها مفاهیم مختلف تصویری را با دست یا نرم افزار های کامپیوتری خلق می ‌کنند. یک طراح گرافیک از طریق فرم های مجازی یا فیزیکی که عموما از تصاویر یا کلمات (متن) تشکیل شده، ایده هایی را که الهام بخش، آگاه کننده و یا به سادگی برای مخاطب و مصرف کننده جذاب است را به آن ها منتقل می ‌کنند. هدف نهایی طراح گرافیک این است که با استفاده از رسانه های متنوعی که در دست دارد ایده یا هویت بخصوصی را منتقل کند تا شرکت یا برند تجاری ای که برای آن مشغول به فعالیت هستند را در نظر مخاطب و مصرف کننده برجسته و قابل تشخیص کنند. این رسانه های متنوع شامل اَشکال، فونت ها، رنگ ها، تصاویر، طراحی چاپ، عکاسی، انیمیشن، لوگو ها و بیلبورد ها می‌ شود. طراحان گرافیک در پروژه ها اغلب با هنرمندان، انیماتور های چند رسانه ای و دیگر متخصصین حرفه های خلاقیت محور همکاری می‌ کنند. پس هر طراح گرافیک به مسائل دید تصویری دارد و آن را به روش بصری حل می کند و وظیفه دارد تا چالش ارتباطی به خصوصی را حل کند و به خروجی های خلاقانه بخصوصی برسد. اما تمام این ها جواب سوال اصلی ما، وظیفه طراح گرافیک چیست؟ را نمی ‌دهد. چون بسته به نقش شما به عنوان یک گرافیست این وظایف می ‌توانند تغییر کنند. با توجه به این که طراحان گرافیک محتوای دیداری ای تولید می کنند که از آن در تولیداتی همچون مجله ها، شرکت ها و تبلیغات استفاده می‌شود، وظایف و فعالیت های کلی یک آن ها شامل موارد زیر می ‌شود:

سئو محتوا

سئو محتوا

برقراری ارتباط با مشتری برای تعیین نیاز ها و بودجه ی پروژه: وظیفه شما به عنوان یک طراح گرافیک این است که با مشتری ارتباط سالم و درستی برقرار کنید. چرا که مشتری شما با یک مسئله به سراغ شما می ‌آید و شاید درک درستی از الفاظ و ارکان طراحی گرافیک نداشته باشد. شما به عنوان طراح گرافیک باید یاد بگیرید که سوالات درستی را با مشتری مطرح کنید تا از نیاز های پروژه و درخواست مشتری به خوبی آگاه شوید و آن ها را تامین کنید. مدیریت درخواست های مخاطب از حروف چینی تا طراحی، چاپ و تولید: معمولا مشتری ها در برخورد با متخصص گرافیک، برخوردی نسبتا مشابه با یک متخصص علم پزشکی دارند. این وظیفه طراح گرافیک است که مسئله ی مشتری را به مجموعه مسائل کوچک تری تبدیل و آن ها را دسته بندی سپس اولویت بندی کند. همکاری با مشتریان، آگاه سازی آن ها و ارائه توصیه های مناسب نسبت به استایل طراحی، چیدمان، تولید چاپ و زمانبندی: بی هیچ چون چرایی وظیفه طراح گرافیک رفع نیاز های مشتری و جلب رضایت او می ‌باشد. بالاخره هر چه باشد حق با مشتریست. تمامی جوانب درخواست مشتری را بررسی کنید و با پیشنهادات متنوع برروی جوانب مختلف کار سلیقه ی آن ها را بشناسید. طبق سلیقه ی مشتری پیش بروید اما زیاده روی نکنید چرا که متخصص شمایید و سلیقه ی شما نسبت به علم گرافیک تربیت شده است. اگر نیاز بود که درخواست بخصوصی از مشتری در مورد جزییات کار را رد کنید، مودبانه این کار را انجام دهید و جایگزین هایی پیشنهاد دهید. اما مراقب باشید که مشتری را سردرگم نکنید. توسعه ی مفاهیم، گرافیک و لِی اَوت ها برای تصویر سازی محصول، لوگو های شرکت و وب سایت ها: کار گروهی یکی از بهترین بخش های این حرفه می‌ باشد. شما در این حرفه در موقعیت های فراوانی قرار خواهید گرفت که روحیه کار گروهی شما را به چالش خواهد کشید. ممکن است شما مجری بخش بخصوصی از پروژه باشید و توانایی برقراری ارتباط با دیگر اعضای گروه و توسعه ی کار خودتان بر روی ایده ی کلی پروژه یکی از کارامد ترین مهارت های شما خواهد بود. همچنین در هر مرحله از کار آماده ی هرچیزی باشید. وظیفه طراح گرافیک این است که حتی اگر در میانه ی روند پروژه ای به آن ملحق شد، بتواند با حفظ روند طی شده تا آن لحظه کار را ادامه دهد و به ثمر برساند.


