آموزش تولید محتوای سایت

سئو محتوا

چگونه تولید محتوا یاد بگیریم

تولید محتوا در یک کلام یعنی نوشتن، طراحی، ضبط کردن و خلاصه ساخت هرچیزی که در دنیای اینترنت می ‌بینید مانند تمامی پست ‌های اینستاگرام، مقالات وبسایت ‌ها، پادکست، ویدیو های سرگرم‌ کننده یا آموزشی و... تمام این کارها تولید محتوا است، اما قرار نیست یک نفر تولید کننده محتوا همه این کارها را بلد باشد. این شغل هر روز تخصصی ‌تر می‌ شود. برای مثال کسی که فقط مقاله می ‌نویسد کارش از گرافیست جدا ست و کسی که اکانت ‌های شبکه اجتماعی یک برند را مدیریت می کند کارش از طراح پست‌ های اینستاگرام جدا ست. حالا فکر می‌کنید کدام یکی از این شغل ‌ها بهتر است؟ کدام حقوق بیشتری می‌گیرد؟ هر کدام چه مهارتی نیاز دارد؟ مشاغل محتوا را براساس نوع محتوا تقسیم می‌کنند: محتوای نوشتاری، محتوای گرافیکی، محتوای ویدیویی، محتوای صوتی تفاوت اصلی مشاغل مرتبط با هر حوزه تولید محتوا در توانایی کار با ابزارها و مهارت ‌هایی است که باید از آنها آگاه باشید. تولید محتوای نوشتاری به مهارت نویسندگی نیاز دارد. باید نویسنده خوبی باشید. مهم نیست در چه موضوعی یا در چه لحنی می ‌نویسید، مهم خلاقیت و توانایی شما در نوشتن به صورت درست، اصولی، روان و انتقال پیام است. یک محتوای نوشتاری خوب به جذب بازدید کننده، افزایش مشتری و در نهایت افزایش فروش و کسب درآمد کمک می ‌کند. یک کارشناس تولید محتوای نوشتاری به این مهارت‌ ها نیاز دارد: آشنایی با اصول و نکات نویسندگی در وب، آشنایی با زبان ‌های خارجی (برای ترجمه)، مهارت کار با نرم ‌افزارهای مجموعه آفیس، مهارت جستجو و تحقیق در اینترنت، آشنایی با اصول بازاریابی محتوا، آشنایی با سئو. بعضی مهارت ‌های تولید محتوا نیاز به توضیح اضافه ندارند. مثلا زبان خارجی راه و چاه خودش را دارد، یادگیری کار با ورد و اکسل هم انواع منابع آموزشی دارد. مهارت ‌هایی که بیش از همه مهم‌ تر است و کمتر جایی می ‌توانید منابع خوبی پیدا کنید، مهارت نویسندگی در وب، اصول بازاریابی محتوا و سئو است دنیای محتوا بی‌کران است؛ اما اولین قدم‌ها در آن، با نوشتن آغاز می ‌شود. نوشتن، سرآغاز مسیری است که انتهای آن را خود شما مشخص می ‌‎کنید. در واقع شما هم می‌ توانید عشق و علاقه ‌تان به نوشتن را به ‌کار بگیرید و از این راه نوشتن مقاله‌ های بی ‌نظیر و منحصر به‌ فرد درآمد کسب کنید؛ و هم اینکه این مسیر را ادامه دهید، یاد بگیرید، تجربه کنید و در جایگاه‌ های شغلی دیگری فعالیت کنید.

سئو محتوا

سئو محتوا

درواقع آموزش تولید محتوا جذاب ترین بخش موضوعات سئو می باشد. محتوا ابزاری برای پیام و انتقال پیام است. تصور کنید بدون داشتن مخاطب چگونه می توانیم جذاب باشیم؟ اگر شما بهترین آثار هنری را خلق کنید ولی کسی آثار شما را نبیند چه ارزشی دارد؟ گاهی اوقات تا صحبت از تولید محتوای الکترونیکی می شود به راحتی، محتوا را به چند نوع محتوای دیداری و شنیداری تقسیم و شروع به تولید محتوا می کنیم و انتظار داریم بهترین نتیجه را بگیریم. با مثالی می خواهیم آموزش تولید محتوا را برای شما توضیح دهیم. تصور کنید تولید محتوا یک رشته دانشگاهی باشد و باید برایش کنکور بدهیم. چه دیدگاه هایی در مورد تولید محتوا به وجود می آید. فراموش نکنید برچسب کارشناس تولید محتوا برای افرادی بسیار بزرگ و برای برخی دیگر بسیار کوچک است. فردی تمام خوشبختی و آینده خود را در رشته آموزش تولید محتوا می داند و فرد دیگری فقط برای فرار از خدمت سربازی و یا داشتن تحصیلات وارد این رشته می شود. شاید عنوان رشته تحصیلی و شغلی یکسانی داشته باشند، اما آرزوها و اهدافشان زمین تا آسمان باهم متفاوت است. پس ابتدا باید هدف خود را مشخص کنید. همانطور که احتمالا می دانید، امروزه علاوه بر اینکه تولید محتوا و سئو آن در بهبود رتبه وب سایت ها در گوگل به شدت تاثیرگذار است، بازاریابی محتوا نیز نقشی غیر قابل انکار دارد. مسئله تولید محتوا آنقدر مهم است که یکی از مدیران ارشد گوگل در اواخر سال ۲۰۱۷ درباره بهترین روش های سئو سایت که وب مسترها باید بدانند چنین گفت: به طور کلی، بهترین روش سئو، تولید محتوای باکیفیتی است که در اینترنت پخش شود. اما اولین قدمی که برای پیدا کردن بهترین ایده های تولید محتوای حرفه ای می توانید انجام دهید، چک کردن وب سایت های رقیبتان است؛ شما از فعالیت های آنان می توانید برای تهیه لیست تولید محتوا استفاده کنید. اهمیت ایده های اولیه را شاید در ابتدای کار متوجه نشوید؛ اما بعد از گذشت چند ماه یا چند سال، متوجه خواهید شد که یک ایده خوب، تا چه حدی می تواند بر کیفیت پروسه تولید محتوا شما تاثیر بگذارد. این دقیقا همان چیزی است که باید در پاسخ به سوال چگونه تولید محتوا یاد بگیریم در ذهن خود داشته باشید. گام های ابتدایی همین موضوعاتی است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود.

تحقیق در مورد موضوعاتی که انتخاب کرده اید:: فرقی نمی کند که تولید محتوا شما قرار است به صورت تصویری، ویدئویی، صوتی یا متنی باشد، مهم این است که در مورد موضوعی که مدنظر دارید، همواره تحقیق و مطالعه کنید. حتی اگر قصد دارید که بر اساس تجربه و اطلاعات شخصی خود تولید محتوا کنید، باز هم نیاز تا جستجو و تحقیق دارید. اگر زندگی نامه نویسندگان بزرگ را مورد مطالعه قرار دهید، متوجه خواهید شد که همه آن ها قبل از اینکه بخواهند یک کتاب بنویسند، شروع به مطالعه کتاب های نویسندگان دیگری که در همان زمینه ها صاحب کتاب بودند، کردند. با توجه به نکات آموزش سئو و تولید محتوا، این قضیه در مورد دنیای آنلاین و مقاله های وب سایت ها نیز صادق است. در نتیجه، باید برای اینکه بهترین مقاله ها را در وب سایت خود داشته باشید، در مورد موضوعات خود تحقیقات کامل و جامعی کنید. دیدگاه منحصر به فرد خودتان را داشته باشید:: تولید محتوا به همان سبک و روشی که دیگران در حال انجام همان روند هستند، طبیعی است که به نتیجه نخواهد رسید. نگران نباشید؛ شما همیشه می توانید از دور به این قصیه نگاه کرده و یک نتیجه گیری کلی از فعالیت های دیگران داشته باشید. به عنوان مثال، فرض کنید که می خواهید برای محتوای خود، عنوان بنویسید، جدا از پیاده سازی تکنیک های سئو که در آموزش تولید محتوا آموخته اید، شما باید عبارت کلیدی اصلی آن صفحه را در گوگل جستجو کنید. سپس باید حداقل عناوینی که در دو صفحه ابتدایی گوگل به کار برده شده اند را تجزیه و تحلیل کنید. در انتها، می توانید با ادغام ایده های منحصر به فرد خود و ایده های دیگر وب سایت های رقیب، بهترین عنوان را برای آن محتوا، تولید کنید. شما از این روش برای هر بخش از سیستم تولید محتوا خود می توانید استفاده کنید. همانطوری که در این بخش به شما پیشنهاد دادیم از فعالیت های دیگران الگو بگیرید، ما به شما در آینده، آموزش می دهیم که چگونه به راحتی به منبعی برای دیگر وب سایت ها تبدیل شوید. خوشبختانه تولید محتوای سایت، پروسه ای گسترده است و زمینه را فراهم می کند تا شما بتوانید خلاقیت خود را در آن پیاده سازی کنید.