تعیین میزان و ترتیب متریال تصویر سازی و کپی، همچنین استایل فونت و سایز آن: تعیین این که چه مقدار از کار را از متریال های آماده استفاده کنید و چه میزان آن را از صفر طراحی کنید وظیفه طراح گرافیک می ‌باشد. همچنین شما باید بنا به هدف اثری که ارائه می‌کنید، دایره ی مشتری، سن و جنسیت و بسیاری از فاکتور هایی که باید به آن ها توجه کنید نوع فونت را تایین کنید همچنین سایز فونت بنا به شرایط می‌تواند تییر کند که تشخیص دهنده ی آن شما هستید. آماده سازی نمونه های ابتدایی از متریال مورد نظر بر اساس درخواست هماهنگ شده با مشتری: این که مشتری سیر تجسم یکسانی با شما ندارد یک حقیقت است. و در نتیجه ی یکسان نبودن این سیر تجسم تصویر ذهنی ای که از توضیحات شما از کار پیدا میکند بسیار دور تر از آن چیزی است که شما در ذهن خود دارید. بنا بر این برای کم کردن خطا های احتمالی و اختلاف نظر با مشتری همواره نمونه های اولیه ارائه کنید. نمونه ی اولیه لزوما یک کار کامل نیستند. بلکه شمایل کلی از تصویر ذهنی شما می‌توانند باشند. که دقت بیان مشتری از کاری که می ‌خواهد با برداشت شما از درخواست مشتری را بیشتر از پیش یکپارچه کند. آماده سازی نمونه های ابتدایی و همسو شدن با درخواست مشتری وظیفه طراح گرافیک می ‌باشد. در این قسمت از متن این مقاله به بحث طراح گرافیک لوگو می رسیم که در ادامه توضیحاتی را خدمتتان می دهیم. به چه کسی طراح گرافیک لوگو می گویند؟ طراحی لوگو یکی از مهم ترین کارهایی است که در شروع هر کسب و کاری باید به آن توجه کرد چرا که داشتن یک لوگوی منحصر به فرد در برندسازی یک کسب و کار تاثیر به سزایی دارد. از لحاظ فنی هرکسی که اندکی با نرم افزارهای گرافیکی آشنا باشد می تواند لوگویی بسازد و از آن در کسب وکار خود استفاده کند، اما آیا تفاوتی بین طراحی لوگوی یک فرد مبتدی با گرافیست ان حرفه ای وجود ندارد؟ چه کسی را می توان در زمینه طراحی آرم و لوگو متخصص دانست؟ حال به سراغ بررسی چند نمونه از فعالیت هایی که یک طراح لوگو باید انجام دهد تا پاسخ این سوال که “متخصص لوگو کیست؟” داده شود.

سئو محتوا
سئو محتوا

داشتن مهارت کافی برای کار با نرم افزارهای گرافیکی: اصولا تمامی کسانی که لوگو طراحی می کنند باید در کار کردن با یکی از نرم افزار های گرافیکی، مهارت بالایی داشته و متخصص باشند. تخصص شرط اول است و تعیین‌کننده درآمد طراح گرافیکی است. برای مثال به طراح لوگویی که با نرم افزار فتوشاپ آشنایی نداشته باشد نمی توان متخصص گفت چرا که در بهترین نرم افزار طراحی های گرافیکی، ویرایش و روتوش تصاویر مهارت ندارد. البته شاید این سوال پیش بیاید که مگر فقط با فتوشاپ می توان لوگو طراحی کرد؟ در جواب به این سوال باید گفت که پاسخ، منفی است، چون نرم افزارهای بسیاری برای طراحی و اجرای لوگوی حرفه ای وجود دارد و فتوشاپ هم ذاتا برای طراحی آرم و لوگو ساخته نشده است. افراد متخصص معمولا از نرم افزارهای دیگری مانند ایلاستریتور استفاده می کنند، چون این نرم افزار و سایر نرم افزارهای گرافیکی مشابه، می توانند به صورت برداری یک لوگوی زیبا به شما تحویل دهند. گرافیک برداری: برای طراحی و بهینه‌سازی لوگو لازم است تا با نرم افزار ایلاستریتور، کار شود، به دلیل این که لوگویی را که در ایلاستریتور طراحی می شود می توان بدون افت کیفیت و تاری در ابعاد مختلف استفاده کرد. نرم افزار گرافیکی ایلاستریتور دارای قابلیت گرافیک برداری یا وکتور است و این در حالی است که فتوشاپ، به صورت گرافیک رستر یا پیکسلی می باشد، و در هنگام تغییر ابعاد لوگوی ساخته شده با فتوشاپ، خروجی با افت کیفیت همراه می شود. طراحی گرافیک ماده خام لوگو است. پس فرد متخصص در زمینه لوگو به کسی می گویند که با هر دو نر افزار آشنایی کافی داشته و از مزایای ابزارهای گرافیک وکتوری برای طراحی یک لوگوی حرفه ای و خارق العاده استفاده کند. به روز بودن طراح لوگو: طراح لوگویی که خود را متخصص می داند باید همه روزه آپدیت باشد یعنی با آخرین متد های طراحی آشنا باشد. موارد زیر را نیز رعایت کند: با رعایت کردن این نکات می توان یک فرد را متخصص لوگو و آپدیت بودن در علوم حوزه ی طراحی لوگو دانست. طراح لوگو باید پشتوانه فکری محکمی داشته باشد. چون طراحی لوگو یکی از گرایش های رشته طراحی گرافیک می باشد پس باید دانش و آگاهی کافی از علم گرافیک و اصول طراحی نیز داشته باشد. آن چه به یک نماد بصری یا لوگو اعتبار می بخشد، وجود پشتوانه فکری قدرتمند در طراحی آن است. بنا به تعریف بالا، طراح لوگوی متخصص فردی را گویند که بر اساس دانش کلی از برند مورد طراحی و برندهای محبوب جهان لوگویی زیبا ایده بگیرد و اجراسازی کند. برآورده کردن نیاز مشتریان لوگو: یک طراح لوگوی متخصص باید بتواند نیاز یک مشتری متقاضی لوگو را شناسایی کند. اصل مهم در طراحی یک لوگو جلب رضایت مشتری است و به این مهم نمی توان دست یافت مگر آن که تمامی چشم اندازهای مشتری و قاعده و اصول یک طراحی حرف ای رعایت شود. مسلما متقاضی یک لوگو به ثبت آن لوگو نیز فکر خواهد کرد، پس باید آرم یا علامتی برای او طراحی شود که قابل ثبت نیز باشد.


در ادامه تیم سئو محتوا برای شما عزیزان یک آموزش کوتاه برای طراحی لوگو آورده است. آموزش طراحی لوگو در ۵ گام ساده: گاهی با دیدن تغییر لوگوی یک شرکت تغییر لوگوی زارا مسئله طراحی لوگو برای شرکت‌ های مختلف برای ما جالب می ‌شود و با روش ‌های مختلفی به دنبال آموزش طراحی لوگو هستیم تا این تغییرات را درک کنیم. در این مورد دو دیدگاه متفاوت وجود دارد. دیدگاه اول مخصوص طراحان حرفه‌ای است که طراحی آرم یک شرکت را به چند مرحله پیچیده تبدیل می‌ کنند و در نهایت یک لوگو مفهومی فوق العاده طراحی می ‌کنند. این در حالی است که گروهی دیگر از ابزار ها و نرم افزار های طراحی لوگو استفاده می‌کنند که کار بسیار ساده و معمولی است. اگر شما هم به فکر آموزش طراحی لوگو به صورت حرفه‌ای هستید، لازم است که پنج مرحله ساده را به صورت گام به گام دنبال کنید تا یک نماد زیبا و مفهومی بسازید. گام اول؛ بدانید لوگو چیست و چه چیزی را نشان می‌ دهد. قبل از طراحی یک آرم تجاری، شما باید درک کنید که لوگو چه چیزی است، قرار است چه چیزی را نشان دهد و چه چیزی باید انجام شود. لوگو فقط یک علامت خاص نیست، بلکه لوگو نشان دهنده نام تجاری یک کسب و کار است که اطلاعات مختلفی را از طریق شکل، فونت، رنگ یا تصاویر نشان می‌دهد. لوگو برای جلب اعتماد، ایجاد شناخت و تحسین برای یک شرکت یا محصول الهام بخش است و کار ما به عنوان طراح آن برای ایجاد یک آرم این است که کار مورد نظر را در قالب لوگو نشان دهیم. در حقیقت ما باید بدانیم که در آموزش طراحی لوگو دقیقا دنبال چه چیزی هستیم و می‌ خواهیم چه چیزی را به مخاطب نشان دهیم. گام دوم؛ با اصول مؤثر طراحی لوگو آشنا باشید. حالا که می دانید لوگو چیزی را انجام می‌دهد و قرار است چه چیزی را نشان دهد، لازم است با ابزارها و اصولی که قرار است یک لوگو بزرگ را ایجاد کنند آشنا باشیم و قوانین اساسی و اصول طراحی مؤثر در لوگو را بشناسیم. اصول مؤثر در آموزش طراحی لوگو را می‌توان به پنج اصل ساده تقسیم کرد:

سئو محتوا

سئو محتوا

لوگو باید ساده باشد: هر چه طراحی یک لوگو ساده‌تر باشد امکان به رسمیت شناخته شدن آن آسان تر است و از طرفی اجازه می ‌دهد که لوگو به عنوان یک نشانه همه کار ها، و به یادماندنی شناخته شود. یک آرم خوب بدون اغراق، یک چیز غیر منتظره و منحصر به فرد است که در هیچ کدام از قسمت های آن زیاده روی وجود ندارد. لوگو باید به یاد ماندنی باشد: توصیه می‌ کنم که به برخی از برند های معروف در دنیا توجه کنید. پس از اصل سادگی، بیاد ماندن ویژگی مهم دیگر لوگو های برتر است. یک طراحی مؤثر لوگو باید به یاد ماندنی باشد و در عین حال ساده بودن لوگو را در ذهن مخاطب حک کند. لوگو باید بی نظیر باشد و محدود به زمان نباشد: یکی از موارد بسیار مهم در آموزش طراحی لوگو است که یک لوگو خوب باید بی نظیر و منحصر به فرد باشد. در واقع شما باید بررسی ‌های مختلفی را بر روی لوگو طراحی شده انجام دهید و مطمئن شوید که آیا طرح مورد نظر برای ۱۰، ۲۰ یا ۵۰ سال مؤثر خواهد بود یا خیر؟! لوگو باید پویا و چند کاربردی باشد: لوگوی خوب و مؤثر باید بتواند در انواع رسانه‌ ها و برنامه‌ های کاربردی مانند وب سایت‌ ها و اپلیکیشن ‌های گوشی ‌های هوشمند به خوبی کار کند. به همین دلیل است که قالب استفاده شده برای لوگو اهمیت ویژه‌ ای دارد. تغییر کاربری یک آرم از یک سایت به یک گوشی هوشمند بسیار مهم است و می ‌تواند اندازه آن را تغییر دهد. بنابراین انتظار شما از لوگو این است که در همه شرایط فقط یک تصویر خاص را نشان دهد. لوگو باید مناسب و متناسب باشد: طراحی یک لوگو دقیقا باید با هدف مورد نظر همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال، قرار است یک لوگو برای فروشگاه اسباب بازی کودکان طراحی کنید، لازم است که از یک فونت و طرح رنگی کودکانه استفاده کنید. لوگوی مربوط به این حوزه برای یک شرکت حقوقی مناسب نیست. در حقیقت طراحی لوگو و شکل آن تابع هدف نهایی ماست و می ‌توان هر کدام از مشاغل را در دسته‌های مختلف قرار داد تا بهترین لوگو از لحاظ شکل ظاهری و فونت برای آن ها طراحی شود.