سئو محتوا

سئو محتوا

از داده ها و تجربیات خود استفاده کنید: آیا شما شخصا اطلاعاتی در مورد موضوع اصلی محتوایتان دارید؟ یا اینکه تجربه خاصی در زمینه مورد نظر کسب کرده اید؟ در ادامه این مسئله را به خوبی شرح خواهیم داد.اگر جواب شما مثبت باشد، شک نکنید که استفاده کردن از این اطلاعات، می تواند پروسه تولید محتوا را به مرحله بالاتری ارتقا دهد. به عنوان مثال فرض کنید که شما در مقاله مورد نظر خود می خواهید وب سایت های معتبر برای پست مهمان را معرفی کنید؛ اگر خودتان نیز از پست مهمان در استراتژی هایتان استفاده کرده اید، قطعا می دانید که یک فلان وب سایت، برای پست مهمان کارساز نیست؛ شک نکنید که ارائه این اطلاعات به مخاطب، موجب جلب اعتماد او خواهد شد. برخی تصور می کنند که اگر تجربیات خود را به دیگران ارائه دهند، در واقع به ضرر کسب و کارشان عمل کرده اند؛ حقیقتا به هیچ وجه اینطور نیست. مطمئن باشید به میزان کافی مهارت و تکنیک در کسب و کار شما وجود دارد که محدود به همین چند نکته ای که شما تجربه کرده اید نیست. در حقیقت همینکه تجربه خود را به اشتراک بگذارید، یک تجربه است که ما آن را به شما در این مقاله آموزش تولید محتوا آموختیم! در مورد زیر مقوله ها تولید محتوا کنید: زیرمقوله ها در واقع همان موضوعاتی هستند که کمتر کسی به آن ها پرداخته است؛ البته به یاد داشته باشید که اهمیت بالایی نیز باید داشته باشند. مثلا فرض کنید که موضوع اصلی کسب و کار شما سئو سایت است؛ حال بهتر است به جای اینکه مدام در مورد ماهیت سئو تولید محتوای الکترونیکی داشته باشید، مطالبی هم برای موضوعاتی تولید کنید که کمتر رقیبی در مورد آن ها، مقاله منتشر کرده است. در نتیجه، با تمرکز بر روی این قبیل موضوعات، شما می توانید مخاطبینی را جذب خود کنید که برای منحصر به فرد بودن شما اهمیت ویژه ای قائل هستند.


محتوای خود را در قالب های مختلف ارائه کنید: شما می توانید، همان محتوایی که می خواهید به صورت متن در اختیار کاربران قرار دهید، به شکل های زیر انتشار دهید: تصاویر، طراح های کارتونی و گرافیکی، اینفوگرافیک ها، ویدئو، نمودارهای مختلف. دقت داشته باشید که محتوای تصویری هم می تواند متن مدنظر شما را در دل خود جای دهد؛ مثلا شما می توانید در یک ویدئو، از نمودار و اینفوگرافیک های مختلف استفاده کرده و اثر محتوای تصویری خود را چندین برابر کنید. البته منظور ما این نیست که از ارزش و اثرگذاری تولید محتوا متنی غافل شوید؛ بلکه شما باید سعی کنید تا محتوای خود را به صورت های مختلف و با بالاترین کیفیت در اختیار همه قرار دهید. تنها در این صورت است که تولید محتوای دیجیتال به ارزش و جایگاه واقعی خود می رسد! فایل نهایی خود را مجددا بررسی کنید: اگر بخواهیم یک محتوای با کیفیت تولید کنیم، یک مشکل اساسی داریم؛ آن هم زمان بر بودن این پروسه است. وقتی شما تحت فشار باشید که فایل تولید محتوا شما باید در یک تاریخ خاص، منتشر بشود، ممکن است که در برخی از روزها، شما مجبور شوید از کیفیت کار خود بکاهید. دقیقا به دلیل بروز این دسته از مشکلات، شما همیشه باید چندین محتوا از قبل تولید کرده باشید تا از تقویم انتشار خود، جلو بیفتید. با این کار می توانید به راحتی کیفیت محتواها را بعد از تولید، برای چندین بار بررسی کنید. اگر شما خودتان تولید کننده محتوا هستید و بلافاصله بعد از اینکه نوشته خود را تمام کردید، آن را منتشر می کنید، بدون شک اشتباه بزرگی کرده اید! همه نویسندگان بزرگ و همچنین بزرگان آموزش تولید محتوا، درباره این موضوع اتفاق نظر دارند که اولین متنی که یک فرد می نویسد، مشکلات زیادی دارد که در بار اول خود او متوجه این قضیه نمی شود. به همین دلیل شما باید چندین مرتبه بعد از تولید محتوای خود، آن را با صدای بلند برای خود بخوانید.

سئو محتوا
سئو محتوا

ارزیابی عملکرد محتوای تولید شده: بعد از تولید محتوا و احتساب آن به عنوان یک محتوای عالی توسط خودتان، نمی توانید به صورت صد درصد تصمیم بگیرید که این محتوا یکی از بهترین مطالب است و تمام استانداردهای آموزش تولید محتوا در آن رعایت شده است. بنابراین، فقط در حالتی می توان گفت که شما یک محتوای فوق العاده تولید کرده اید که اعداد و ارقام نیز همین مسئله را نشان دهند. شما باید ببینید که هدف اصلی شما از تولید محتوا چه چیزی بوده است؟ آیا مقاله شما، مطابق با همه این اهداف است؟ به عنوان مثال، اهداف بازاریابی از تولید محتوا حرفه ای می تواند موارد زیر باشد (اما محدود به این موارد نمی شود): رنک گرفتن در گوگل افزایش تعامل با مشتری بهبود محبوبیت و شهرت برند افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری. حال از بین هدف هایی که در بالا بیان کردیم، فرض کنید که هدف شما از تولید محتوایتان، افزایش تعامل با مشتری بوده باشد؛ در نتیجه، شما باید مواردی مثل مدت زمان ماندگاری کاربر در صفحه، به اشتراک گذاری ها، وضعیت اسکرول کردن صفحه تا انتها توسط افراد و … را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. البته این مسئله کمی پیچیده تر از این حرف ها است؛ این موضوع را وقتی که کار خود را شروع کردید، بهتر متوجه می شوید! همیشه با یک عبارت کلیدی سئو شده شروع کنید: قبل از اینکه بخواهید تولید محتوا خوب خود را شروع کنید، باید دقیقا بدانید که قرار است درباره چه چیزی بنویسید و اگر بتوانید سئو محتوا را هم در همان هنگام نوشتن خود پیاده سازی کنید، در واقع با یک تیر، دو نشان زده اید! در اینجا ست که تحقیق کلمات کلیدی به میان می آید؛ بیشتر متخصصین سئو و بازاریابان آنلاین در کلاس های آموزش تولید محتوا اعلام کرده اند که تحقیق کلمات کلیدی را مهم ترین بخش دیجیتال مارکتینگ می دانند. تحقیق کلمات کلیدی سئو شده به شما بیان می کند که گوگل کدام موضوعات را مرتبط تر با نتایج جستجوی خود می داند. تحقیق عبارات کلیدی همچنین به شما کمک می کند تا بفهمید که رقبایتان از استراتژی و سناریو در تولید محتوا استفاده می کنند؛ در نهایت شما متوجه می شوید که چه ضعف هایی در روند کاری خود داشته اید. به این صورت می توانید ترافیک سایت خود را افزایش دهید. 


حال اگر تا کنون از هیچ آموزش سئو و تولید محتوا استفاده نکرده اید و نمی دانید که چطور باید شخصا تحقیق عبارات کلیدی را انجام دهید، باید از ابزارهایی استفاده کنید که در گوگل توسط متخصصین سئو و سایت های برتر آموزش بهینه سازی سایت ارائه شده اند. تقریبا همه این ابزارها می توانند مفید باشند؛ در نتیجه قصد معرفی مورد خاصی را نداریم. شما می توانید با توجه به چگونگی فعالیت خود، ابزار مورد علاقه تان را در گوگل با یک جستجوی ساده پیدا کنید. استفاده از بیش از حد کلمات کلیدی ممنوع! کلمات کلیدی در واقع ابزارهایی هستند که به محتوای شما ارزش می بخشند و به دنبال آن سبب می شوند که محتوای شما سئو دوستانه شود. اما وقتی که شما بیش از اندازه از یک عبارت کلیدی در متن محتوای خود استفاده می کنید، تمامی این مزیت ها از بین می روند. یک صفحه سایتی که با عبارات کلیدی بمباران شده است، نمی تواند اعتماد ایجاد کند؛ چه برای گوگل و چه برای کاربران شما. با استفاده بیش از حد کلمات کلیدی، نرخ پرش زیاد شده و رنک شما در SERP به شدت افت می کند. CTA یا همان Call to Action در واقع بخشی از محتوای شما است که شما هدف اصلی از مطالبی که ارائه داده اید را به کاربر می گویید؛ CTA همان فرخوان عمل است که کاربر را به واسطه آن، قانع و ترغیب می کنید که فلان کار را انجام دهند؛ مثلا وب سایت های فروشگاهی معمولا در انتهای مقالات خود، کاربر را به بازدید و خرید از محصولاتشان متمایل می کنند. اگرکمی فکر کنید، می بینید که خود شما هم با این دسته از CTA ها روبرو شده اید و در آن زمان، حتی متوجه نشده بودید که نویسنده شما را به چه سمتی سوق می دهد. همچنین ممکن است فراخوان های عمل ضعیفی را هم دیده باشید که سبب شده اند سریعا از آن محتوا، خارج شوید. در هر صورت شما در دوره سئو و تولید محتوا، کاملا به این موارد مشرف خواهید شد و همچنین خواهید دانست که تمامی این نکات تا چه اندازه برای افزایش میزان دیده شدن محتوا و تولید محتوای قوی کابردی و مناسب است. اما برای علم بیشتر به این فرایند جذاب تا انتهای مقاله همراه تیم سئو محتوا باشید.

سئو محتوا

سئو محتوا

۰ تا ۱۰۰ تولید محتوا

قبل از اینکه شروع به تولید محتوا کنید باید درک کلی از محتوا داشته باشید. لازم است بدانید محتوا چه کاربردی دارد یا اصلا به چه محتوایی اثر بخش می گویند. شاید با خودتان بگویید که چه فایده برای من که می خواهم تولید محتوا کنم دارد! اما این نکته وجود دارد که وقتی مفاهیم را دقیق بدانید می توانید بهترین محتواها را برای مخاطب خودت تولید کنید. اهمیت آموزش تولید محتوا: در دنیای دیجیتال امروز، محتوا نویسی مهارت بسیار مهمی به شمار می آید؛ به همین دلیل شما باید تمامی تکنیک ها و موارد لازم را برای تولید محتوا بدانید، اما فراگیری این نکات یک بار برای همیشه نیست. نه فقط در این شغل، بلکه در تمامی مشاغل بروز نگاه داشتن اطلاعات امری ضروری است. پس می توان نتیجه گرفت حتی اگر در شغلی به یک متخصص تبدیل شوید، باز هم نباید فعالیت های خود را جهت آموزش بیشتر متوقف کنید. برای درک بهتر مسئله ذکر شده، یک کلید و یک قفل را در نظر بگیرید. یک دندانه‌ ی کلید، بخش بسیار جزئی و کوچکی از آن را تشکیل می دهد، اما در صورت عدم وجود همان دندانه ناچیز، کلید به کلی کارایی خود را از دست داده و قفل را باز نخواهد کرد. آموزش در هر کاری بسیار مهم است، زیرا ممکن است شما دانش و مهارت تقریبا کاملی را در زمینه تخصص مورد نظر داشته باشید، اما یک آموزش جدید و کاربردی بتواند دقیقا همان قسمت کوچک و جزئی را که برای باز کردن قفل کار خود به آن نیاز دارید، در اختیار شما قرار دهد.** پیش نیاز های آموزش تولید محتوا: مهارت های لازم برای تولید محتوا مواردی هستند که شما باید قبل یا حین آموزش تولید محتوا خود، آن ها را فرا بگیرید. برخی از این مهارت ها برای افرادی که می خواهند تولید محتوا کنند ضروری و برخی از آن ها مزیت محسوب می شوند. در ادامه این مهارت های مورد نیاز برای تولید محتوا را بیان خواهیم کرد. مهارت هایی که در زیر ذکر شده اند، بخصوص برای افرادی که قصد تولید محتوا در وبلاگ و وب سایت را دارند بسیار مفید می باشند.

توانایی درک و شناخت مخاطبان: بدیهی است که هر محتوا برای گروه خاصی از مخاطبان نوشته می شود. یک تولید کننده محتوا باید بتواند سلیقه و نیاز مخاطب هدف خود را شناسایی کرده و متن خود را مطابق با آن ها بنویسد. همچنین باید بتواند نحوه سوال پرسیدن و جستجو مخاطبان خود را به خوبی درک کند تا عناوین و کلمات کلیدی موجود در محتوای خود را بر اساس این موارد نگارش کند، در این صورت محتوا از طریق موتور های جستجو نظیر گوگل، بازدید های زیادی را کسب خواهد کرد و این امری مهم در موفقیت یک وب سایت است. آشنایی با سیستم های مدیریت محتوا: یکی از اصلی ترین شاخه های تولید محتوای دیجیتال، تولید محتوا برای وب سایت ها است. برای این که بتوانید این کار را به نحو احسن انجام دهید، باید با سیستم مدیریت محتوای وب سایت مدنظر آشنایی کافی داشته باشید، در این صورت خودتان به راحتی می توانید محتوایی که تولید کرده ‌اید را بارگذاری کرده و موارد مدنظر را روی آن اعمال کنید. طبق آمار منتشر شده، وردپرس پرطرفدار ترین سیستم مدیریت محتوای موجود است و اکثر وب سایت ها توسط این سیستم ایجاد و مدیریت می شوند. درک نحوه عملکرد موتورهای جستجو: حتی اگر هدف شما از دیدن آموزش تولید محتوا، نوشتن مقالات در وب سایت نباشد، درک نحوه عملکرد موتور های جستجو می تواند برای شما بسیار مناسب باشد. این که بدانید الگوریتم چیست و موتور های جستجو چگونه در متون و صفحات وب می خزند(کراول می کنند)، می تواند به شما ایده های خوبی برای نوشتن عناوین و جای گذاری کلمات کلیدی در دل متن بدهد. نه تنها گوگل، بلکه بسیاری از شبکه های اجتماعی نیز موتور جستجو دارند، بنابراین درک نحوه عملکرد آن ها می تواند در موفقیت شما بسیار موثر باشد. توانایی تولید محتوای تصویری: یکی از موارد مهم در مقالات وب سایت ها، تصاویر موجود در آن ها است. همچنین یکی از مباحث مهم در حوزه آموزش تولید محتوا، تولید محتوای تصویری محسوب می شود. شخصی که قصد تولید محتوا برای سایت یا وبلاگ را دارد، باید بتواند تصاویر یونیک (غیر کپی) تولید کند؛ زیرا موتورهای جستجو از جمله گوگل، توانایی اسکن و تشخیص تصاویر را دارند و به راحتی می توانند متوجه شوند که آیا تصویر مدنظر قبلا در سایتی دیگر بارگذاری شده است یا خیر. اگر آشنایی اولیه با نحوه کار نرم افزار فتوشاپ داشته باشید، می توانید به راحتی نیاز های مربوط به تولید محتوای تصویری خود را برطرف ساخته و روی تصاویر تغییراتی ایجاد کنید که از دید موتورهای جستجو، کپی تلقی نشوند.

سئو محتوا

سئو محتوا

در دنیای دیجیتال، محتوا مهم تر و حیاتی تر از همیشه شده است و حالا باید از محتوا برای بازاریابی استفاده کنیم. بازاریابی محتوا پروسه ای است که در سه مرحله می توان آن را خلاصه کرد. تحقیق قبل تولید محتوا: قبل از اینکه شروع به نوشتن و تولید محتوا کنید باید موضوع و عبارت کلیدی اصلی و محتواهای رقبای خود را بررسی کنید. تولید و سئو محتوا: حالا شروع به تولید محتوا کنید و محتوایی را برای کاربر و هم گوگل تولید کنید که هر دو مخاطب محتوای شما هستند. توزیع و ترویج محتوا (بازاریابی محتوا): خب حالا وقت آن رسیده که محتوای خودتان را در اختیار بقیه بگذارید تا از آن استفاده کنند. برای اینکه بتوانید مطالب باکیفیتی را همیشه در اختیار داشته باشید باید نویسنده خود را با مهارت ها و وظایف یک کارشناس تولید کننده محتوا آشنا کنید. به آن ها بگویید که چه چیزی را نمی دانند برای آن که یک نویسنده محتوای سایت بتواند تاثیرگذاری موثری بر روی مخاطب داشته باشد، قبل از هر چیز، باید با تمام توانایی های خود آشنا شود. همچنین باید مخاطب خود را بشناسد. اما مهم ترین نکته آن است که بداند کدام ساختار نگارشی می تواند بزرگ ترین کمک را به او در عرصه تولید محتوا داشته باشد. به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که نباید بلافاصله از یک نویسنده جدید و تازه کار برای تولید محتوا استفاده کنید. زیرا لازم است که او ابتدا به درک خوبی از انتظارات و جایگاه شرکت و کسب و کار شما برسد. هم چنین باید درک کند که تمرکز شما بیشتر بر روی چه موضوعی است تا بتواند برای آن مطلب بنویسد. یکی از بهترین راه ها برای این کار آن است که از یک نفر (به عنوان مثال محقق و جست و جوگر تیم خود) که اطلاعات کافی در رابطه با شرکت و کسب و کار شما و نیز حوزه فعالیت آن را دارد، بخواهید تا به نویسنده جدید اطلاعات کافی را بدهد و به سوالات او پاسخ دهد تا بطور کامل با خواسته ها و استراتژی تولید محتوای شما آشنا و با آن سازگار شود. نمونه سوالاتی که باید در اختیار نویسنده محتوا بگذارید: در حال حاضر چه فردی فضای کسب و کار را رهبری می کند و در مورد آن استدلال می کند؟ چرا؟ چگونه این فضا سبب کسب درآمد می شود؟ طرح چه نوع ایده هایی از نظر شرکت ممنوع است و نمی توان در مورد آن ها بحث کرد و چرا؟ طرح چه نوع ایده هایی معمولا مورد پذیرش قرار می گیرد و چرا؟ چه قوانین، محدودیت هایی برای فضای کسب و کار وجود دارد؟ چه گروهی از کاربران و مخاطبان جذب این فضا می شوند؟ آن ها در مورد چه چیزی به جست و جو می پردازند؟ چگونه میزان موفقیت شرکت در این فضای کسب و کار اندازه گیری می شود؟