گام سوم؛ از موفقیت‌ها و اشتباهات دیگران درس بگیرید اگر بند های قبلی را مطالعه کرده باشید، الان شما با قوانین طراحی آرم یک شرکت آشنایی دارید و همچنین تفاوت بین یک لوگو خوب و بد را تشخیص می‌ دهید. با اطلاع از این که کدام یک از لوگو ها موفق شدند و دلیل موفق شدن آن ها چیست، می‌توانید عوامل مؤثر در خوب شدن یک لوگو را بشناسید. به عنوان مثال، اجازه دهید که برند کلاسیک Nike Swoosh را بررسی کنیم. این لوگو توسط کارولین دیویدسون در سال ۱۹۷۱ و تنها با هزینه ۳۵ دلار طراحی شد و هنوز هم به عنوان یک لوگو قوی و بیاد ماندنی که به راحتی مقیاس پذیر است شناخته می ‌شود. این آرم ساده و مینیمال نشان دهنده وال مجسمه معروف الهه یونانی پیروزی است. در واقع این باعث شده که برند نایک به عنوان پوشاک ورزشی بسیار بزرگ و معروف باشد. نایک فقط یکی از چندین آرم بزرگ و معروف دنیا است که نمونه ‌های مشابه زیادی دارد. شما هم می ‌توانید نمونه ‌های مختلفی از این لوگو ها را پیدا کنید و دلایل موفقیت آن ها را پیدا کنید. به عنوان بخشی از آموزش طراحی لوگو توصیه می ‌کنم که یک نگاه ساده به آرم گوگل بندازید. در واقع هم نمونه ‌های معروف و هم نمونه‌ های ناشناخته زیادی در دنیای اینترنت وجود دارد که شما می ‌توانید کیفیت، سادگی و بیادماندنی بودن را در ساختار آن ها ببینید. البته شاید بد نباشد که به طرف مقابل هم نگاهی بیندازیم. امروزه لوگو های ناموفق زیادی وجود دارد که هر کدام از آن ها به دلایل مختلفی دچار مشکل شدند. در این مطلب به نمونه‌ های ناموفق اشاره نخواهیم کرد که از لحاظ حرفه‌ ای چندان درست نیست، اما با چند جستجوی ساده در اینترنت می ‌توانید انواع مختلفی از آن ها را پیدا کنید و به شما در آموزش طراحی لوگو کمک می ‌کنند. گام چهارم؛ یک فرآیند طراحی لوگو مشخص برای خود ایجاد کنید حالا ما می دانیم لوگو چه چیزی است، چه اصول و قواعدی در طراحی آن نقش دارد و چه چیزی باعث ایجاد لوگو موفق می ‌شود. بنابراین می‌ توانیم فرآیند طراحی خود را آغاز کنیم. معمولا این بخش از کار در ۵ مرحله انجام می ‌گیرد و هر کدام از آن ها کار های مخصوص به خود را دارند. البته نباید این نکته را فراموش نکنیم که هر فردی روند طراحی خاص خود را دارد و تجربه در این موضوع بسیار مهم است. تجربه افراد در شناخت طراحی لوگو و همچنین موفقیت‌ها و شکست ‌های آن ها مشخص می‌ کند که فرایند طراحی باید به چه شکل باشد.

سئو محتوا

سئو محتوا

به طور خلاصه یک فرایند طراحی لوگو شامل ۷ مرحله ای می باشد که در ادامه آمده است: طراحی مختصر و اولیه، تحقیق و هویت بخشی، طرح بندی و ساختار سازی، نمونه سازی و مفهوم سازی، ارسال به مشتری برای بررسی، بازبینی و اضافه کردن موارد دلخواه مشتری، ارائه فایل به مشتری و ارائه سایر خدمات گرافیک در صورت نیاز مشتری است. در نهایت شما یک فایل به مشتریان خود تحویل می ‌دهید که باز هم امکان نقد و بررسی آن وجود دارد. پس شما همیشه در آموزش طراحی لوگو باید بدانید که احتمال ویرایش مجدد نتیجه کار شما هم وجود دارد. گام پنجم؛ آشنایی با نرم افزارهای طراحی لوگو پس از این که فرآیند طراحی خود را مرتب کردید و یک فایل اولیه کاغذی از آن آماده کردید، حالا باید به سراغ نرم افزار های گرافیکی بروید. معمولا نرم افزارهایی مانند Adobe Illustrator در این مورد کاربرد بیشتری دارند، اما شما می ‌توانید نرم افزار های دیگر حتی مانند فتوشاپ را هم امتحان کنید. فقط به عنوان یک نکته به خاطر داشته باشید که همه موارد و مراحل توسط کامپیوتر انجام می ‌شود و طراحی اولیه شما بر روی کاغذ بسیار تأثیر گذار است. پس از آن که ایده ‌های اولیه و طرح ‌های خود را از جریان طوفان مغزی دریافت کردید می‌توانید وارد کار با کامپیوتر و فرایند دیجیتالی کردن لوگو خود شوید. پس از چند ساعت یا چند روز کار طرح اولیه دیجیتالی خود را به مشتری ارسال کنید، پیشنهادات و انتقادات آن‌ ها را بگیرید و نسخه را بازبینی کنید، در نهایت پس از تکمیل لوگو آن را به مشتری خود تحویل دهید. در این مطلب تلاش کردیم که آموزش طراحی لوگو را در یک قالب ساده و معمولی آموزش دهیم. اگر شما هنوز هم دچار مشکل هستید و در مورد هر کدام از این مراحل سؤال دارید، می ‌توانید با ما تماس بگیرید. از دوستان باتجربه هم انتظار داریم که پیشنهادات خود را در بخش نظرات بنویسند تا بار علمی مطلب کامل ‌تر شود. در ادامه یک نمونه از لوگو های معروف را برای شما آورده ایم. امروزه استفاده از لوگو مینیمال در ساخت هویت بصری برند بسیار افزایش یافته است. علت این امر این است که برند های معروفی همچون اپل، مک دونالد، آمازون و … همه از لوگو مینیمال که بر پایه سبک مینیمالیسم است، استفاده می کنند و بسیار هم موفق هستند. سبک مینیمالیسم در سبک های مشهوری مانند معماری، نقاشی، مجسمه سازی و … هم راه خود را باز کرده است. مدت زمانی بعد از حوادث اکتبر، ساختارگرایان به سمت سبک های ساده گرایی که همان مینیمالیسم است متمایل شدند. با این حال استفاده از این سبک اولین بار در معماری خانه های ژاپنی بوده است.