ارائه لیستی از رقبا برای مشاهده و مطالعه آن ها تعداد بسیار کمی از نویسندگان محتوا دست به تولید و انتشار محتوایی می زنند که از درستی آن با خبر نیستند و یا این که در مورد میزان اعتبار و کیفیت منبع آن اطلاعی ندارد. به جای آن که نویسندگان و تولید کنندگان محتوا بیشتر وقت خود را صرف انتشار محتوای بی کیفیت و نادرست کنند، باید به مطالعه و تحقیق در رابطه با دیگر رقبا و مطالبی که منتشر می کنند بپردازند. بهترین بخش این کار این است که می توانید لیست رقبا به همراه نقاط قوت و ضعف آن ها را در اختیار افراد تازه کار در تولید محتوا قرار دهید تا آگاهی آن ها را افزایش دهید. برای مثال فردی را برای تهیه لیستی از ده رقیب و نویسنده برتر در زمینه کسب و کار خود منصوب کنید. از او بخواهید که نویسندگانی که مطالب آن ها بیشتر مورد توجه است را شناسایی کرده و دلایل آن را مشخص کند. این نویسندگان می توانند افرادی باشند که مطالبی در سایت های رقیب منتشر می کنند و یا خود به صورت مستقل در شبکه های اجتماعی و پادکست ها دست به انتشار مطلب می زنند. همچنین از نویسندگان خود بخواهید که مطالب رقبای شما را مورد مطالعه قرار دهند و آن ها را دنبال کنند تا متوجه شوند که برای تولید یک محتوای با ارزش در زمینه کسب و کار خود دقیقا باید به چه نکاتی توجه کنند. در نهایت، نویسندگان محتوا باید به ارزش ها و ویژگی ها توجه کنند تا بتوانند با انتشار مطالب باکیفیت و معتبر، شما را در عرصه رقابت نگه دارند و در نهایت پیروز کنند. همچنین باید یک تولیدکننده محتوا به نکات ارزشمندی که از سوی رقبا نادیده گرفته شده است، توجه کند و برای برتری بر آن ها در تولید محتوا به کار بگیرد. در نظرداشته باشید که محتوا نویسی، فرایند پیچیده و سختی نیست چراکه شما تنها با یک دوره آموزش می توانید به بهترین خود در تولید محتوا تبدیل شوید. ما در سئو محتوا با داشتن بهترین متخصصان در زمینه محتوا و سئو، خدمات تولید محتوا در اصفهان را پایه گذاری نموده است. در ادامه مقاله همراه ما باشید تا شما را با آموزش تولید محتوای سایت و نکات مربوط به آن آشنا کنیم.

سئو محتوا
سئو محتوا

دوره ی تولید محتوا

اهمیت تولید محتوا به قدری در این زمان بالا رفته است که همه بارها دیده ایم که فرد یا شرکتی با تولید یک فیلم جذاب می تواند تا چه حد در یک کشور یا در جهان به شهرت برسد! محتوای دیجیتال با فرمت های مختلفی می تواند تولید و منتشر شود اما اگر به صورت تخصصی بیاموزید که چگونه این کار را انجام دهید قطعا مخاطبین خود را شگفت زده خواهید کرد و در بازه زمانی کوتاهی نتایج فوق العاده آن را خواهید دید. تولید محتوا در دنیای وب باید قوی، مستقیم و دستوری باشد. برای انجام این کار، ساختار جملات، انتخاب کلمه باید به صورت تخصصی صورت پذیرد. مفهوم بسیار مهم و در عین حال پیچیده ای که اگر به شکل هوشمندانه مورد بررسی قرار نگیرد میتواند نتایج کاملا منفی را به همراه داشته باشد. پرداختن به این مفهوم در ابتدا بسیار ساده می‌باشد زیرا ما باید محتوایی را تولید کنیم که در قدم اول به آن علاقه مند هستیم و در قدم دوم در راستای رسیدن به اهداف ما می‌باشد. تولید محتوا مواهب و برکات زیادی را به همراه خواهد داشت که یکی از آن افزایش میزان بازدید وب سایت مان است. حال این اهداف می‌تواند در حوزه های افزایش فروش، ایجاد قرارداد های تجاری پرسود تر و … باشد. از این رو نوع محتوا ارائه شده ارتباط مستقیمی با اهداف و علاق ما دارند و باید در مرحله اول به خوبی مورد بازبینی قرار گیرند. بنابراین شما برای تولید محتوا باید دو پارامتر را مورد نظر قرار دهید: اول عشق و علاقه تان و دوم هدف از ارائه تولید محتوا به مخاطبان. هنگامی که ما شروع به تولید محتوا و ارائه آموخته های خود می‌کنیم ذهن ما به صورت ناخودآگاه مطالب را دسته بندی، کدگذاری و در انتها فولدربندی به جهت ذخیره در حافظه بلندمدت می ‌کند. در حقیقت ما با آموزش دادن و ارائه مفاهیم آموزشی سرعت رشد و ترقی خودمان را مضاعف تر می‌کنیم، سرعتی که دایره ارتباطی و ظرف درک ما را به شکل چشمگیری ارتقا و به مرحله شکوفایی می رساند. ** الزام دوم برای تولید محتوا مطالعه است. بدون مطالعه، یادگیری موضوعات مورد علاقه، تحقیق و پژوهش ‌های متعدد و متنوع عملا تولید محتوا محال و غیر ممکن خواهد بود. باید زمان خود را مدیریت کنیم و بیشتر انرژی و وقتمان را به مطالعه نمودن مقالات معتبر علمی، کتاب ‌های ارزشمند و فراگیری مهارت‌ هایی سازیم که هم راستا با علاقه‌ مان است. مجموعه اطلاعات و آگاهی‌ هایی که هم جهت با مهارت مورد علاقه ‌مان است و تمایل ما را برای انجام مداوم و پیوسته آن کار با جزئیات و کیفیت بالا ارتقا می ‌دهد.


هر لحظه بمباران اطلاعاتی در حال افزایش است مطالعه و درک مفاهیم نیز به طبع مشکل خواهد بود. البته مراد از واژه مشکل سخت، پیچیده و نشدنی نیست بلکه مقصود فعالیت در یک حوزه مطالعاتی مشخص و خالص‌ تر نمودن آن مفاهیم به جهت راستی آزمایی و با کیفیت‌ تر نمودن آن است. زیرا اگر این عامل یعنی شناسایی و برنامه ریزی به خوبی انجام نشود تعداد اطلاعات دریافت شده آن قدر زیاد و متنوع خواهد بود که حتی دسته بندی آن نیز زمان بسیار زیادی را از ما خواهد گرفت. الزام سوم برای ارائه یک محتوا کارآمد تمرین است. پس از بازبینی و تکمیل موارد فوق حال نوبت به استقامت و صبر در امر تولید محتوا فرا می رسد. بسیار از افرادی که در وسط راه سرباز زده و شانه خالی می‌ کنند علاوه بر عدم رعایت دو نکته مذکور از صبر و پایداری کم تری نیز برخوردار هستند. یادتان باشد راز موفقیت و شکوفایی در هر حوزه ای پایداری مستمر می ‌باشد که بدون تعهد و جدیت محقق نمی‌گردد.اگر به دنبال آن هستید که به شکوفایی فکری دست یابید از این تمرین کلیدی استفاده کنید. الزام چهارم کنار گذاشتن افراد ناهمسان با حوزه کاری است. یکی دیگر از عواملی که باعث می ‌شود تا افراد در حوزه کاری خود موفق و پیروز نشوند موضوع توجه به نظرات و دیدگاه های دیگران است. در حوزه تولید محتوا اگر فردی، تمامی برنامه راهبردی خود را به جهت ارائه و تنظیم مفاهیم محتوا بدون در نظر گرفتن علایق، انگیزه و هدف شخصی در پیش گیرد به سرعت در حوزه کاری خود شکست خواهد خورد. زیرا موضوع تولید محتوا یک امر بسیار حساس و جدی است و شما نمی ‌توانید با توجه داشتن مداوم بر روی افکار، دیدگاه ها و نظرات دیگر افراد به موفقیت دست پیدا کنید. از مهم ترین دلایلی که در خصوص عدم توجه به نظرات سایر افراد بیان می شود موضوع انحراف از خط اصلی است. شما با تمام انرژی، عشق و ایمان شروع به انجام و محقق سازی اهداف و آرزوهای خود می ‌کنید اما پس از مدتی با نظرات پوچ و بی اهمیت سایر افراد مواجه می ‌شوید که در نهایت شما را از حرکت به سمت آرزوهایتان باز می دارد. انسان هایی بی ارزشی که با تولید اخبار منفی، موجی از ناامیدی را در شما تقویت می ‌نمایند. از این رو برای تولید محتوا شما باید با ایمان حرکت کنید تا به نتایج بزرگ دست یابید.

سئو محتوا

سئو محتوا

تولید محتوای نوشتاری به مهارت نویسندگی نیاز دارد. باید نویسنده خوبی باشید. بعضی مهارت‌ های تولید محتوا نیاز به توضیح اضافه ندارند. مثلا زبان خارجی راه و چاه خودش را دارد، یادگیری کار با ورد و اکسل هم انواع منابع آموزشی دارد. مهارت ‌هایی که بیش از همه مهم ‌تر است و کمتر جایی می‌ توانید منابع خوبی پیدا کنید، مهارت نویسندگی در وب، اصول بازاریابی محتوا و سئو است دنیای محتوا بی‌کران است؛ اما اولین قدم ‌ها در آن، با نوشتن آغاز می ‌شود. نوشتن، سرآغاز مسیری است که انتهای آن را خود شما مشخص می‌‎ کنید. در واقع شما هم می‌ توانید عشق و علاقه‌ تان به نوشتن را به‌کار بگیرید و از این راه نوشتن مقاله ‌های بی ‌نظیر و منحصر به ‌فرد درآمد کسب کنید؛ و هم اینکه این مسیر را ادامه دهید، یاد بگیرید، تجربه کنید و در جایگاه ‌های شغلی دیگری فعالیت کنید. آموزش تولید محتوا جذاب ترین بخش موضوعات سئو می باشد. محتوا ابزاری برای پیام و انتقال پیام است. تصور کنید بدون داشتن مخاطب چگونه می توانیم جذاب باشیم؟! اگر شما بهترین آثار هنری را خلق کنید ولی کسی آثار شما را نبیند چه ارزشی دارد؟ در ادامه ما شما را با سایر نکات لازم برای دوره ی تولید محتوا آشنا خواهیم نمود. آموزش سنجش و تطبیق آن با عملکرد یک کارشناس تولید محتوای وب سایت با هر سطحی از مهارت، باید یک آنالیزور باشد. در دراز مدت، نکته ای که باعث می شود تا عملکرد یک نویسنده محتوا بهبود پیدا کند و موثرتر به تولید محتوا بپردازد سنجش میزان موفقیت خود است. برای بهبود هنر نویسندگی، نیاز است که به ارزش ها و اطلاعات با اهمیت توجه کنید تا به هدف برسید. تجزیه و تحلیل ترافیک می تواند در مواردی که داری ابهام بالا هستند مانند محتوا و تغییرات عملی ناگهانی آن، موثر باشد. این اطلاعات به نویسنده می گوید که آیا کاربران مطلب را می خوانند یا نه و چقدر با مطلب درگیر هستند. همچنین این اطلاعات این امکان را می دهد تا نویسنده محتوا متوجه شود که آیا مخاطب هدف را درست تشخیص داده است یا نه. علاوه بر آن چقدر مطلب برای مخاطب هدف مفید بوده است. در واقع این اطلاعات کمک می کند تا نویسنده نسبت به مطلبی که نوشته است آگاهی پیدا کند و خود را در تولید محتوا بهبود دهد. برای بدست آوردن این اطلاعات می توانید از ابزار بسیار توانمند Google Analytics استفاده کنید.

آموزش تشخیص محتوای کپی: یکی از موارد آموزش تولید محتوا، توانایی تشخیص محتوای کپی است. یک کارشناس تولید محتوا ممکن است مدیر یک تیم تولید محتوا باشد، به همین دلیل باید بتواند محتوای کپی شده را از محتوای یونیک تشخیص دهد؛ زیرا ممکن است بسیاری از محتوا های ارائه شده توسط تیم، به روش بازنویسی نوشته شده باشند که در این حالت امکان کپی بودن محتوا وجود دارد. بهترین روش های تشخیص محتوای کپی، به شرح زیر می باشند: استفاده از گوگل: شما می توانید به راحتی بخشی از محتوایی که قصد دارید کپی بودن آن را بررسی کنید، در سرچ باکس گوگل قرار داده و آن را جستجو کنید، حال وارد نتایج شده و محتوای آن را با محتوای اصلی خود مقایسه کنید و بررسی کنید که آیا محتوا کپی شده است یا خیر. استفاده از ابزار ها: وب سایت هایی با ابزار آنلاین وجود دارند که می توانند محتوای کپی را از محتوای یونیک تشخیص دهند، البته شایان ذکر است که برخی از آن ها دارای درصد خطای بالایی می باشند. این ابزار ها در وب سایت هایی مانند SearchEngineReports و DupliChecker ارائه می شوند. در مورد تولید محتوا با ارزش تحقیق کنید و همیشه لیستی از ایده داشته باشید ایده های تولید محتوا تعیین کننده این هستند که محتوای شما در آینده به یک متن خارق العاده تبدیل خواهد شد یا خیر. هنگامی که ایده مناسبی را انتخاب کنید، مخاطبین شما به معنای واقعی کلمه به محتوایتان اهمیت می دهند و با رغبت هرچه تمام، آن را به اشتراک می گذارند. اولین قدمی که برای پیدا کردن بهترین ایده ها می توانید انجام دهید، چک کردن وب سایت های رقیبتان است؛ شما از فعالیت های آنان می توانید برای تهیه لیست تولید محتوا استفاده کنید. اهمیت ایده های اولیه را شاید در ابتدای کار متوجه نشوید؛ اما بعد از گذشت چند ماه یا چند سال، متوجه خواهید شد که یک ایده خوب، تا چه حدی می تواند بر کیفیت پروسه تولید محتوا شما تاثیر بگذارد. از اثرگذاری تولید محتوا متنی غافل شوید؛ شما باید سعی کنید تا محتوای خود را به صورت های مختلف و با بالاترین کیفیت در اختیار همه قرار دهید. ما در سئو محتوا با داشتن افراد متخصص و کارشناس در زمینه تولید محتوا و سئو، آماده ارائه خدمت به شما عزیزان است. ما تخصص خود را زمینه ساز اعتماد شما عزیزان قرار داده ایم. همچنین تیم سئو محتوا با داشتن سال ها تجربه در زمینه سئو و محتوا، بهترین تولید محتوا در اصفهان را از آن خود کرده ایم. تولید محتوای حرفه ای می تواند وب سایت شما را برای گوگل با اهمیت سازد. شما می توانید با تولید محتوای قوی، رتبه ی وب سایت خود را ارتقا دهید. ما در مقاله تولید محتوا سایت چیست به طور کامل در ارتباط با این موضوع صحبت نموده ایم شما می توانید با رجوع به این مقاله از نکات لازم در ارتباط با تولید محتوا آشنا شوید. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا شما را با دوره سئو و تولید محتوا و آموزش تولید محتوا حرفه ای نیز آَشنا سازیم.

سئو محتوا

سئو محتوا

دوره سئو و تولید محتوا

وقتی قرار است شما تولید محتوا بر اساس سئو داشته باشید اولین موردی که باید مد نظر قرار دهید و اصلی ترین نکته در نوشتن محتوای شما اهمیت دادن به نیاز مخاطبین خودتان است. احتمالا در ابتدا این تصور را دارید که این کار خیلی آسان است و چیز چندان عجیبی نیست. اما اگر به چند وب سایت که در زمینه کاری شما فعالیت دارند و تولید محتوا می کنند سری بزنید متوجه می شوید که بسیاری از محتوا های تولید شده توسط آن ها نامناسب است و اصول سئو در تولید محتوا آنان رعایت نشده است. شاید در میان وب سایت های مختلف که در زمینه تولید محتوا فعالیت می کنند بخواهیم وب سایت هایی را نام ببریم که اصول سئو را در کار خودشان رعایت می‌کنند به تعداد انگشت شماری می رسیم که از جمله آنها می توانیم به شرکت رایا مارکتینگ اشاره کنیم. شما باید محتوایی تولید کنید که برای مخاطب شما کاربرد داشته باشد و سوالات او را به خوبی پاسخ دهد. اگر در زمینه یک کسب و کار مشخص فعالیت می‌کنید حتما نباید تمامی محتوا های موجود در وب سایت شما فقط مربوط به محصولات خودتان باشد بلکه بهتر است در زمینه تخصصی خودتان بعضی اوقات محتوای منحصر به فردی را برای مخاطب تان تولید کنید. این موضوع باعث می شود تا مخاطب شما متوجه شود که شما در زمینه کاری خودتان از تخصص بسیار بالایی برخوردار هستید و اگر قصد خرید محصولاتی را داشته باشد بین شما و رقبای تان طبیعتا شما را انتخاب کند. سئو یاSEO که به زبان انگلیسی SERACH ENGINE OPTIMIZATION می باشد به معنای بهینه سازی برای موتورهای جستجو می باشد. شاید مهمترین و قدرتمند ترین موتور جستجو بی شک گوگل باشد. گوگل در بازه های زمانی مختلف الگوریتم های مختلفی را برای شناسایی بهترین محتواها بر اساس سئو را اجرایی می کند. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که اگر شما هنگام تولید محتوا فقط توجه خود را معطوف به سئو کنید، نتیجه ای در بر نخواهید داشت