لوگو مینیمال چیست؟ لوگو مینیمال طرحی ساده است که در آن هیچ گونه پیچیدگی وجود ندارد. طرفداران سبک مینیمالیسم بر این باورند که هرچه طرح مورد نظر ساده تر باشد درک آن آسان تر خواهد بود. یکی از ویژگی هایی جذاب لوگو مینیمال این است که با گذشت زمان همچنان تازگی خود را حفظ می کند و از مد نمی افتد. خصوصیات اصلی یک لوگو مدرن و مینیمال شامل موارد روبرو می شود: ساختار و فرم لوگو مینیمال ساده است. لوگو مدرن و مینیمال رنگ ساده ای دارد. عناصر گرافیکی که در نماد مینیمال استفاده می شوند، ساده هستند. آرم مینیمال از جنبه تعداد، ساده است. علت این که افراد زیادی از لوگوی مینیمال لذت می برند به خاطر عملکرد مغز انسان است. مغز انسان از مسائلی که برایش ساده و قابل هضم باشند لذت می برد. اگر دقت کرده باشید بسیاری از لوگو های مشهور در ابتدا طرح های شلوغی داشته اند ولی با گذشت زمان تغییراتی در آن ها صورت گرفته و باعث ساده تر شدن آن ها شده است. همین تحولات باعث شده است، تا برند مورد نظر به شهرت و معروفیت دست یابد. ویژگی لوگو مینیمال: در طراحی لوگو مدرن و مینیمال از نکات خاصی باید پیروی شود که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. سادگی در طرح مورد نظر از ویژگی های اصلی برای طراحی لوگو مدرن است. پس باید از به کار بردن شکل های شلوغ، پیچیده با تنوع رنگی پرهیز کنید. بهتر است تا از حداقل رنگ ها در لوگو مینیمال استفاده شود، یعنی در نهایت طرح های تک رنگ و دو رنگ بهترین انتخاب خواهند بود. با این که همواره بر سادگی آرم مینیمال تایید می شود ولی باید از لحاظ مفهومی پر بار باشد. البته باید در نظر داشته باشید که پیام های به کار برده شده در لوگو باید از هر گونه پیچیدگی به دور باشند. در نشانه مینیمال باید بخش بیشتری از فضا را رنگ سفید یا فضای خالی تشکیل دهد.

سئو محتوا

سئو محتوا

نکات مهم در طراحی نماد مینیمال: حین طراحی نماد مینیمال باید پیوسته از خود بپرسیم که چطوری می تونم پیچیدگی لوگو رو ساده تر کنم؟ با اینکه مسئله اصلی در طراحی لوگو ساده بودن آن است، ولی طراحی لوگو ساده چه بسا سخت تر از طرح های پیچیده است. رنگ: همان طور که قبلا هم گفتیم هدف این است که از رنگ های اندکی در طراحی استفاده شود. حال باید توجه داشته باشیم که با توجه به نوع برند از چه رنگی استفاده کنیم. برای مثال اگر برند مربوط به طبیعت باشید می توانید از رنگ سبز استفاده کنید و یا با توجه به نوع کسب و کار یک رنگ مناسب برای آن انتخاب کنید. خطوط: خط ها در لوگو مدرن و مینیمال نقش بسیار مهمی دارند. اگر طراحی اولیه شما پیچیده است می توانید آن را با کمک خطوط اطراف ساده تر کنید. برای مثال می توانید از انواع خط های منحنی، صاف، کج و مستقیم استفاده کنید. البته بهتر است تا انتخاب نوع خط با فکر و توجه باشد. شکل: در طراحی لوگو مینیمال می توانید از اشکال مختلفی استفاده کنید. به طور کلی استفاده از اشکالی مانند مثلت، دایره و مربع که ساده ترین آن ها هستند، بیش ترین کاربرد را دارد. برای این که با معنی هر شکل بهتر آشنا شوید در ادامه درباره روانشناسی اشکال و رنگ ها صحبت خواهیم کرد. دایره: دایره به معنی وحدت و پیوستگی است. از جمله مفاهیمی که در آن ها می توان از دایره استفاده کرد، شامل تحرک، محبت، هماهنگی و دوستی می شود. معروف ترین کاربرد دایره در نماد المپیک است. المپیک پنج دایره دارد که نشان دهنده یکی از قاره ها هستند و این نماد نمایشی از اتحاد بین کشورهای مختلف است.


مربع: از مربع در طراحی لوگو استفاده زیادی می شود. مربع به معنی استواری، تعادل و حرفه ای بودن است. از مثال های معروف آن می توان به لوگوی اینستاگرام اشاره کرد که شبیه یک دوربین ساده است. مثلث: یکی از اشکال پایدار هندسی مثلث است. نمادی که بر روی یکی از اضلاع مثلث قرار می گیرد، به معنی اقتدار آن است. این نماد نماینگر آرامش و امنیت است. فونت: بهتر است تا برای طراحی لوگو مدرن و مینیمال از فونت های خوانا که با طرح شما هم خوانی داشته باشند، استفاده کرد. نکات ضروری در طراحی نماد مینیمال: استفاده از اشکال ساده، استفاده از تایپوگرافی ساده و بدون پیچیدگی به همراه خطوط، حذف قسمت های اضافه تا مهمترین بخش های لوگو شما باقی بمانند، از استفاده از طرح های سه بعدی خودداری کنید. زیرا طرح های دو بعدی تاثیر بهتری دارند، استفاده از طراحی سیاه و سفید می تواند در کنار رنگ های دیگر جالب توجه باشد. در پایان می توان گفت که شکل اکثر برند های معروف دنیا از حالت پیچیده به ساده تغییر کرده است. تمام افرادی که کسب و کاری دارند می توانند از لوگو مینیمال برای معرفی و نمایش برند خود استفاده کنند.