به دلیل اینکه گوگل اعلام کرده است که محتواها می بایست برای مخاطب تولید شوند و بر اساس سئو باشند. البته هدف نهایی از سئو نیز این مسئله می باشد که مخاطب به راحتی به محتوای شما دسترسی پیدا کند. سئو و رعایت کردن آن در محتوا نیاز به آموزش دارد. به این معنی که هر شخصی که وظیفه تولید محتوا را بر عهده دارد، می بایست حتما نکات مربوط به سئو را آموزش دیده باشد و در محتواهای خود آنها را مدنظر قرار بدهد. موتورهای جستجوگری همچون گوگل بسیار هوشمند می باشند. زمانی که با استفاده از الگوریتم های خود محتواهای شما مورد بررسی قرار می دهند، بسیار در این نکته دقیق و تیزبین می باشند که محتوای شما به چه اندازه مخاطب را در نظر گرفته است. آیا اصلا مخاطب را در نظر گرفته شده است یا فقط برای کسب رتبه در گوگل سئو شده است. اما شاید سوالی ایجاد شود که تفاوت سئو با تولید محتوا در چیست؟ قبل از اینکه وارد ارتباط بین سئو و تولید محتوا شویم، ابتدا باید به‌صورت دقیق تفاوت آن‌ها را بدانیم. در واقع اینکه چرا می‌گوییم تولید محتوای خالی نمی‌تواند به بهینه سازی سایت شما کمک کند: باید اینگونه توضیح داد که بحث ‌های تکنیکی سئو نسبت به محتوا خیلی بیشتر است. در واقع محتوا بخشی است دایره تکنیک‌ های بهینه سازی سایت به حساب می‌آید. فردی که متخصص سئو است، باید دانش ابتدایی محتوانویسی را بداند؛ اما کارشناس تولید محتوا فقط باید بر اصول سئو نویسی مسلط باشد. هزینه سئو برای افزایش سایت در یک کلمه خیلی بیشتر از محتوا است. ما برای اینکه رابطه بین سئو و تولید محتوا را بیان کنیم، از همین روش نیاز و برطرف کردن آن استفاده می‌کنیم. در واقع اینکه سئو به چه چیزی نیاز دارد و محتوا چگونه می‌تواند آن را برطرف کند.

سئو محتوا
سئو محتوا

سئو نیاز به محتوا دارد: سئو شامل تکنیک‌هایی فنی است. این تکنیک‌ها باید روی چه چیزی اعمال شوند؟ سایت؟ خیر. این تکنیک‌ها برای بهینه سازی محتوای سایت است. حالا نوع آن می‌تواند هرچه باشد؛ بلاگ، کلمات کلیدی، متن صفحات، متاتگ‌ها. در داخل همه این بخش‌ها باید مطلبی حتی در اندازه یک جمله نوشته شوند. یکی از نکات مهم در سئو کلمات یا عبارات کلیدی هستند. هرچند در آخرین به‌روزرسانی‌ها، گوگل اعلام کرده که دیگر روی این مسئله تأکید ندارد؛ اما منظور آن بیشتر چگالی است. در الگوریتم‌های جدید توصیه شده تا از عبارت هم خانواده و توضیحات و غیره استفاده کنید. عبارت کلیدی شامل یک یا چندین کلمه در کنار هم هستند. پیدا کردن این‌ها یک طرف، اثرپذیری طرف دیگر ماجرا است. شما برای اینکه بتوانید نتیجه‌ای را دریافت کنید باید این عبارات را در متن و دیگر بخش‌های سایت مانند متاتگ توضیحات به کار ببرید. این‌ها همان محتوای هرچند کوتاه هستند. حالا این یک مثال به زبان خیلی ساده بود. سئو نیاز به کلمات کلیدی دارد و در محتوا از آن استفاده کنید: مثال را نوشتیم تا هم مورد قبلی را بهتر متوجه شوید و هم اینکه بتوان در این مورد استفاده کرد. کاربر اختلاف دو سایت را در کلمه کلیدی می‌بیند. وقتی عبارتی را جست‌وجو می‌کند، سایت‌هایی مختلف برای او نمایش داده می‌شود. آن وب‌سایتی که در آن کلمه قوی‌تر است، در رتبه بالا قرار می‌گیرد. اینکه چگونه بتوان به جایگاه اول رسید، با سئو و تولید محتوا است. شما عبارتی را تعیین می‌کنید و سعی می‌کنید تا آن را در مکان‌های متفاوت به کار ببرید. این مکان‌های متفاوت کجا است؟ متا تگ‌ها و متن سایت؛ البته به غیر از تعریف برای ابزارهای گوگل. پس باید متنی را بنویسید تا کلمات کلیدی را در آن به کار برد. اینجا است که محتوا مبتنی بر سئو خودش را نشان می‌دهد.


بک لینک، سئو و تولید محتوا: بک لینک ها در واقع لینک هایی هستند که از یک سایت برای اتصال به سایت دیگری در نظر گرفته شده اند که به آنها لینک های پیوندی و لینک ورودی نیز می گویند. منظور ما از بک لینک، لینک ها و یا عکس هایی هستند که با کلیک بر روی آنها کاربر به سایت دیگر انتقال داده می شود از مهم ترین خصوصه این بک لینک ها می توان به قابلیت کلیک شدن در آنها اشاره کرد. به طور معمول، گوگل به بک لینک هایی که دارای ارتباط با محتوا باشند را اهمیت بیشتری می دهد به این دلیل که این بک لینک ها را برای کاربران مفید تر می پندارد و وقتی که افراد، لینکی مرتبط با هدف خود پیدا نمایند به روی آن کلیک خواهند کرد و از آن بهره خواهند برد. در نتیجه اگر شما سایتی دارید که در آن مصالح ساختمانی می فروشید و در دو سایت دیگر بک لینک هایی از شما وجود دارد که یکی از آن سایت ها، درباره ی دکوراسیون داخلی منزل است و دیگری در خصوص نگهداری حیوانات خانگی، قطعا بک لینک هایی که از سایت اول به سایت شما زده شده است بیشتر می تواند برای کاربران مفید واقع شود و گوگل این فرق و مرتبط بودن بک لینک با سایت و محتوا را به راحتی متوجه خواهد شد. ارزش یک بک لینک، با ارزش سایتی که آن بک لینک در آن قرار گرفته است، ارتباط مستقیم دارد. در واقع می توان گفت که هر چه اعتبار آن سایت بیشتر باشد وجود آن بک لینک می تواند کمک بیشتری به ارتقای سئوی سایت شما کند. اگر شما محتوای باکیفیت درسایت خود قرار دهید، دیگر کاربران آن‌ها را به راحتی در شبکه‌ های اجتماعی و دیگر سایت ‌ها قرار می ‌دهند. این مسئله باعث شناخت دوستان آن‌ ها و ورودشان از طریق کلیک روی لینک به سایتتان می ‌شود. محتوا روند ثابتی را ایجاد می‌ کند شما می توانید با تولید انواع محتوا باعث افزایش میزان رتبه دهی گوگل به سایت خود شوید. تنها نکته ای را که باید رعایت کنید این است که این روند را به صورت ثابت حفظ نمایید و از آن غافل نشوید. چرا که با حفظ روند ثابت می توانید الگئریتم های گوگل را راضی کرده و باعث ارتقای وب سایت خود شوید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که محتوا فقط متن نیست. انواع ویدئو و عکس دو نوع دیگر محتوا هستند که این روزها گوگل تاکید زیادی به استفاده از آن‌ها برای رتبه دهی دارد. به هرحال، می‌توان با هر نوع محتوا چنین روند ثابتی را حفظ کرد. اما شاید سوال اصلی این باشد که چگونه محتوای خود را سئو کنیم؟ این سوالی است که بسیاری از وب مستر ها و بعضا محتوا نویسان و مدیران سایت می پرسند. عملیات سئو و بهینه سازی روی محتوا انجام نمی شود روی لندینگ و یا صفحه ای که محتوا در آن است انجام می شود، اگر بخواهیم این سوال را اصلاح کنیم باید بپرسیم محتوای سئو بیسیک یا محتوای مبتنی بر اصول سئو چگونه است؟

سئو محتوا

سئو محتوا

 محتوا های سئو بیسیک محتوایی است که در آن اصول و معیار های سئو رعایت شده باشد که این معیار ها توسط مسئول سئو داده می شود، البته برخی از معیار های محتواهای سئو بیسیک ساختاری یکسان دارند مثال: تراکم کلمات کلیدی، کپی نبودن و رعایت اصول نگراشی ) از این نظرات تقریبا ساختار برای تمام محتوا ها یکسان است، اما برای بیشتر موضوعات باید یک ساختار تعریف شود مثال: کی ورد های اصلی که باید داخل محتوا قرار بگیرند، کی ورد های پسوند و همینطور تعداد کلمات و حتی تکرار کلمات کلیدی. این معیار ها باید توسط شما یا مسئول سئو مشخص شوند تا محتوای شما به بهترین شکل و با بهینه ترین حالت ممکن تولید شود. چگونه محتوایی کاربر پسند داشته باشیم؟ درباره این سوال هم باید بگوییم که محتوایی از نظر گوگل کاربر پسند است که یوزر یا کاربر تایم بیشتری داخل اون صفحه بگذراند و اکشن بالایی در اون صفحه ایجاد کند این معیار برای گوگل است اما برای کاربرها، یک موضوع محتوا، تیتر محتوا و همینطور خلاقیت محتوا نویس مهم است. بهتر بگیم برای داشتن محتوای کاربر پسند از نظر گوگل و همینطور کاربر ها باید اکشن هایی داخل صفحه محتوای خود ایجاد کنیم، لینک های داخلی عکس های جذاب و همینطور ساختن سر تیتر های تگ های h۱ , h۲ , h۳ و همینطور استفاده از بولد کردن و … که تاثیر زیادی در سهولت کاربرها برای اکشن داشتن دارد. با رعایت چنین ساختار هایی می توانید محتوایی کاربر پسند داشته باشید و به بهترین حالت محتوای های خود را بهینه کنید. شاید با خواندن مطالب بالا به فکر فرو بروید که با مسیری دشوار مواجه هستید. اما باید این نکته را خاطر نشان کنیم که شما با گذراندن یک دوره سئو و تولید محتوا می توانید به صورت تخصصی وارد این حوزه شوید. قطعا گذراندن این دوره با کارشناسان و متخصصان حرفه ای می تواند شما را در حیطه تولید محتوا و سئو، قوی تر نماید. تیم سئو محتوا با داشتن سال ها تجربه در تولید محتوای حرفه ای در اصفهان، می تواند همرا شما در دوره سئو و تولید محتوا به صورت تخصصی باشد. تولید محتوا فرایندی جذاب و در عین حال بسیار کاربردی و مورد تقاضا در بازار امروزی است. چرا که با پیشرفت تکنولوژی و فضای اینترنت، بیشتر کسب و کارها به ایجاد وب سایت و فروش آنلاین روی آورده آورده اند. این موضوع می تواند دلیل محکمی برای نگاه گسترده به ضرورت تولید محتوا و بازار آن باشد. بنابراین شما می توانید با گذراندن یک دوره سئو و تولید محتوا برای خود کارآفرینی نمایید. به خاطر داشته باشید که تولید محتوا و سئو تنها یک حرفه محسوب نمی شود. بلکه باید به آن به عنوان یک هنر در عصر تکنولوژی نیز نگاه نمود. بنابراین شما می توانید آموزش تولید محتوای سایت را به دنبال بر یک شغل بسیار مورد تقاضا، به عنوان یک هنر جذاب نیز در پیش روی خود قرار دهید. ما در سئو محتوا به شما ثابت خواهیم کرد که تولید محتوای جذاب چه ویژگی هایی دارد.

آموزش تولید محتوا حرفه ای

 همانطور که می دانید انواع محتوا شامل محتوای متنی، تصویری، ویدیویی و صوتی است. هرکدام از این عوامل هم به شاخه های مختلفی تقسیم می شوند که هرکدام جداگانه پیکره آموزش تولید محتوا حرفه ای را تشکیل می دهند. در ادامه شما را با هرکدام آشنا خواهیم نمود. آموزش تولید محتوای متنی متنی که در حال خواندن آن هستید یک محتوای متنی است و تمام متن هایی که در دنیای وب مشاهده می کنید هم هرکدام یک محتوای متنی هستند. شما می توانید با محتوای متنی که می نویسید اطلاعاتی رو به مخاطبین منتقل کنید. این اطلاعات می توانند اطلاعات راجع به یک محصول باشند یا حتی سرگرمی یا هر چیز دیگری که می شود آن را نوشت. محتوای متنی از رایج ترین نوع محتوا در دنیای وب است. برای اینکه بدانید چطور باید یک محتوای خوب بنویسید باید ابتدا بعضی مقدمات را راجع به تولید محتوای متنی بدانید. اولین نکته درباره تولید محتوای متنی انتخاب کلمه کلیدی یا همون مفهوم کلیدی است. خب شما می دانید که هر محتوایی که نوشته می شود برای رساندن یک مفهوم به مخاطب است، حالا اون مفهوم چیه که شما می خواهید در مورد آن محتوا بنویسید؟ مثلا ما در این صفحه در مورد آموزش تولید محتوا حرفه ای محتوا تولید می کنیم. پس مفهوم کلیدی ما آموزش تولید محتوا حرفه ای است. عبارت کلیدی مرکزی هم می شود آموزش تولید محتوا. حتما دقت کنید که کلمه کلیدی خودتان را مناسب انتخاب کنید چون انتخاب یک کلمه کلیدی اشتباه می تواند به معنای هدر دادن وقت شما باشد. پس برای انتخاب کلمه کلیدی حتما وقت بذارید. اینکه ما بدانیم دقیقاً درد و نیاز مخاطب و مشتریان بالقوه ما چیست، اولین گامی است که در مسیر یادگیری اصول تولید محتوای سئو شده برمی ‌داریم. یک فرد زمانی در گوگل جست و جو می‌کند که یک مشکل یا سوالی ذهنش را درگیر کرده باشد و می خواهد آن مسئله را برای خود برطرف کند. حال اگر محتوای شما نتواند به صورت جامع و کامل نیاز مخاطب را برطرف کند، قطعا پنجره صفحه وب‌ سایت شما را می ‌بندند و شاید برای همیشه با کسب و کار و برند شما خداحافظی کند. این مسئله زمانی پر رنگ‌ تر می ‌شود که ما بدون تحقیق درست در مورد مسئله یا مشکل مخاطب، شروع به تولید محتوا کنیم یا به عبارتی دیگر، محتوای کیلویی تولید کنیم. همین می ‌شود که حتّی اگر به صورت موقت هم در نتایج نخست گوگل جای بگیریم، گوگل به زودی متوجه کیفیت پایین محتوای ما شود و همین موضوع باعث افت رتبه شدید آن صفحه در گوگل شود یا اینکه محتواهای بهتر و متمایزتر از شما، جای آن صفحه را گرفته و شما را به عقب برانند.

سئو محتوا

سئو محتوا

تحقیق کلمات کلیدی به صورت هدفمند اما راه حل اصلی درک نیاز مخاطب، تحقیق کلمات کلیدی است که در مسیر اصول تولید محتوای سئو شده حتما باید در نظر بگیریم. مشتریان ما با کمک عبارات کوتاه و طولانی برای رفع نیازهای خودشان در گوگل جست و جو می‌کنند و به دنبال رفع نیازها و مشکلاتشان هستند. حال اگر ما بیاییم و با کمک ابزارهای تحقیقات کلمات کلیدی یک محتوای سئو شده تولید کنیم، قطعا یک گام از سایر رقبای خود که بدون در نظر گرفتن این موضوع شروع به تولید محتوا می‌کنند جلوتر هستیم. استراتژی محتوا بخشی از برنامه بازاریابی است. اگر بخواهیم که در یک کلمه تعریف کنیم، باید گفت که استراتژی یعنی برنامه‌ریزی برای چگونگی خلق محتوا. این برنامه ریزی بر خلاف استراتژی تولید محتوا وظیفه نویسنده یا شخص تولید کننده مطالب نیست؛ برای اینکه کاری نیست که یک نفر بتواند به خوبی انجام دهد. از نظر ما به حداقل دو نفر نیاز است: تولید کننده محتوا و سئوکار. اگر قصد تعریف دقیق ‌تر این بحث را داشته باشیم، می ‌توانیم بگوییم که استراتژی محتوا به معنای: برنامه ‌ای است برای چگونگی خلق محتوا که به اعضای بازاریابی شرکت دید سطح بالایی از مراحل کار به منظور نوشتن مطلب مناسب و باکیفیت را می ‌دهد. در واقع شما با استراتژی محتوایی برنامه‌ ای تنظیم می‌کنید که در آن برای خود تعیین می‌کنید تا در تولید و بازنشر محتوا، چه مراحل و اقداماتی را انجام دهید. اشتباه نکنید! شما در اینجا محتوایی تولید نمی‌کنید، بلکه بیشتر به بعد بازاریابی آن باید نگاه ویژه ‌ای داشته باشید. هدف شما از این استراتژی این است که بتوانید در نهایت محتوای باکیفیت تولید کرده و با انتخاب کانال و روش‌ های درست، آن را به کاربران مناسب برسانید. مراحل کلیدی برای تولید یک محتوای تاثیر برانگیز برای نوشتن یک محتوای خوب، سه مرحله اساسی را باید پشت سر بگذارید: تحلیل و تحقیق: قبل از نوشتن، شما باید درباره مسیر خود شناخت داشته باشید. انتخاب موضوع، بررسی کلمات کلیدی، تحلیل رقبا و تحقیق درباره موضوع و… در این مرحله جای می گیرند. در پایان این مرحله، شما در مورد ساختار کلی محتوای تان تصمیم گیری کرده اید.