سئو محتوا

سئو محتوا

بهترین گروه طراحی گرافیک لوگو

لوگو ها مهم هستند زیرا اغلب اولین برندی هستند که مشتریان بالقوه می ‌بینند، و آن چیزی است که با آن ها در تمامی فعالیت‌های خود باقی می‌ماند. لوگو اطلاعات زیادی در مورد یک برند به مشتری می‌ گوید و اگر مصرف ‌کنندگان با آن ارتباط برقرار کنند، احتمالا تمایل بیشتری به سرمایه ‌گذاری پول خود در شرکت یا محصول خواهد داشت. در حال حاضر در ایران شرکت ‌های طراحی لوگو بسیار فعالیت می‌ کنند، اما مهم این است که از طراحان و کارشناسان مجرب استفاده کنند و در زمان نیاز به مشتریان مشاوره رایگان بدهند، همچنین مهم ‌تر از همه نمونه ‌کارهای طراحی لوگو بسیار زیاد و با کیفیت داشته باشند. این ویژگی ‌های کلی یک شرکت طراحی لوگو است، اما در اینجا ما می‌ خواهیم بهترین شرکت طراحی لوگو را در اصفهان به شما معرفی کنیم. شرکتی که دارای تمام ویژگی‌های بالا باشد، همچنین در زمان ثبت سفارش طراحی لوگو قیمت طراحی لوگو مناسبی نیز برای مشتری ارائه دهد. تیم سئو محتوا به ‌طور رسمی بیشتر از ۴ سال است که کار خود را در زمینه طراحی لوگو آغاز کرده است. در زمان ثبت سفارش طراحی لوگو در تیم سئو محتوا طرح اطمینان داشته باشید که هیچ یک از کارها کپی نیست. تیم حرفه ‌ای سئو محتوا طرح متشکل از طراحان و گرافیست ‌های حرفه ‌ای است که سال‌ ها در این زمینه تجربه دارند و طراح‌ ها کاملا به ‌صورت اختصاصی می ‌باشند. تمامی کسانی که علاقه دارند تا کسب ‌وکارشان دارای نماد یا همان لوگو باشد از هزینه ‌های بالایی این کار می ‌ترسند، اما تیم سئو محتوا طرح برعکس خیلی از شرکت ‌های طراحی لوگو دیگر در اصفهان تنها به فکر رضایت مشتری بوده و این رو گزینه‌ های مانند طراحی لوگو ارزان را برای جلب رضایت مشتریان خود عرضه کرده است. لوگو ها در اطراف ما هستند. آن ها چنان در زندگی ما درهم ‌تنیده شده‌اند که ما همیشه از شیوع یا اهمیت آن ها آگاه نیستیم. لوگو ها چیزی هستند که می‌ خریم، آنچه استفاده می ‌کنیم، آنچه می ‌پوشیم و مصرف می‌ کنیم. اما لوگو ها از این که یک تصویر یا گرافیک ساده باشند فاصله زیادی دارند. آن ها بسیار دارای معنا بیشتر و تخصصی ‌تر هستند. به‌ عبارت ‌دیگر، لوگو ها نمایانگر نماد بصری یک برند هستند. وقتی لوگوی یک برند آشنا را می ‌بینیم شاید برای محصول یا خدماتی که واقعا استفاده و مصرف می ‌کنیم یا برای چیزی که فقط از آن آگاه هستیم هم یک واکنش احساسی ناخودآگاه و هم آگاهانه نشان دهیم.

سئو محتوا
سئو محتوا

هر لوگو ازنظر بصری نشان ‌دهنده هویت برند بزرگ تر است. یک لوگوی خوب، آشنایی با هویت برند را نشان می‌ دهد و برند را مشتریان را با آن برند بیشتر آشنا می ‌کند. به همه این دلایل، طراحان لوگو و شرکت ‌های حرفه ‌ای طراحی لوگو از ارکان مهم دنیای تجارت هستند. هر شرکتی صرف‌ نظر از صنعت خود تقریبا تضمین ‌شده است که به خدمات طراحی لوگو نیاز دارد. ایجاد یک لوگوی حرفه ‌ای به متمایز کردن یک کسب و کار جدید کمک می‌ کند و اطمینان می ‌دهد که از همان ابتدا هویت منحصر به‌فردی خواهد داشت. برخی از شرکت ‌ها ممکن است با یک لوگو شروع کنند، برند خود را تغییر دهند و لوگوی دیگر را سفارش دهند. بنابراین، برای همه مشاغل و برند ها، چه به ‌تازگی راه اندازی شده‌ اند و چه در حال تغییر نام تجاری هستند، خدمات حرفه ‌ای طراحی لوگو ضروری است. در لیست بالا از هشت شرکت برتر طراحی لوگو حرفه‌ ای آورده شده است. درحالی‌که برخی از این شرکت‌ ها در ایجاد لوگو برای صنایع خاص تخصص دارند، همه آن ها دارای پورتفولیو های چشمگیر، استاندارد های عالی و مهارت‌های بی عیب و نقص هستند. • شرکت طراحی لوگو رایان طرح • شرکت طراحی لوگو ایده پردازان • شرکت طراحی لوگو پارماتیک • شرکت طراحی و چاپ نورو چاپ • شرکت طراحی لوگو لوگو نگار • شرکت طراحی لوگو ناربن گرافیک وقتی به شخصی فکر می‌ کنید که روی زندگی شما تأثیر گذاشته است، تقریبا به ‌طور قطع می ‌توانید تصور کنید که همین امر در مورد برند ها نیز صدق می ‌کند. لوگو به ‌عنوان چهره ‌ای عمل می ‌کند که افراد می‌ توانند با آن ارتباط برقرار کنند و به خاطر بسپارند. هدف از طراحی لوگو باید ایجاد چیزی باشد که افراد وقتی به تجربیات خود در مورد یک محصول، شرکت یا خدمات فکر می ‌کنند، به‌راحتی بتوانند آن نماد را تصور کنند. شرکت طراحی لوگو باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ شرکت های طراحی لوگو باید از یک گرافیست متخصص در طراحی خود استفاده کنند و با حوصله با کارفرمای خود برخورد کنند و اگر ایده یا نظری کارفرما دارد در آن اعمال کنند. نکته مهم بعدی این است که حتما پشتیبانی خیلی خوبی داشته باشند.