نوشتن و بهینه سازی محتوا: در این مرحله باید با توجه به نکاتی که هم برای کاربر و هم سئو مطلب تان مفید است، نوشتن مقاله خود را شروع کنید. توزیع محتوا :اکنون شما یک محتوای فوق العاده دارید. پس باید آن را بدست مخاطب هدفتان برسانید. منظور از سئو کردن محتوا و اهمیت آن در چیست؟ اگر یک محتوا به خوبی سئو شده باشد می‌تواند در موتورهای جست‌وجو رتبه بالایی بگیرد. به بیان دیگر می‌توان بهینه‌کردن محتوا را سئو کردن نامید. به گونه‌ای که بتواند کمک کند یک محتوا بهتر توسط موتورهای جست‌وجو مانند گوگل رتبه بگیرد. از لحاظ لغوی سئو یک کلمه انگلیسی است که به صورت مخفف SEO نوشته می‌شود. SEO به معنی بهینه‌کردن محتوا برای موتورهای جست‌وجو است که ما قبل از این به مفهوم آن اشاره کردیم. حال که با معنی لغوی سئو آشنا شدید فکر می‌کنید که اهمیت سئوکردن محتوا در چیست؟ در پاسخ باید بگوییم که اهمیت این موضوع در امکان جذب مخاطبان بیشتر در فضای مجازی است؛ اما چرا باید مخاطب را در فضای مجازی به خود جذب کرد؟ تا زمانی که شما نتوانید مخاطب را در فضای مجازی به خود جلب کنید نخواهید توانست به هدف خود که فروش کالا یا افزایش و جذب مشتری است برسید یا این که نخواهید توانست موفق به افزایش ترافیک سایت خود شوید. به همین دلایل است که نوشتن یا تولید محتوای سئو شده و آموزش تولید محتوا حرفه ای بسیار مهم است. ما در سئو محتوا، به شما این اطمینان را خواهیم داد که خدمات تولید محتوا در اصفهان را به بهترین صورت انجام می دهیم. همچنین آموزش تولید محتوا حرفه ای را می توانید با کارشناسان متخصص و کارآزموده ما تجربه نمایید. در این مقاله سعی را بر این نهادیم تا با بهترین نکات در ارتباط آموزش تولید محتوای سایت را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

سئو محتوا
سئو محتوا
سخن پایانی

محتوای شما باید برای کاربران جذاب باشد. . شما برای دیده شدن نیاز دارید تا توجه و رضایت مخاطبان را جلب کنید. پس وبسایت خود و محتویات آن را متناسب با نیاز کاربران ایجاد کنید اگر کاربران با محتوایی که تولید کرده اید ارتباط برقرار نکنند، بدون شک یک مهره سوخته به حساب خواهید آمد. رعایت نکات مربوط به اصول تولید محتوا برای سایت می ¬تواند نقش موثری در افزایش کیفیت محتوا داشته باشد. به همین خاطر افرادی که در زمینه تولید محتوا برای سایت فعالیت دارند، باید همواره اصول تولید محتوا برای سایت های اینترنتی را رعایت کرده تا هم در بین مخاطبان و هم در موتورهای جستجو اعتبار لازم را دریافت نمایند. تولید محتوا برای هر سایتی ضروری بوده و بدون تولید محتوای مناسب، سئو سایت با مشکلات زیادی مواجه می¬ شود. هر چه اصول تولید محتوا برای سایت های اینترنتی بیشتر رعایت شوند، تولید کننده محتوا می تواند از کیفیت محتوای تولید شده اطمینان خاطر بیشتری پیدا کند. بدین ترتیب نمی¬توان ارتباط مستقیم بین اصول تولید محتوا و کیفیت محتوای تولید شده را کتمان کرد.برای مثال یکی از مهم ترین اصول در ارتباط با تولید محتوا اصل کلمات کلیدی است. همیشه باید بدانید در تولید محتوا باید به نسبت خاصی از کلمات کلیدی خود استفاده کنید. اما باز هم در این کار نباید شورش را دربیاورید. یک محتوای ارزشمند بدون کلمه کلیدی مدنظر سایت، قدرتی ندارد. خب شاید اینجا یک سوال پیش بیاید که اصلا کلمات کلیدی چی هستند و چطور آنها را انتخاب و استفاده کنیم؟ این مطلب باید به تنهایی در یک مقاله جداگانه بررسی شود اما بدانید کلمات کلیدی (منظور عبارت یا عبارت های یک تا سه سیلابی است) همان کلماتی شکلمات استفاده نمایید. میزان استفاده کلمات کلیدی در یک صفحه بین هفت الی ده درصد مطالب آن صفحه است. خیلی وقت ها با چند کلید واژه نیز می توان به نتیجه رسید. پس از این کلمات استفاده کنید. برای مخاطب هدفتان بنویسید. صدای آن‌ها باشید، شوخی‌هایی از جنس‌ آن‌ها را به متن اضافه کنید و سعی کنید جوری بنویسید که از لحاظ احساسی آن‌ها را با خود به بیشترین میزان ممکن همراه کنید. از عناوین ، توضیحات متا و بقیه تیزرهای تبلیغاتی استفاده کنید تا مخاطبان خود را مجبور به خواندن مطالب خود کنید. مزایا و نکات مثبت محتوای خود را در عنوان‌ها بیاورید تا دلیلی برای مصرف محتوای خود به آن‌ها بدهید. خودتان باشید! خوب است که از محتوای دیگران برای الهام گرفتن استفاده کنید، اما محتوایی که قبلا بارها توسط دیگران تولید شده، چه ارزش جدیدی می‌تواند ایجاد کند؟ فرمول جادویی خودتان را بسازید و درست مثل آشپزها غذایی را آماده کنید که طعمش شبیه دستپخت هیچکس دیگری نباشد. لحن خود را مدام تغییر ندهید.


باید یک لحن ثابت برای ارتباط برقرار کردن با مخاطبان خود پیدا کنید. تغییر مداوم شخصیت در دنیای اینترنت و محتوا همان نتایجی را به همراه خواهد داشت که تغییر شخصیت و رفتار به صورت ناگهانی در زندگی روزمره‌ مان دارد! شفاف صحبت کنید. حرف‌هایتان را به اصطلاح نپیچانید! شما قرار است به مخاطبتان به ساده‌ترین شکل ممکن، مفیدترین اطلاعاتی که وجود دارد را به عنوان پاسخی برای سوال‌ هایش ارائه کنید. تولید محتوا بیشتر از هر مهارت دیگری به خلاقیت و نوآوری نیاز دارد. زمانی که شما به عنوان یک محتواکار شروع به فعالیت می کنید باید بدانید که ذهن شما به اندازه کافی به روند های خلاقانه پاسخ مثبت می دهد. همچنین ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که تولید محتوا، بیش از هر چیزی به ذهنیت شما از پدیده های مختلف بستگی دارد. اینکه شما به عنوان یک نویسنده به پدیده های اطراف خود نگاه کنید. نسبت به جزییات و ذکر آنها در نوشته های خود حساس باشید و از کنار آنها به سادگی نگذرید. وقایعی را که دیگران به صورت سطحی از آنها می گذرند را تمام و کمال درک کنید و نسبت به آنها بی تفاوت نباشید. قطعا تفاوت یک نویسنده معمولی با یک نویسنده حرفه ای همین حا مشخص می شود. در صورت که قصد محتوانویسی را دارید به دنبال کسب تجربه باشید. برای خود بنوبیسید و تمرین کنید. هیچ لذتی بالاتر از نوشتن درباره ذهنیات و تفکرات همراه با شاخ و برگ دادن به آنها نیست. تیم سئو محتوا همواره این نکان را با تمام وجود در نوشتن محتوا به کار گرفته و خواهد گرفت. ما در سئو محتوا بنا را بر این نهادیم تا بهترین محتوا را برای کاربران خود تولید کنیم چراکه ما به دیدگاه ما به حرفه خود، دیدگاهی کاملا منحصربه فرد و بر پایه و بنیاد علاقه و موجودیت است. در این مقاله سعی نمودیم تا تمامی نکات لازم و مهم در ارتباط با آموزش تولید محتوای سایت، آموزش تولید محتوا حرفه ای، دوره سئو و تولید محتوا را برای شما عزیزان بیان کنیم. شما همچنین می توانید با رجوع به سایر مقالات تخصصی در این وب سایت، مطالب مفید ارزنده ای را دریافت کنید. به عنوان نکته آخر این مقاله، لازم است ذکر کنیم که کسب تجربه را در تولید محتوای حرفه ای و جذاب را فراموش نکنید. تجربه کردن می تواند شما را به سمت حرفه ای شدن و مهارت یافتن در نوشتن سوق دهد. زیبایی خلق کنید نوشته خود را با چاشنی خلاقیت منحصر به فرد کنید و آگاهانه به رویای بزرگ شدن و رشد کردن در تولید محتوای حرفه ای و جذاب گام بردارید. بنابراین بهترین زمان برای شروع سفر محتوا، همین حالا است. همین زمانی که به فکر آن هستید. همین حالا شروع کنید! بخشی از مهارت تولید محتوا، نیاز به تجربه کردن دارد. دقیقا مانند سایر مهارت هایی که تنها با خواندن کتاب ‌های آموزشی آن را یاد نمی‌گیرید.

سئو محتوا