انتخاب بهترین شرکت طراحی لوگو : انتخاب یک لوگوی خوب به تتنهایی برای بسیاری از صاحبان مشاغل کاری است بسیار دشوار، حالا پیدا کردن بهترین شرکت طراحی لوگو آن هم در میان این همه طراح و شرکت نما (دور از جون خوبان) پروسه ای است صد برابر سخت تر که نیاز به تجربه و اندکی شناخت بازار امروز را طلب می کند. اگر جز افرادی هستید که دنبال یک شرکت متعهد و کار درست در عین فنی و خلاق بودن هستید تا پایان مطلب با ما همراه باشید، مطمئن باشید نکاتی رو یاد خواهید گرفت که کلاه سرتان نمی رود و اگر هزینه هم کنید بهترین لوگوی طراحی شده را دریافت خواهید کرد، از همین آغاز هم بگم که مقصود ما از این راهنماییها این نیست که ما رو انتخاب کنید. ما اصول انتخاب طراح رو به شما یاد میدیم انتخاب با شما برای این که یک مجری طراحی لوگو یا شرکت طراحی لوگو مناسب برای برند یا موسسه خود پیدا کنید باید یکسری استاندارد و شرایط برای انتخابتون در نظر بگیرید که در زیر به این ۱۰ مورد اشاره خواهیم کرد: ۱.شرکت انتخابی دارای وب سایت باشد: آژانس و شرکت تبلیغاتی را انتخاب کنید که حتما دارای یک وب سایت معتبر و بروز باشد و شرکت هایی که با دنیای مجازی رابطه خوبی ندارند را کنار بگذارید. اگر می گویم وب سایت و نه اینستاگرام و… به این دلیل است که وب سایت یک شرکت معتبر باید دارای آدرس، تلفن، گالری نمونه کارها و مشتریان شرکت باشد و طبیعتا شرکت مذکور برای ماندن درکورس رقابت باید هزینه کند و همیشه بروز باشد. اما صفحات شبکه های اجتماعی از این مزایا برخوردار نیستند و اکثرا شما با یک فرد طرف هستید. شرکت های تبلیغاتی هم که همچنان به صورت سنتی کار میکنند نمی توان توقع بروز بودن از آن ها داشت و سبک طراحی لوگوی آنها، هنوز از المانها و قوائد دهه هفتاد پیروی میکند. ۲. رتبه بندی گوگل مبنای بهترین طراح نیست: برای انتخاب شرکت طراحی لوگو رتبه و صفحات گوگل را مبنای انتخاب صد در صد خود قرار ندهید زیرا لزوما شرکتی که تنها سئو خوبی دارد یا به وسیله تبلیغات گوگل رتبه های برتر را در طراحی لوگو کسب کرده، نمی تواند تنها به صرف رتبه بالا طراح لوگوی خوب و حرفه ای باشد. چه بسا شرکت هایی با طراحان بسیار خلاق و حرفه ای هستند که در صفحات ۳ یا ۴ گوگل قرار دارند و متاسفانه سئوی سیاه نابلدان گرافیک در حق آن ها برای جذب مشتری جفا کرده است.

سئو محتوا

سئو محتوا

۳. سابقه حقیقی شرکت طراح لوگو: طبیعتا تجربه در هنری مانند طراحی، بخصوص طراحی لوگو که خلاقیت بالایی را نیاز دارد حرف اول را میزند. پیشنهاد میکنم سابقه شرکت انتخابی خود را بررسی نمائید که بهترین روش آن پیگیری نمونه کارهای آن شرکت است و سابقه مدیر و موسسان شرکت مورد نظرتان. و اگر قرار است هزینه زیادی به شرکت منتخب خود پرداخت کنید با چند نفر از مشتریان که شرکت طراحی ادعای طراحی لوگو و هویت بصریشان را دارد تماس بگیرید و به نوعی استعلام کنید. ۴. مشاهده نمونه کارهای واقعی و به کار گرفته شده: این مورد خیلی خیلی مهم است و پیشنهاد می کنم به آن توجه زیادی کنید زیرا بسیارند وب سایت ها و شرکت هایی که به نام های مختلف نمونه طراحی لوگو در گالری خود گذاشته اند اما دریغ از حقیقی و کاربردی بودن لوگوها . ایراد کار اینجاست که شرکت به دلیل ضعف در کارش مشتری کمی دارد و به ناچار برای اسامی ذهنی طراحی لوگو را انجام می دهند و عمل بسیار ناپسندیده دیگری که برای مجموعه ما بسیار پیش آمده سرقت نمونه کارهای خوب شرکت و قراردادن در سایت یا فروختن آن به اسم خودشان است که ترجیح می دهم در این مورد همین اندازه صحبت کنم. پیشنهاد می کنم برای اطمینان ازصحت حقیقی بودن نمونه لوگو ها تعدادی از آن ها را بررسی کنید. ۵. با اتود های رایگان خداحافظی کنید: اگر شرکتی ادعا می کند که برایتان چندین اتود رایگان طراحی می کند و در صورت پسندتان از شما هزینه می گیرد، این مجموعه را سریعا از لیست خود خط بزنید زیرا این روش فرد یا شرکت هایی است که به دلیل ضعف کاری و در نتیجه بیکاری از وکتورهای آماده موجود در وب سایت ها یا لوگو سازها استفاده می کنند و یک طرح را برای چندین نفر طراحی می کنند. بهترین دلیل برای رد این سبک کاری وجود این موضوع است که اگر شرکت پشتوانه حقیقی داشته باشد نیاز به استخدام نیرو ، اجاره یا خرید ملک ، هزینه آب برق و تلفن دارد و هر ساعتی که طراح کار می کند برای کارفرمایش مستلزم پرداخت هزینه است، پس طراحی لوگو رایگان تنها یک تکنیک است !!! به قول یکی از اساتید آن قدر طراح خوبی باشید که مشتری در پی شما باشد و نه بالعکس. ۶. وب سایت های داراد اینماد را انتخاب کنید: اگر مجموعه یا شرکت تبلیغاتی را انتخاب کرده اید وب سایتش را بررسی نمائید تا نماد اعتماد ملی یا اینماد را اخذ کرده باشند بخصوص از بهمن ماه سال ۹۹ که داشتن کد مالیاتی و احراز هویت کامل مدیران سایت ها برای کسب نماد اجباری شد و این امر سبب گردید تا مجموعه ها و شرکت های معتبر در دایره رقابت باقی بمانند.


۷. قیمت طراحی لوگو: قیمت طراحی لوگو هم از بزرگ ترین عوامل انتخاب مجری طراحی لوگوی کارفرمایان است که متاسفانه در بسیاری مواقع سبب انتخابی اشتباه توسط صاحبان مشاغل می شود و به خاطر ۱ میلیون بالا یا پایین تر هم هزینه زیادی را متقبل می شوند و هم اندکی رضایت از لوگوی طراحی شده خود ندارند. لازم است که یک مثال معروف را بزنم که هیچ ارزانی بی دلیل نیست و هر گرانی هم صرفا خوب نیست. چه بسا هستند شرکت های طراحی لوگویی که تنها برای جذب کار و ایجاد اختلال در بازار طراحی، با ۲۰۰ هزار تومان مثلا لوگو طراحی میکنند و از سمت دیگر شرکت هایی که تنها به یکبار پول گرفتن از مشتری آن هم با ارقام بسیار بالا بسنده می کنند و به همکاری های آینده با مشتریان بیشتر چشم اندازی ندارند. برای سهولت در انتخاب شرکت طراح لوگوی خود کمی دست و دلباز تر عمل کنید زیرا در مقلات زیادی اشاره کرده ایم که لوگو ستون تجارت شماست، تمامی موارد بالا را در نظر داشته باشید و بدانید که برای طراحی یک لوگوی جذاب و خلاقانه نیاز است چند طراح روی پروژه شما کار کنند و زمان زیادی را به این کار اختصاص دهند، در نتیجه یک کار تیمی برای مجری پروژه هزینه بردار است و طبیعتا شرکت طراحی باید هزینه ای را از کار فرما اخذ کند که برایش به صرفه باشد. از همه مشتریان عزیز تقاضا دارم ارزش یک کار قوی و خلاق هنری را بدانند و با کارهای آماده ارزان قیمت که حتی قابلیت ثبت هم ندارند مقایسه ای انجام ندهند. ۸. زمان کوتاه تحویل لوگو مبنایی اشتباه: تبلیغات و لینک هایی مانند طراحی لوگو در ۲۴ ساعت ، طراحی لوگوی رایگان و… را بسیار دیده اید. سفارش اکید می کنیم هیچگاه به این سایت ها توجه نکنید زیرا اولین گزینه برای طراحی لوگوی حرفه ای فاکتور زمان است و حداقل زمان برای طراحی لوگو در مجموعه ما ۱۵ روز کاری است و به هیچ وجه سفارش طراحی لوگو های عجله ای را حتی با بالاترین قیمت قبول نخواهیم کرد. زمان مناسب برای ایده پردازی و اجرای لوگو نتیجه اش را در خروجی لوگوی طراحی شده و رضایت کامل کارفرما نشان میدهد. ۹. شرکت انتخابی به نظر شما احترام بگذارد: گروه طراحی یا آژانس تبلیغاتی را منتخب خود قرار دهید که نظر شما را می خواهد، اطلاعات کامل از شما و سلیقه تان کسب میکند و اگر نظر و ادیتی بر روی اتودها درخواست میکنید تا آنجا که به طرح آسیبی نرساند و در حیطه تخصص شما باشد نکات را اجرا و تغییرات را اعمال کنند. البته این مورد حد و مرزی دارد که مجری با کارفرما باید آن را مشخص کنند.

سئو محتوا

سئو محتوا

۱۱. نحوه تسویه شرکت های معتبر: قبل از توضیح نحوه تسویه به شما دوست عزیز پیشنهاد می کنم که با شرکت طراحی لوگوی خود چه به صورت حضوری و یا مجازی حتما قراردادی محکم و قانونی فی ما بین خود و شرکت عقد نمایید تا تمامی وظایف هر دو طرف در آن مشخص شده باشد به خصوص تعهدات زمانی و مالی. نکته: اگر شرکتی از شما پیش پرداخت نمی گیرد این را به حساب خوش شانسی و زرنگی خود نشمارید، پیش پرداخت برای شرکت طراحی تعهد می آورد و شما را ملزم می دارد که پیگیر پروژه خود باشید. طبق قوانین مندرج در نمونه قرارداد انجمن طراحان ۵۰ درصد مبلغ کل قرارداد در ابتدای کار توسط مجری باید اخذ گردد تا تضمینی باشد برای ادامه پروژه و تامین هزینه ها و زمان صرف شده طراحان و ۵۰ درصد باقیمانده در زمان اتمام و تائید لوگوی طراحی شده از مشتری دریافت میشود و پس از آن تحویل فایل سورس و با کیفیت لوگو آن هم با فرمت های وکتوری یا برداری.


سخن پایانی

بهترین شرکت طراحی لوگو در اصفهان یا شهر خود را با رعایت و در نظر گرفتن نکات بالا و با صرف هزینه معقول می توان به درستی انتخاب کرد به شرط آن که گول تبلیغات دروغین را نخورید و باور داشته باشید که طراحی لوگو در رشته طراحی گرافیک از تخصصی ترین و سخت ترین هنرهای تجسمی است و طراحان اندکی با تحمل مرارت های بسیار و کسب تجربه در سالیان طولانی به این هنر مسلط گردیده اند، پس به هنرمندان عزیزمان اعتماد و اطمینان کنید و بدانید هرگز برای چنین هنری قیمت نمی توان تعیین کرد و یک طراح یا تیم طراحی لوگوی حرفه ای را با شخصی که دو روز است فتوشاپ یاد گرفته مقایسه نفرمایید.